Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen
Menu

Sculptra Warszawa

Sculptra czyli kwas polimlekowy to biostymulator do wstrzykiwania, który stopniowo powoduje powstawanie nowego kolagenu w skórze poprzez kontrolowaną odpowiedź fibroblstów, czyli komórek produkujących kolagen i elastynę. Dzięki temu mechanizmowi działania skóra staje się jędrna i zwiększa swoją objętość.

Efekty po zastosowaniu Sculptra - ujędrnianie skóry

Efekty po zastosowaniu zabiegu na twarzy pojawiają się stopniowo, ponieważ organizm potrzebuje czasu na produkcję własnego kolagenu. Sculptra odbudowuje skórę poprawiając wygląd na okres około 25 miesięcy od ostatniego zabiegu. Zmarszczki wygładzają się, znikają drobne zagniecenia, skóra odzyskuje zdrowy blask. Nowo wyprodukowany w skórze kolagen ma czas połowicznego rozpadu około kilkanaście lat dlatego efekty zabiegu są długotrwałe. Z wiekiem twarz traci objętość co wynika z utraty masy skóry, tkanki podskórnej, mięśni i tkanki kostnej. Szacuje się, że od około 30 roku życia do śmierci objętość twarzy zmniejsza się o około 30ml. Dzięki zastosowaniu kwasu polimlekowego możemy zapobiegać postępującej utracie objętości i związanemu z tym pogarszaniu wyglądu. Zabieg Sculptra to skuteczne ujędrnianie skóry.

Kwas polimlekowy został dopuszczony do użytku w medycynie estetycznej na rynku europejskim w 1999 roku natomiast przez FDA w USA został zatwierdzony do stosowania w medycynie estetycznej w 2009 roku i dopuszczony do korekcji bruzd nosowo-wargowych i pozostałych zmarszczek na twarzy. Ma rejestrację w ponad 40 krajach na całym świecie.

Historia stosowania kwasu polimlekowego (PLLA) jest długa, gdyż jest on wykorzystywany od dziesiątek lat do produkcji rozpuszczalnych szwów chirurgicznych i implantów medycznych. Ma potwierdzony profil bezpieczeństwa.

Kwas L-polimlekowy (PLLA) od lat znajduje szerokie zastosowanie w wyrobach medycznych wykorzystywanych w chirurgii rekonstrukcyjnej, takich jak gwoździe, płytki, śruby oraz implanty wszczepiane do kości i tkanek miękkich. Jest też nośnikiem umożliwiającym przedłużone uwalnianie bioaktywnych związków. W tkankach, w wyniku nieenzymatycznej hydrolizy następuje rozpad PLLA na monomery kwasu mlekowego, które mogą zostać przyłączone do glukozy lub są metabolizowane do dwutlenku węgla i wody, a następnie naturalnie usuwane z organizmu.

Co zawiera Produkt Sculptra?

Produkt Sculptra® jest dostępny w postaci jałowego, liofilizowanego proszku w przezroczystej szklanej fiolce. Każda fiolka zawiera:

 • kwas L-polimlekowy - 150 mg
 • sól sodowa karboksymetylocelulozy - 90 mg (wykorzystywana jako stabilizator zawiesiny umożliwiający równomierny rozkład cząstek kwasu L-polimlekowego)
 • mannitol - 127,5 mg (wykorzystywany do wzmocnienia w procesie produkcji), który ma także zdolność intensywnego nawilżania skóry.

Z reguły wykonuje się jednorazowy zabieg z użyciem jednej fiolki produktu i po około 6-9 miesiącach ocenia się osiągnięty efekt W zależności od potrzeb po tym czasie zabieg Sculptra można powtórzyć.

Wskazania do zabiegu Sculptra:

 • zaburzenia objętościowe w obrębie twarzy
 • korekta asymetrii i odbudowa wolumetryczna
 • odtwarzanie naturalnego trójkąta młodości
 • wiotkość skóry w wyniku zanikania włókien kolagenowych
 • spowolnienie procesu starzenia w wyniku wymuszonej produkcji własnego autologicznego kolagenu

Przeciwwskazania do zabiegu Sculptra:

 • ciąża lub laktacja
 • czynna choroba autoimmunologiczna za wyjątkiem ustabilizowanej choroby Hashimoto
 • choroby tkanki łącznej
 • bliznowce (keloidy) i blizny przerostowe w wywiadzie
 • czynny miejscowy stan zapalny lub zakażenie
 • aktywna opryszczka w wyniku zakażenia wirusem Herpes Simplex

Cena zabiegu - 5000/1 fiolka produktu

*Zabieg ujędrniania skóry z użyciem jednej fiolki wystarcza na wykonanie korekty w różnych obszarach twarzy w tym samym czasie. Z reguły stosowana jest jedna fiolka zawierająca 150 ml kwasu polimlekowego, którą rekonstytuuje się w 8 ml jałowej wody do iniekcji oraz 1ml 2% lignokainy co daje 9 ml gotowej do wstrzyknięcia zawiesiny. Ta objętość pozwala piętrowo odbudować owal twarzy i ewentualne asymetrie.

Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Przemysław Janik - ZnanyLekarz.pl
Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram