Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen
Menu

Usuwanie bruzd nosowo wargowych, na czole, twarzy, wokół ust

Zabieg polecany osobom z cerą dojrzałą, ze zmarszczkami i głębszymi bruzdami na skórze twarzy. Najlepszy rezultat osiąga się w przypadku zmarszczek na policzkach, wokół ust, na czole i wokół oczu, a także przy nadmiernie zaznaczonych bruzdach nosowo-wargowych. Uzyskuje się wypełnienie zmarszczek i bruzd. Wypełniacze z kwasem hialuronowym (naturalnym materiałem znajdującym się w skórze właściwej) są uznane za najbezpieczniejsze preparaty tego typu na świecie. Poza działaniem wypełniającym dają efekt silnej stymulacji skóry, dzięki czemu po wchłonięciu preparatów (6-8 miesięcy), na ogół zmarszczki są płytsze niż przed zabiegiem. Bezpośrednio po zabiegu, przez parę godzin okolica ostrzykiwana może być lekko obrzęknięta i zaczerwieniona.

Preparaty podawane są bardzo cienkimi igłami, co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki lub modelując kontur ust. Zabieg trwa zazwyczaj do 30 minut. Rezultat można obejrzeć natychmiast w lusterku. Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia.

Efekt zabiegu utrzymuje się ok. 5-9 miesięcy i bezpośrednio zależy od rodzaju skóry, jej nawodnienia, aktywności mięśni, trybu życia. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym (krem Emla lub Painblock). Rodzaje wypełniaczy przeznaczone są do różnych okolic twarzy i różnych rodzajów zmarszczek.

Usuwanie bruzd - przeciwwskazania:

ciąża, karmienie piersią,choroby o podłożu autoimmunologicznym,skłonność do powstawania blizn przerostowych,stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),nadwrażliwość na kwas hialuronowy

Uwaga! Między zabiegami wypełniania zmarszczek a innymi metodami odmładzania skóry, np. peelinigami chemicznymi, zabiegiem botoksu, laseroterapią powinno upłynąć min. 3 tygodnie.

Usuwanie bruzd - objawy niepożądane:

zaczerwienienie, obrzęk, ból w miejscu wstrzyknięcia materiału - trwa do 72 godzin,świąd w przypadku skóry wrażliwej,nadwrażliwość w miejscu podania preparatu,sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni.

Usuwanie bruzd - po zabiegu:

w ciągu 24 godzin nie pić gorących płynów i nie jeść gorących posiłków- w przypadku podania kwasu hialuronowego w usta lub okolice ust przez 2 tygodnie nie opalać się naturalnie ani w solarium, nie stosować sauny, łaźni parowej w przypadku zasinień wcierać preparat Auriderm XO, stosować doustnie Rutinoscorbin 3 x 2 tabl.

Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Przemysław Janik - ZnanyLekarz.pl
Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram