Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen
Menu

Zabiegi męskie na tors Warszawa

Problemy okolicy klatki piersiowej

U mężczyzn najczęstszym problemem skórnym okolicy klatki piersiowej są procesy zapalne skóry, trądzik oraz nadmierne owłosienie i pocenie się. Dodatkowym problemem zgłaszanym przez część naszych pacjentów jest ginekomastia.

Leczenie trądziku

Do leczenia trądziku wykorzystuje się peeling lekarskie oraz zabiegi laserowe. Dzięki złuszczającym i wysuszającym właściwościom peelingów można usunąć powierzchowną warstwę naskórka. Dodatkowo zabiegi peelingowe powodują usunięcie zawartości zaskórników i wygładzenie skóry. Zabieg peeling trwa około 15-20 minut, po zabiegu można wrócić do codziennych czynności.

Zabiegi laserowe działają hamująco na procesy zapalne, przez co hamują powstawanie trądziku oraz likwidują aktywne zapalenie skóry. Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona przez około 3 godziny. Po kilku dniach od zabiegu następuje wygładzenie skóry, jej naciągniecie, rozjaśnienie. Znikają zmiany zapalne i zaskórniki.

Leczenie ginekomastii

U części mężczyzn dochodzi do magazynowania zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej w obrębie piersi. Zjawisko to zwane jest ginekomastią. Leczenie ginekomastii może być miejscowe i ogólne. Miejscowe leczenie ginekomastii polega na usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz odtwarzaniu męskiego wyglądu torsu. W celu usunięcia tłuszczu stosuje się liolizę laserową lub liposukcję. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 45 minut. W tym czasie za pomocą specjalnego światłowodu następuje bezbolesna koagulacja tłuszczu i jego usunięcie ssakiem lub absorpcja i wydalenie. Po zabiegu pacjent powinien nosić elastyczny bandaż przez około 14 dni. Zaleca się dwa dniu urlopu po zabiegu.

Depilacja laserowa Light Sheer

Depilacja laserowa owłosionej skóry klatki piersiowej jest zabiegiem szybkim i bezbolesnym. Dzięki szczególnemu powinowactwu lasera Light Sheer do barwnika skórnego oraz szerokiego spektrum emitowanej fali depilacja Light Sheer jest najskuteczniejszą metodą trwałego pozbycia się włosów. Z uwagi na fazy wzrostu włosa (aganen, katagen i telogen) zalecane jest powtórzenie depilacji po okresie 2 miesięcy i 4 miesięcy od pierwszego zabiegu. Zabieg Light Sheer wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym z zastosowaniem kremu z tetrakainą lub w znieczuleniu nasiękowym. Efekt całego cyklu depilacji utrzymuje się do kilku lat. Po tym okresie pacjenci mogą obserwować wzrost pojedynczych włosów, jednak nigdy nie powraca zarost obecny przed depilacją.

Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Przemysław Janik - ZnanyLekarz.pl
Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram