Mezoterapia znajduje zastosowanie w leczeniu łysienia, cellulitu, rozstępów, lokalnych nadmiarów tkanki tłuszczowej oraz walce z oznakami starzenia się skóry. Jako metoda leczenia stosowana jest na świecie od 50 lat. Jej prekursorem był francuski lekarz Michael Pistor. Substancje stosowane w mezoterapii mają za zadanie odżywić skórę, poprawić metabolizm komórek, stymulować fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny , poprawiać mikrokrążenie. Szeroko stosowana jest przy wielu specyficznych problemach, takich jak cellulit czy rozstępy.
Przy pomocy strzykawki z cieniutką igłą ,najczęściej 30G lub 32G ,bądź specjalnego pistoletu wstrzykujemy śródskórnie substancje odżywiające i nawilżające. Do substancji tych zaliczamy: kwas hialuronowy, witaminy, mikroelementy ,wyciągi z roślin leczniczych, jak np.: Ginko Biloba (Miłorząb japoński), Centella asiatica (Wąkrotka azjatycka ), Fucus vesiculosus (Morszczyn), ekstrakt z karczocha. W koktailach do mezoterapii popularnie jest stosowana również kofeina.
Mezolift to jeden z rodzajów mezoterapii. Ma za zadanie odżywić skórę ,wygładzić zmarszczki, ujędrnić, poprawić owal twarzy . Dzięki odmłodzeniu skóry oddala na długi czas ewentualność liftingu chirurgicznego . Z drugiej strony, wskazany jest też, jako seria zabiegów przygotowujących do liftingu chirurgicznego. Dzięki serii mezoterapii przed zabiegiem chirurgicznym skóra odzyskuje nawilżenie, blask, jest stymulowana do szybkiej regeneracji .Fibroblasty znajdujące się w skórze dostają silny bodziec do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu wygładzają się drobne zmarszczki. Skóra przygotowana w ten sposób do zabiegu chirurgicznego będzie po nim wyglądała znacznie lepiej i młodziej, a efekty zabiegu utrzymywać się będą dużo dłużej.
Zabieg wykonujemy po wcześniejszym znieczuleniu skóry kremem Emla lub Painblock (u osób o wyższym progu bólu często niepotrzebne jest znieczulenie ). Aby osiągnąć pełny i długotrwały efekt zabieg mezoliftu należy przeprowadzić około 5-6 razy w odstępach od 10 do 30 dni , w zależności od użytych substancji i stanu skóry przed zabiegiem . Efekty są długotrwałe i utrzymywać się mogą kilka lat. W celu podtrzymywania dobrego wyglądu skóry dobrze jest powtórzyć zabieg 1-2 razy w roku . Po zabiegu wykonuje się delikatny masaż rejonu poddanego ostrzykiwaniu oraz nakłada się kremy z witaminą K (np. Auriderm).
Odrębne protokoły i odstępy czasowe obowiązują przy przygotowaniu pacjenta do zabiegów chirurgii plastycznej . Często też lekarz ,na podstawie własnych obserwacji i doświadczenia , opracowuje cykl terapii , dopasowując go indywidualnie dla danego pacjenta i jego problemu , czy defektu estetycznego . Mezolift dobrze jest łączyć z peelingami chemicznymi , potęgujemy wtedy korzystne efekty zabiegu , szybciej uzyskujemy odmłodzenie skóry.
Zapoznaj się z naszą ofertą:
Mezoterapii skóry głowy i włosów
Powierzchnie skóry objęte tym schorzeniem ostrzykujemy podskórnie .Stosujemy tu różne rodzaje preparatów zawierające w swoim składzie kofeinę , dwuetyloaminoetanol (DMAE) , organiczny krzem , pirogronian sodu , ekstrakty nostrzyka żółtego , rutynę , L-karnitynę (reguluje metabolizm energetyczny ) , kwas hialuronowy , ekstrakty karczocha i wiele innych substancji o udowodnionym korzystnym działaniu w leczeniu cellulitu. Zabiegi poprawiają krążenie krwi i limy , spalają nadmiar tłuszczu .Korzystnie jest je łączyć z masażami drenażowymi , endermologią.
Po serii mezoterapii (około 6 sesji w odstępach co 10 -14 dni ,następnie jeden zabieg raz na 3 - 6 miesięcy) uzyskujemy wymodelowanie leczonych partii ciała ,wyraźne zmniejszenie lub zniknięcie cellulitu oraz znaczną poprawę jędrności skóry.
Stosujemy specjalną mieszaninę substancji (m.in. DMAE ,kwas hialuronowy , witaminę B5 ,pierwiastki śladowe) , które silnie napinają skórę , poprawiają koloryt , rozjaśniają , redukują rozstępy .Szczególnie spektakularne efekty osiąga się w przypadku świeżo powstałych rozstępów , np. u młodych ludzi przy intensywnym wzrastaniu bądź przy rozstępach powstałych w trakcie ciąży (zabieg możliwy jest do wykonania po zakończeniu karmienia piersią).