Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen
Menu

Zabiegi na pachy Warszawa

Problemy okolicy pach

Okolice pach są częstym miejscem wykonywania zabiegów medycyny estetycznej. Najpopularniejszym problemem tej okolicy ciała są nadreaktywne gruczoły potowe oraz owłosienie. W celu redukcji ilości wydzielanego potu pacjentkom zaleca się leczenie nadpotliwości. Chcąc utrzymać estetykę i atrakcyjny wygląd dołów pachowych znaczna większość kobiet poddaje się zabiegowi trwałej depilacji skóry pach.

Leczenie nadpotliwości pach

Leczenie nadpotliwości może być przeprowadzone na dwa sposoby: zastosowanie toksyny botulinowej, lub zabieg z wykorzystaniem lasera. Poprzez podskórne podawanie toksyny botulinowej powoduje się czasowe odnerwienie gruczołów potowych. Zabieg jest bezbolesny - wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym kremem z tetrakainą. Cała procedura trwa około 45 minut. Po zabiegu pacjent może wrócić do swoich codziennych czynności. Efekt zabiegu widoczny jest po 2 tygodniach i utrzymuje się około 6 miesięcy.

Leczenie nadpotliwości z zastosowaniem światłowodu lasera Eufoton powoduje trwałe odnerwienie i koagulacje gruczołów potowych i łojowych. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Przez skórę wprowadzana jest w jednym miejscu cienka kaniula ze światłowodem. Następnie w sposób bezbolesny przeprowadza się koagulację tkanki podskórnej i zniszczenie gruczołów odpowiedzialnych za wydzielanie potu i łoju w tej okolicy. Czas trwania procedury wynosi około 60 minut. Po zabiegu zakłada się opatrunki miejscowe. Pacjent powinien pozostać w domu przez następne 2 dni. Efekt zabiegu to całkowity brak pocenia się Zabiegu nie trzeba powtarzać, ponieważ efekty są trwałe.

Depilacja laserowa Light Sheer

Depilacja laserowa owłosionej skóry pach jest zabiegiem szybkim i bezbolesnym. Dzięki szczególnemu powinowactwu lasera Light Sheer do barwnika skórnego oraz szerokiego spektrum emitowanej fali depilacja Light Sheer jest najskuteczniejszą metodą trwałego pozbycia się włosów. Z uwagi na fazy wzrostu włosa (aganen, katagen i telogen) zalecane jest powtórzenie depilacji po okresie 2 miesięcy i 4 miesięcy od pierwszego zabiegu. Zabieg Light Sheer wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym z zastosowaniem kremu z tetrakainą lub w znieczuleniu nasiękowym. Efekt całego cyklu depilacji utrzymuje się do kilku lat. Po tym okresie pacjentki mogą obserwować wzrost pojedynczych włosów, jednak nigdy nie powraca zarost obecny przed depilacją.

Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Przemysław Janik - ZnanyLekarz.pl
Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram