Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen
Menu

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym Warszawa

Wraz z upływem czasu na na naszej twarzy zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki starzenia. Odpowiednią pielęgnacją cery, możemy ten proces spowolnić. Jeżeli jednak zależy nam na trwałym usunięciu zmarszczek warto skorzystać z oferty klinik medycyny estetycznej. Jedną z metod oferowanych przez lekarzy jest wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy posiada szerokie zastosowanie w kosmetologii oraz w medycynie estetycznej. Każdy z nas kojarzy go jako składnik kremów nawilżających. Kwas hialuronowy na zmarszczki może również zadziałać od wewnątrz, po podaniu podskórnym. To właśnie działając od najniższych warstw skóry jesteśmy w stanie osiągnąć najtrwalszy i najbardziej spektakularny efekt. Na jakie partie ciała możemy zastosować kwas hialuronowy? Jakiego efektu możemy się spodziewać?

Jak działa kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to związek naturalnie występujący w naszym organizmie. Znaleźć go możemy między innymi w mazi stawowej, łzach oraz skórze. Szczególną cechą kwasu hialuronowego jest jego zdolność do wiązania cząsteczek wody. Jeden gram kwasu potrafi związać aż 6 litrów wody. Dzięki tej właściwości kwas hialuronowy odpowiada za odpowiedni poziom nawilżenia. W medycynie estetycznej wykorzystuje się dwa rodzaje kwasu - usieciowany i nieusieciowany. Kwas hialuronowy usieciowany pełni rolę wypełniacza. Posiada plastyczną i bardzo elastyczną postać. Kwas hialuronowy w postaci nieusieciowanej stosuje się w celu nawilżenia skóry. Chociaż kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszej skórze, jego ilość wraz z upływem czasu maleje a skóra staje się wiotka i pomarszczona. Warto jest więc wypełnić zmarszczki kwasem hialuronowym, aby uzyskać naturalny efekt odmłodzonej i wypoczętej cery. Kwas hialuronowy jest wypełniaczem bardzo dobrze tolerowanym przez ciało ludzkie.

Na jakie partie ciała możemy użyć kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy możemy zaaplikować w praktycznie wszystkie części ciała. Najczęściej zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego jako wypełniacza dotyczą okolic twarzy. Uzyskujemy efekt wygładzonej skóry ale dodatkowo możemy delikatnie skorygować kształt okolicy, w którą aplikujemy preparat. W ofercie znaleźć możemy:

  • wypełnianie bruzd nosowo wargowych,
  • wypełnianie ust kwasem hialuronowym,
  • wypełnianie policzków kwasem hialuronowym,
  • wypełnianie brody kwasem hialuronowym,
  • wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym,
  • wypełnienie czoła kwasem hialuronowym,
  • wypełnianie nosa kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy możemy również wykorzystać w celu spłycenia blizn. Wypełnianie blizn kwasem hialuronowym stymuluje skórę do wytwarzania kolagenu oraz w naturalny sposób pobudza procesy naprawcze skóry. Terapii kwasem można również poddać ubytki skórne.

Przygotowanie do zabiegu

Chociaż zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego nie wymaga specjalnej diagnostyki warto zastosować się do kilku cennych wskazówek przed zabiegiem. Na 7 dni przed planowanym zaaplikowaniem kwasu, należy unikać przyjmowania leków rozrzedzających krew, niesteroidowych leków przeciwzapalnych np. paracetamol, ibuprofen oraz ziołowych preparatów np. Ginko Biloba. Na kilka dni przed zabiegiem należy również zaprzestać korzystania z sauny, solarium oraz zrezygnować z opalania. Należy unikać intensywnego wysiłku oraz używek takich jak papierosy i alkohol. Przed zabiegiem staramy się nie stosować na skórę żadnych środków, które mogłyby wywołać podrażnienie. Jeżeli to  możliwe dobrze jest również zrezygnować z nakładania makijażu. 

Przebieg zabiegu

Cały zabieg zazwyczaj trwa od 30 do 60 minut. Wizyta w gabinecie rozpoczyna się od konsultacji lekarskiej, zebrania wywiadu oraz przedstawienia swoich oczekiwań. Lekarz po obejrzeniu okolicy, która ma zostać poddana zabiegowi, wraz z pacjentem podejmuje decyzje o ilości kwasu, która musi zostać użyta. Zabieg przeprowadza się poprzez wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w wybrane strefy. Kwas hialuronowy wprowadza się za pomocą mikrokaniuli w warstwę śródskórną lub podskórną. Zabieg jest mało inwazyjny i stosunkowo bezbolesny. Możliwe jest jednak zastosowanie preparatów znieczulających miejscowo.

Rekonwalescencja 

Pacjent od razu po zabiegu może wrócić do wykonywania swoich codziennych obowiązków. W dniu zabiegu należy unikać wystawiania skóry na wahania temperaturowe oraz wystawiania jej na czynniki drażniące. W dniu zabiegu powinniśmy również zrezygnować z uprawiania sportu i nadmiernej aktywności fizycznej. W ciągu 12 godzin po aplikacji preparatu nie powinniśmy nakładać makijażu. Na tydzień powinniśmy również odstawić używki takie jak alkohol i papierosy. Przez okres dwóch tygodni należy dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu, aby kwas mógł odpowiednio usieciować wodę i ułożyć się w tkankach.

Przeciwskazania

Mimo tego, że zabieg wypełniania twarzy kwasem hialuronowym jest uważany za bezpieczny mogą występować czynniki, które są przeciwskazaniem do jego wykonania. Do głównych przeciwskazań zaliczamy:

  • okres ciąży i karmienia piersią,
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
  • choroba nowotworowa,
  • skłonność do powstawania bliznowców, blizn przerostowych,
  • stan zapalny skóry,
  • choroby wirusowe np. opryszczka,
  • trądzik ze zmianami ropowiczymi.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Efekt wypełnienia bruzd kwasem utrzymuje się zwykle około 1 - 2 lat. Trwałość zabiegu zależy jednak od wielu czynników. Z racji, że kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w organizmie, jest on samoistnie rozkładany i usuwany przez organizm. Szybkość tego procesu jest zależna między innymi od uwarunkowań genetycznych, trybu życia, diety czy miejsca na ciele, do którego został wprowadzony kwas hialuronowy. Warto jest zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu oraz stosować kremy z filtrem, aby ochronić skórę przed działaniem promieni słonecznych. Promieniowanie słoneczne przyśpiesza bowiem rozkład kwasu hialuronowego i kolagenu.

Jak szybko można zauważyć efekt?

Efekt zabiegu widoczny jest niemal natychmiast. Jednak należy pamiętać, że skóra zaraz po zabiegu może być opuchnięta i zaczerwieniona, co może zaburzyć odczuwany efekt. Obrzęk powinien ustąpić po upływie 2 dni. Na efekt końcowy należy poczekać dwa tygodnie. Po tym czasie kwas hialuronowy wchłonie wodę i ułoży się odpowiednio w tkankach.

Działania niepożądane

Jak w przypadku każdej ingerencji w ciało człowieka tak i w przypadku zabiegu wypełniania kwasem hialuronowego mogą wystąpić działania niepożądane. Do najczęściej występujących zaliczyć możemy:

  • opuchnięcie i zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia,
  • ból w miejscu aplikacji preparatu,
  • swędzenie i mrowienie w miejscu aplikacji preparatu,
  • ból i zawroty głowy,
  • odczyny alergiczne.

Czy warto zastosować kwas na zmarszczki?

Zabiegi z wykorzystaniem usieciowanego kwasu hialuronowego są bezpieczne i przynoszą natychmiastowy efekt. Działanie kwasu jest długotrwałe, bowiem efektu możemy oczekiwać nawet przez dwa lata. Jeżeli chcesz aby Twoja cera wyglądała młodziej i była gładka oraz jędrna to zdecyduj się na wypełnianie kwasem. Zapoznaj się z naszą ofertą i umów na konsultacje ze specjalistą, aby dopasować zabieg do Twoich potrzeb. 

Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Przemysław Janik - ZnanyLekarz.pl
Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram