Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen
Menu

Laserowe zabiegi na pośladki Warszawa

Najczęstszymi problemami pośladków są: otyłość oraz cellulit. Leczenie otyłości wykonywane jest za pomocą lipolizy i liposukcji. Do usuwania cellulitu wykorzystujemy mezoterapię igłową. Część pacjentek zgłasza się również w celu zmiany kształtu i liftingu pośladków.

Leczenie otyłości pośladków - laserowe odchudzanie pośladków

Tkankę tłuszczową można usunąć wykonując lipolizę lub liposukcję. Lipoliza może być przeprowadzona w sposób laserowy lub igłowy. Lipoliza laserowa polega na usuwaniu tłuszczu z wykorzystaniem energii cieplnej. Wprowadzając światłowód pod skórę można w sposób bezbolesny usuwać nadmiar tłuszczu. Tkanka tłuszczowa jest rozbijana energią lasera i upłynniana, następnie wchłaniana i wydalana z organizmu. Zabieg trwa około 60 minut. Po zabiegu zaleca się kilkudniowy wypoczynek i noszenie elastycznych bandaży przez okres do kilkunastu dni oraz wykonywanie drenażu limfatycznego. Efekty zabiegu widoczne są już po kilkunastu dniach i utrzymują się do kilku lat. Lipoliza iniekcyjna polega na podawaniu za pomocą długich igieł preparatu rozpuszczającego tkankę tłuszczową. Tłuszcz jest powoli rozpuszczany, absorbowany przez organizm i wydalany. Preparat wpuszczany jest w tkankę tłuszczową w sposób bezbolesny, cały zabieg trwa około 15 minut. Po zabiegu pacjent może wrócić do swoich codziennych czynności. W celu optymalnego efektu zabiegu zaleca się wykonanie od 4 do 6 zabiegów lipolizy igłowej. Najczęściej wykorzystywanym do tego zabiegu materiałem jest Aqualyx.

Liposukcja laserowa polega na rozpuszczaniu oraz usuwaniu tkanki podskórnej za pomocą ssaka. Zabieg ten przeznaczony jest dla osób ze znaczna otyłością i dużą ilością tkanki tłuszczowej. Podczas pojedynczego zabiegu ilość usuniętej tkanki tłuszczowej nie powinna w znaczny sposób zmienić ułożenia skóry w leczonym obszarze. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 60 minut. W tym czasie w tkankę tłuszczową wprowadzany jest światłowód rozpuszczający tłuszcz oraz ssak usuwający rozpuszczoną tkankę. Po zabiegu zaleca się kilkudniowy odpoczynek, noszenie bandaży elastycznych oraz wykonywanie drenażu limfatycznego. Efekty zabiegu widoczne są po kilku dniach i utrzymują się do kilku lat.

Leczenie cellulitu na pośladkach

Leczenie cellulitu polega na nastrzykiwaniu okolicy pośladków specjalnym preparatem do mezoterapii. Aktualnie najskuteczniejszym preparatem do leczenia cellulitu jest Alidya. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym maścią z tetrakainą, lub w znieczuleniu nasiękowym. Preparat podawany jest szybko i bezboleśnie. Po zabiegu pacjentka może od razu wrócić do codziennych czynności. Z uwagi na pełną skuteczność zabiegu zaleca się wykonanie go od 5 do 10 razy w odstępach 7 dniowych.

Lifting pośladków

W celu zmiany kształtu, ujędrnienia i zaokrąglenia pośladków wykonuje się zabieg wypełnienia tej okolicy ciała preparatem Macrolane. Macrolane to pochodna kwasu hialuronowego, która wiąże znaczne ilości wody, przez co doskonale nadaje się do unoszenia i zaokrąglania damskich pośladków. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym nasiękowym. Preparat podawany jest w pośladek w sposób absolutnie bezbolesny za pomocą kaniuli, a następnie formowany i rozprowadzany w celu uzyskania jak najlepszego i oczekiwanego przez pacjentkę efektu. Cały zabieg trwa około 30 minut. Po zabiegu zaleca się kilka dni urlopu Efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu i utrzymują się do kilku lat.

Zabiegi na pośladki

Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Przemysław Janik - ZnanyLekarz.pl
Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram