Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen
Menu

Mezoterapia igłowa na przebarwienia Warszawa

Promienna, jednolita cera o równomiernym kolorycie jest cennym atutem i marzeniem wielu kobiet. Brak przebarwień i cieni pod oczami pozwala zrezygnować z użycia podkładu czy pudru, a skóra bez makijażu może swobodnie oddychać. Spośród metod niwelujących przebarwienia największą skuteczność wykazuje mezoterapia igłowa, dająca szybkie i długotrwałe efekty. Na czym polega i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to uniwersalny zabieg, który wykorzystujemy do skutecznej eliminacji najczęściej występujących problemów skóry:

  • Przebarwienia
  • Zmarszczki
  • Utrata napięcia skóry
  • Wypadanie włosów
  • Cellulit
  • Rozstępy
  • Utrata owalu twarzy

Polega na punktowym ostrzykiwaniu skóry igłą o długości 4mm i średnicy 30-32G. Na głębokość 2-3 milimetrów wprowadza się preparat zawierający wyłącznie kwas hialuronowy lub wzbogacony o koktajl witaminowy (w tym witaminy z grupy A, C, E), naturalne substancje czynne np. wyciąg z alg, kofeinę czy glicerynę. Odżywczy koktajl kompletuje się na podstawie oględzin skóry, indywidualnych potrzeb klientek oraz ewentualnych alergii.

Choć nakłucia wykonuje się cienką igłą i na niewielką głębokość, zabieg mezoterapii może wywoływać dyskomfort. Aby go usunąć, twarz przed zabiegiem pokrywa się specjalnym kremem znieczulającym. Warto również zadbać o jak najlepszą kondycję skóry przed zabiegiem, zrezygnować na kilka dni z solarium, sauny czy basenu.

Zabieg mezoterapii igłowej trwa zazwyczaj od 30 do 60 minut i tuż po nim można opuścić klinikę. Pomimo iż należy do grupy zabiegów inwazyjnych, jest obarczony niskim ryzykiem wystąpienia efektów ubocznych. Najczęściej pojawiają się obrzęki, miejscowe krwiaki lub siniaki, a do najpoważniejszych należy reakcja alergiczna. 

Po zabiegu należy unikać promieniowania UV stosując odpowiednie kremy z filtrem. Jeśli odczuwamy bolesność skóry, sięgnijmy po preparaty gojąco-ochronne i chłodzące okłady z np. czystego ręcznika umieszczonego w zamrażarce. W pierwszych dniach powinno się również zrezygnować z makijażu, wizyty w saunie, solarium czy na basenie. Unikajmy również kosmetyków zawierających można linię zapachową czy alkohol. Mogą podrażnić skórę i doprowadzić do zapalenia.

Aby nie narazić się na powikłania, należy zawsze wybierać gabinet z wykwalifikowaną kadrą. Podczas wywiadu wstępnego podajmy szczegółowo wszystkie występujące w przeszłości uczulenia oraz podrażnienia. Przedstawmy też jasno swoje oczekiwania, pamiętając o tym że dla najlepszego efektu konieczne będą minimum 3 zabiegi.

Mezoterapia igłowa na przebarwienia 

Mezoterapia igłowa umożliwia skuteczne usunięcie przebarwień w tym plam starczych oraz zmian pigmentacyjnych. Wprowadzone przez mikronakłucia substancje aktywne działają głęboko pod skórą, pozostawiając ją wyraźnie odmłodzoną, rozświetloną, napiętą i o wyrównanym kolorycie. Zabieg mezoterapii zapewnia również ochronę przed nawrotem problemu nadmiernej pigmentacji oraz przebarwień, dając długotrwałe efekty.

Przebieg mezoterapii igłowej na przebarwienia jest taki sam, jak w przypadku usuwania innych niedoskonałości skóry. Przeprowadza się go głównie na skórze twarzy, ale z powodzeniem można zastosować go na dekolcie, szyi, brzuchu, udach czy pośladkach. Wstrzykiwany preparat dobierany jest pod kątem intensywności przebarwień oraz miejsca zabiegu.

Przeciwskazania do mezoterapii igłowej

Głównymi przeciwskazaniami do wykonania mezoterapii jest alergia na którykolwiek ze składników preparatu, stosowanie leków przeciwkrzepliwych, opryszczka oraz zła kondycja skóry. Z zabiegu nie mogą korzystać również kobiety w ciąży oraz karmiące piersią.

Dlaczego warto zdecydować się na mezoterapię igłową?

Ogólnym efektem mezoterapii igłowej jest widoczna oraz dogłębna poprawa kondycji skóry. Tkanki są punktowo odżywione, lepiej ukrwione oraz dotlenione. Następuje również znacząca poprawa i przyśpieszenie procesów metabolicznych komórek oraz zwiększenie ilości produkowanego kolagenu.

Choć wymienione efekty następują już po pierwszym zabiegu, dla najlepszych efektów zaleca się wykonanie 4 lub 6 powtórzeń. Pełna seria mezoterapii prowadzi do uzyskania widocznie jędrniejszej i bardziej napiętej skóry, a tym samym wyostrzenia owalu twarzy. Również jej koloryt ulega poprawie dzięki usunięciu cieni pod oczami oraz plam hiperpigmentacyjnych. Cera staje się promienna i widocznie odmłodzona, bez sztucznego efektu lub długotrwałej rekonwalescencji.

Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Przemysław Janik - ZnanyLekarz.pl
Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram