Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen
Menu

Zabiegi na biodra Warszawa

Problemy okolicy bioder

Najczęściej zgłaszanym przez nasze pacjentki problemem okolicy bioder jest nadmierna ilość tkanki tłuszczowej. Znaczna otyłość okolicy bioder zmienia kształt ciała pacjentki, obniża samoocenę i zmniejsza atrakcyjność kobiety. Leczeniem otyłości bioder jest lipoliza lub liposukcja.

Leczenie otyłości bioder

Tkankę tłuszczową można usunąć wykonując lipolizę lub liposukcję. Lipoliza może być przeprowadzona w sposób laserowy lub igłowy. Lipoliza laserowa polega na usuwaniu tłuszczu z wykorzystaniem energii cieplnej. Wprowadzając światłowód pod skórę można w sposób bezbolesny usuwać nadmiar tłuszczu. Tkanka tłuszczowa jest rozbijana energią lasera i upłynniana, następnie wchłaniana i wydalana z organizmu. Zabieg trwa około 60 minut. Po zabiegu zaleca się kilkudniowy wypoczynek i noszenie elastycznych bandaży przez okres do kilkunastu dni oraz wykonywanie drenażu limfatycznego. Efekty zabiegu widoczne są już po kilkunastu dniach i utrzymują się do kilku lat. Lipoliza iniekcyjna polega na podawaniu za pomocą długich igieł preparatu rozpuszczającego tkankę tłuszczową. Tłuszcz jest powoli rozpuszczany, absorbowany przez organizm i wydalany. Preparat wpuszczany jest w tkankę tłuszczową w sposób bezbolesny, cały zabieg trwa około 15 minut. Po zabiegu pacjent może wrócić do swoich codziennych czynności. W celu optymalnego efektu zabiegu zaleca się wykonanie od 4 do 6 zabiegów lipolizy igłowej. Najczęściej wykorzystywanym do tego zabiegu materiałem jest Aqualyx.

Liposukcja laserowa polega na rozpuszczaniu oraz usuwaniu tkanki podskórnej za pomocą ssaka. Zabieg ten przeznaczony jest dla osób ze znaczna otyłością i dużą ilością tkanki tłuszczowej. Podczas pojedynczego zabiegu ilość usuniętej tkanki tłuszczowej nie powinna w znaczny sposób zmienić ułożenia skóry w leczonym obszarze. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 60 minut. W tym czasie w tkankę tłuszczową wprowadzany jest światłowód rozpuszczający tłuszcz oraz ssak usuwający rozpuszczoną tkankę. Po zabiegu zaleca się kilkudniowy odpoczynek, noszenie bandaży elastycznych oraz wykonywanie drenażu limfatycznego. Efekty zabiegu widoczne są po kilku dniach i utrzymują się do kilku lat.

Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Przemysław Janik - ZnanyLekarz.pl
Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram