Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen
Menu

Usuwanie cieni i worków pod oczami kwasem hialuronowym Warszawa

Cienie i worki pod oczami to problem występujący u wielu ludzi. Ich pojawienie się zależy od kilku czynników, takich jak jakość snu, wiek czy predyspozycje genetyczne. Pierwsze sińce pod oczami mogą być widoczne już o osób w młodym wieku, pogłębiając się wraz z upływem lat. Istnieją jednak skuteczne metody, umożliwiające likwidację tego nieestetycznego defektu. Mowa tu o zabiegach z użyciem kwasu hialuronowego. Jak przebiegają, jakie preparaty są stosowane w ich trakcie oraz kiedy będą przeciwwskazane?

Dlaczego pod oczami powstają cienie i worki?

U młodych ludzi cienie pod oczami są zazwyczaj efektem niewyspania – zarówno zbyt krótkiego czasu snu, jak i jego niedostatecznej jakości. Wraz z wiekiem zaczyna zanikać podściółka tłuszczowa, co powoduje zapadnięcie się obszarów twarzy poniżej dolnych powiek i powstanie tak zwanej doliny łez. Co więcej, na skutek wiotczenia mięśni i powięzi wokół oczodołów, skóra staje się cieńsza, a zlokalizowane w niej naczynia żylne – bardziej widoczne.

Wszystkie te czynniki sprawiają, że twarz przestaje wyglądać estetycznie, a my sami wyglądamy na nieustannie przemęczonych i starszych, niż jesteśmy w rzeczywistości. Niestety nawet solidne wysypianie się czy stosowanie wysokiej jakości kosmetyków i korektorów nie jest w stanie całkowicie zamaskować brzydkich sińców. Jeżeli chcemy skutecznie zmniejszyć ich widoczność lub nawet całkowicie je usunąć, zdecydujmy się na likwidację cieni pod oczami kwasem hialuronowym.

Zabiegi na cienie i worki pod oczami z użyciem kwasu hialuronowego

Choć laserowe usuwanie cieni pod oczami to popularny zabieg, istnieją także inne metody umożliwiające zlikwidowanie niepożądanych defektów urody. Jedną z nich są iniekcje z kwasu hialuronowego. Podanie takiego preparatu wspiera produkcję nowych włókien kolagenowych i elastynowych, dodatkowo chroniąc skórę przed działaniem wolnych rodników. Dzięki umiejętności wiązania cząsteczek wody przez kwas HA, cera staje się lepiej nawilżona, bardziej napięta i odmłodzona. Po zastosowaniu takiego wypełniacza, zagłębienia pod oczami stają się płytsze, cienie – zredukowane, a naczynia żylne – znacznie mniej widoczne. To sprawdzony sposób likwidacji sińców pod oczami, który stanowi godną uwagi alternatywę dla zabiegów z użyciem lasera.

Preparaty do usuwania cieni i worków pod oczami

Jeżeli interesuje nas usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym, możemy zdecydować się na zastosowanie jednego spośród najwyższej jakości preparatów, stworzonych przez renomowanych producentów. Specjaliści zazwyczaj polecają produkty Teosyal – Redensity II lub RHA 2. Pierwszy z nich to żel wyróżniający się doskonałą kontrolą rozmieszczenia, łatwą techniką podawania oraz długotrwałą efektywnością. Drugi natomiast warto wybrać z uwagi na innowacyjny proces sieciowania, dzięki któremu cechuje go dynamiczność i brak odkształceń przy ruchomych interakcjach.

Planując likwidację worków pod oczami, możemy poprosić również o zastosowanie produktów Restylane: Refyne lub Eyelight. Pierwszy z preparatów cechuje się świetnymi rezultatami, wysokim komfortem aplikacji oraz doskonałą tolerancją – odbudowując utraconą objętość tkanek na wiele miesięcy. Restylane Eyelight to natomiast kwas HA skutecznie zwalczający cienie i poprawiający jędrność skóry pod oczami, który – dzięki zawartości lidokainy – nie wywołuje nieprzyjemnych doznań podczas iniekcji.

Jak przebiega likwidacja sińców i worków pod oczami?

Likwidacja cieni pod oczami z użyciem kwasu hialuronowego nie wymaga specjalnych przygotowań. Zalecamy jedynie powstrzymać się od przyjmowania leków zmniejszających krzepliwość krwi (takich, jak m.in. aspiryna), co pozwoli zminimalizować ryzyko pojawienia się krwiaków i przyspieszy proces gojenia.

Aby usuwanie cieni i worków pod oczami było komfortowe dla pacjenta, specjalista przed zabiegiem nanosi na wybrany obszar krem znieczulający. Następnie wstrzykuje on pod skórę kwas hialuronowy, wykonując kilka wkłuć w obrębie niepożądanych zagłębień. Niekiedy możliwe jest także zaaplikowanie preparatu z użyciem kaniuli, co pozwala na podanie kwasu hialuronowego przez wyłącznie jedno nakłucie i zminimalizowanie ryzyka powstania siniaka. Po iniekcji specjalista wykonuje masaż umożliwiający odpowiednie rozprowadzenie substancji pod skórą.

Rezultaty zabiegu na cienie pod oczami

Pierwsze efekty zabiegu likwidacji worków pod oczami są widoczne bezpośrednio po podaniu preparatu z kwasem hialuronowym. Z uwagi na fakt, iż żel stosowany do iniekcji w naturalny sposób zwiększa swoją objętość, ostateczne rezultaty będą pojawiać się wraz z upływem czasu. Także sama skóra – w następstwie odbudowywania się kolagenu – będzie ulegać stopniowemu zagęszczeniu, cechując się większą jędrnością. Ostateczny efekt pojawi się więc po około 3-4 tygodniach od iniekcji. W przypadku bardzo dużych sińców i worków, czasami konieczne może okazać się podanie kolejnej dawki kwasu hialuronowego, która umożliwi uzupełnienie brakującej objętości. Jeżeli specjalista na wizycie kontrolnej stwierdzi, że niezbędna jest powtórna iniekcja – aplikacja drugiej porcji preparatu powinna nastąpić po 3-4 tygodniach od pierwszego zabiegu.

Rezultaty iniekcji kwasu HA będą utrzymywać się przez okres 6-12 miesięcy, w zależności od rodzaju produktu i jego usieciowienia, czyli gęstości. Wpływ na ich trwałość ma wiek pacjenta, jego styl życia, ogólny stan zdrowia czy sposób codziennej pielęgnacji cery. W celu wydłużenia widoczności efektów, warto zrezygnować z palenia papierosów, przyczyniającego się do znacznie szybszego wiotczenia skóry – a w konsekwencji pogłębiającego cienie i worki pod oczami. Wskazane jest także stosowanie kosmetyków z witaminami C i E, które pomogą spowolnić procesy starzenia. Gdy zagłębienia po pewnym czasie od zabiegu zaczną stawać się widoczne, możliwe jest ponowne podanie kolejnej porcji kwasu hialuronowego.

Przeciwwskazania do likwidacji cieni pod oczami kwasem hialuronowym

Podobnie, jak w przypadku wielu innych zabiegów, także likwidacja sińców pod oczami z użyciem kwasu hialuronowego posiada pewne przeciwwskazania. Wśród najważniejszych z nich należy wymienić:

  • choroby autoimmunologiczne,
  • choroby nowotworowe,
  • nadwrażliwość na składniki preparatu,
  • ciążę i okres karmienia piersią,
  • aktywny stan zapalny skóry.

Kwas hialuronowy na cienie i worki pod oczami – skutki uboczne

Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym czasami może wiązać się z pewnymi skutkami ubocznymi. U niektórych osób może wystąpić:

  • obrzęk, zaczerwienienie lub niewielki ból w miejscu podania preparatu, które jednak powinny ustąpić w niedługim czasie po zabiegu,
  • alergiczne reakcje zapalne, związane z nietolerancją składników produktu,
  • zakażenia bakteryjne, spowodowane brakiem zachowania niezbędnej higieny podczas całej procedury,
  • hiperkorekcja, czyli podanie zbyt dużej dawki preparatu, a także jego zbyt płytka aplikacja.

Likwidacja worków pod oczami przez doświadczonego specjalistę pozwala do minimum ograniczyć niepożądane skutki uboczne związane z takim zabiegiem.

Cienie pod oczami to przypadłość dotycząca znacznej części społeczeństwa. Na szczęście każdy z nas może skorzystać ze skutecznych i mało inwazyjnych metod, które pozwalają zniwelować widoczność zasinień i worków w tym obszarze twarzy na długi czas. Jeżeli interesuje nas zabieg likwidacji takich defektów, skorzystajmy wyłącznie z usług profesjonalistów. Dzięki temu zyskamy pewność, że rezultaty będą dla nas satysfakcjonujące, a poprawa naszego wyglądu – spektakularna.

Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Przemysław Janik - ZnanyLekarz.pl
Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram