Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen
Menu

Leczenie trądziku Warszawa

Zmiany skórne na twarzy warto leczyć jak najszybciej. Każdy pragnie mieć zdrową i ładną cerą, która daje wiele satysfakcji. Niestety coraz więcej osób boryka się z trądzikiem, który objawia się nieestetycznymi krostami i zmianami w danym obszarze. Bardzo często dotyczy twarzy, przez co pacjenci czują dyskomfort i niezadowolenie. Na szczęście wybawieniem jest laserowe usuwanie trądziku, które daje wiele korzyści. Warto bliżej przyjrzeć się takim zabiegom i sprawdzić, jakie mają atuty. W naszej ofercie każdy pacjent znajdzie profesjonalną pomoc na najwyższym poziomie. Laser na trądzik to specjalistyczna opcja, która przeprowadzana jest przez specjalistów. Przekonaj się sam, dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie!

Czym jest trądzik?

Trądzik to przewlekłe schorzenie aparatu włosowo-łojowego, który wiąże się z łojotokiem. W tym wypadku masz do czynienia z powstawaniem grudek, krost, zaskórników otwartych i zamkniętych, guzków i torbieli ropnych znajdujących się w okolicach łojotokowych. Jakie są przyczyny trądziku? Jest ich wiele i mogą odnosić się do reakcji zapalnej, immunologicznej, zwiększonej produkcji łoju, czy też zablokowanie aparatu włosowo-łojowego. Spore znaczenie mają tutaj także czynniki genetyczne. Osoby chore często wskazują, że z trądzikiem walczą także inni członkowie rodziny. Leczenie trądziku nie zawsze jest łatwe, dlatego warto sięgać po nowoczesne technologie. 

Warto wiedzieć, że hormony mają za zadanie kontrolować wydzielanie łoju. Zbyt duże wydzielanie może dotyczyć nadmiernej produkcji androgenów, przez co powstaje stan chorobowy. Pod wpływem androgenów u kobiet dochodzi zazwyczaj do zaostrzenia trądziku. Co ciekawe, trądzik nie jest infekcyjną chorobą, przy czym u pacjentów występuje wiele bakterii różnego rodzaju. Nie biorą one udziału w powstawaniu zaskórników, jednakże ich liczba ulega zwiększeniu w trakcie leczenia antybakteryjnego. Jak zwalczyć taki problem? Z pomocą przychodzi laserowe usuwanie trądziku. To zabieg bezpieczny i skuteczny, który cieszy się popularnością na całym świecie. 

Laserowe usuwanie trądziku Warszawa

Czym cechują się zabiegi na trądzik? Laseroterapia jest rozwiązaniem szybkim i bezpiecznym, które pozwala pozbyć się kłopotów ze zmianami skórnymi. W tym wypadku kuracja bazuje na serii zabiegów, które obejmują naświetlanie danych obszarów. Istotne jest to, że laserowe zabiegi powtarzać trzeba co 3-4 tygodnie, aż do uzyskania efektów. Zazwyczaj stosowane jest 5 naświetleń, przy czym ta kwestia zawsze jest indywidualna. Zależy głównie od stanu skóry u danej osoby. Laser na trądzik różowaty stosować można samodzielnie lub  wraz z kuracją farmakologiczną. 

Specjalista korzysta ze światła lasera, które wpływa na szybkie gojenie się zmian i zapobiega powstawaniu nowych. Odpowiednio dobrana wiązka światła laserowego ma za zadanie wnikać w głąb skóry i ograniczać produkcję sebum, oddziałując na gruczoły łojowe. Nie bez znaczenia są także właściwości obkurczające poru i odkażające, tak aby nie dochodziło do stanów zapalnych. Laserowe leczenie trądziku bywa porównywane do antybiotykowej terapii. 

Zalety laserowego usuwania trądziku Warszawa

Jakie zalety ma laser na trądzik? W tej sytuacji nie ma mowy o działaniach niepożądanych dla żołądka i wątroby, tak jak ma to miejsce podczas przyjmowania lekarstw. Badania wskazują, że leczenie nowoczesnym laserem daje znacznie szybsze efekty. Poprawę widać u 60-80% pacjentów po serii zabiegów w trakcie 3-4 miesięcy. Poza tym leczenie trądziku nie ma skutków ubocznych - nie trzeba rezygnować z normalnych czynności. To rozwiązanie zgodne z powszechnymi trendami w medycynie estetycznej, które wskazują na skuteczność i niewielką inwazyjność zabiegów. 

Klinika leczenia trądziku stara się sprostać oczekiwaniom każdego pacjenta. Dokładamy wszelkich starań, aby wykonane zabiegi były skuteczne i niezawodne. Jak postępować po zabiegu? Musisz pamiętać o tym, że laserowy zabieg powtarzać należy co 3-4 tygodnie. Jeśli ten czas zostanie wydłużony, może wpływać na słabsze rezultaty. Nie należy stosować leków uczulających na słońce i trzeba chronić skórę za pomocą filtrów przeciwsłonecznych. Kilka dni po zabiegu warto unikać mydła, toników na bazie alkoholu i spirytusu. Co jeszcze jest ważne? Nie wolno drażnić skóry i wycierać miejsc pozabiegowych gąbką lub ręcznikiem. Wszystko to sprawia, że uzyskamy jak najlepsze efekty w szybkim czasie. 

Przeciwskazania do zabiegu leczenia trądziku

Leczenie trądziku różowatego laserem ma także kilka przeciwwskazań, które musisz znać. Są one następujące:

  • Ciąża i karmienie piersią
  • Niektóre choroby
  • Cukrzyca
  • Stosowanie niektórych leków
  • Nowotwory
  • Padaczka
  • Gorączka
  • Infekcje bakteryjne i wirusowe

Wszystkie te aspekty omawiane są podczas wizyty w naszej klinice. Możesz liczyć nie tylko na kompleksowe usługi, lecz także na atrakcyjne ceny i niezawodność zabiegów. Laserowe usuwanie trądziku nie ma dla nas tajemnic. Zajmujemy się tymi czynnościami z pełnym zaangażowaniem i doświadczeniem, co przekłada się na profesjonalizm. Skorzystaj z naszych propozycji i ciesz się piękną cerą przez wiele lat. 

Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Przemysław Janik - ZnanyLekarz.pl
Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram