Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen
Menu

Skuteczne usuwanie zmarszczek Warszawa

Już po 25 roku życia skóra zaczyna się starzeć. Czas płynie nieubłaganie, wraz z jego postępem na skórze twarzy i wokół oczu zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki, zwłaszcza zmarszczki mimiczne, które są efektem bogatej mimiki mięśni twarzy, ale nie tylko. W tym przypadku na pomoc przychodzą nowoczesne i skuteczne zabiegi medycyny estetycznej które mają za zadanie likwidację zmarszczek i widocznych bruzd. Dla kogo są polecane i jakie są przeciwwskazania - zapraszamy do lektury.

Usuwanie zmarszczek w gabinecie medycyny estetycznej.

Dziś wiele osób zadaje sobie pytania jak pozbyć się zmarszczek mimicznych wokół ust albo jak pozbyć się zmarszczek mimicznych na czole. Gdy pojawią się pierwsze oznaki starzenia warto zgłosić się do profesjonalnego gabinetu medycyny estetycznej, która oferuje bogaty wachlarz zabiegów mających na celu usuwanie zmarszczek.

Wygładzenie zmarszczek to skuteczna metoda na pozbycie się kompleksów. To zabieg nie tylko dla kobiet, warto aby również panowie mieli odwagę poprawić nieco swój wygląd.

Redukcja zmarszczek botoksem.

Redukcja zmarszczek poprzez ostrzykiwanie botoksem jest mało inwazyjnym zabiegiem. Jego poprawne wykonanie pozwala zniwelować oznaki starzenia się skóry, przywrócić jej dawny nieskazitelny wygląd dzięki czemu pacjent ma wrażenie jakby odmłodniał o co najmniej kilka lat.

Botoks, a dokładniej toksyna botulinowa, zwana jest również pod nazwą jadu kiełbasianego. Wykorzystanie botoksu w ramach zabiegu medycyny estetycznej jest całkowicie bezpieczne, pod warunkiem, że zabieg prowadzony jest przez wykwalifikowanego lekarza. Co ważne prawidłowo przeprowadzony zabieg nie powoduje usztywnienia tkanek, wręcz przeciwnie. Wstrzyknięty preparat w niewielkiej dawce w tkankę mięśniową, skutkuje rozluźnieniem mięśni, co w konsekwencji prowadzi do zmniejszenia widoczności zmarszczek. Efekt utrzymuje się od 4 do 6 miesięcy w zależności od pacjenta.

Zabieg z użyciem botoksu jest zabiegiem krótkim, trwa bowiem około 15 minut. Oczywiście czas zabiegu uzależniony jest od ilości usuwanych zmarszczek. Zabieg można powtarzać wielokrotnie, co wydłuża również czas utrzymywania się rezultatów. Botoks potrzebuje nieco czasu na prawidłową asymilację. W praktyce oznacza to, że ostateczny efekt widoczny jest po upływie około dwóch tygodni po zabiegu. Nie czekaj i już teraz skontaktuj się z kliniką, w celu umówienia zabiegu.

Wskazania do wykonania zabiegu:

 • usuwanie zmarszczek mimicznych na czole (linii poprzecznych oraz tzw. lwiej zmarszczki);
 • usuwanie zmarszczek pod oczami, tzw kurze łapki;
 • usuwanie zmarszczek mimicznych.

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu:

 • nadwrażliwość na albuminę ludzką (składnik preparatu),
 • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona),
  ciąża i okres karmienia piersią,
 • stosowanie następujących leków do tygodnia przed planowanym zabiegiem: aminoglikozydy i aminochinolony, D-penicylamina, cyklosporyna i tetracyklina, tubokuraryna, pankuronium, galamina, sukcynylocholina.

Cena zabiegu uzależniona jest od wybranej partii twarzy i ilości usuwanych zmarszczek. Po zabiegu minimum przez trzy godziny nie należy dotykać skóry objętej zabiegiem, rozmasowywać miejsc, w które został podany preparat, aby nie doprowadzić do niekontrolowanego rozmieszczenia się toksyny botulinowej, schylać się oraz kłaść.

Usuwanie zmarszczek preparatem Azzalure.

Azzalure to preparat firmy Qmd Golderma. jest to oczyszczona toksyna botulinowa typu A, która wytwarzana jest przez bakterie Clostridium botulinum. Warto również zaznaczyć, że zabiegi z wykorzystaniem preparatu Azzalure mogą wykonywać wyłącznie wykwalifikowani lekarze medycyny estetycznej. Przed zabiegiem, należy dokładnie sprawdzić wybraną klinikę oraz osobę, która ma wykonywać zabieg. Tylko sprawdzone i bezpieczne miejsce daje gwarancję zadowalających efektów.

Preparat Azzalure podobnie jak w przypadku innych opierających się na botoksie, powoduje czasowe zablokowanie mięśni, które są w głównej mierze odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek i bruzd. W pełni kontrolowany paraliż tych mięśni, skutkuje ich rozluźnieniem, co w efekcie prowadzi do spłycenia powstałych i widocznych już marszczek.

Dla kogo zabieg Azzalure?

Zabieg dedykowany jest pacjentom, którzy nie ukończyli 65 roku życia, a ich zbyt intensywna mimika twarzy stała się głównym powodem oznak starzenia się skóry. Oprócz spłycenia umiarkowanych i głębokich zmarszczek poziomych czoła, linii między brwiami, czyli lwia zmarszczka oraz kurzych łapek wokół oczu, preparat jest skuteczny również przy usuwaniu zmarszczek okrężnych szyi, fałdów podbródka i zmarszczek marionetki. Korzystają z niego także osoby posiadające zmarszczki palacza oraz tzw. zmarszczki królicze.

Co wyróżnia Azzalure na tle innych preparatów z botoksem?

Preparat Azzalure to cieszący się ogromną popularnością wśród lekarzy medycyny estetycznej. Azzalure poleca się zwłaszcza pacjentom, u których efekty przeprowadzanych terapii z użyciem botoksu nie utrzymują się wystarczająco długo. Preparat wykazuje znacznie silniejsze działanie, zwłaszcza u osób posiadających tzw. szerokie czoło z intensywną mimiką twarzy. Preparat Azzalure mocniej wygładza zmarszczki niż Botox. Dlatego też uważa się go za najbardziej zaawansowany preparat tego typu na rynku.
Zabieg nie wymaga znieczulenia i nie jest zabiegiem inwazyjnym. Dla zdecydowanej większości pacjentów zabieg nie jest bolesny, Odczucia porównywalne są do ugryzienia komara. U pacjentów bardzo wrażliwych możliwe jest podanie znieczulenia miejscowego w postaci kremu.

Po zabiegu skóra poddana ostrzykiwaniu może być lekko zaczerwieniona lub opuchnięta. Dolegliwości ustępują w przeciągu kilku godzin. Ślady po zabiegu są praktycznie niewidoczne, a pacjent może wrócić do swoich obowiązków praktycznie zaraz po zakończeniu zabiegu.

Wskazania do wykonania zabiegu.

 • zmarszczki o charakterze mimicznym;
 • zmarszczki wokół oczu, czyli kurze łapki;
 • zmarszczki poprzeczne na czole;
 • lwia zmarszczka;
 • zmarszczki w okolicy szyi, czyli wstęgi szyi;
 • zmarszczki w dolnej części twarzy, na brodzie, tzw. linie marionetki;
 • bruksizm;
 • uśmiech dziąsłowy;
 • opadające kąciki ust.

Przeciwwskazania. Preparat Azzalure nie może być stosowany u pacjentów ze stwierdzoną nadwrażliwością na którykolwiek z jego składników. Nie można go wykorzystywać również u pacjentów z aktywną infekcją w proponowanych miejscach iniekcji, a także u ludzi chorych na miastenię rzekomoporaźną, zespół Eaton Lamberta oraz stwardnienie boczne zanikowe.
 
Zabiegi z użyciem botoksu są całkiem bezpieczne i co ważne skuteczne. Dzięki nim powstałe już zmarszczki mimiczne ulegają redukcji, a skóra odzyskuje swój młodzieńczy wygląd. Serdecznie zapraszamy do wybranej formy kontaktu celem zarezerwowania wizyty. Zachęcamy również do zapoznania się z pełną ofertą zabiegową naszej kliniki medycyny estetycznej.
 

Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Przemysław Janik - ZnanyLekarz.pl
Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram