Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen
Menu

Zabiegi na brwi Warszawa

Problemy skóry okolicy brwi

Smukłe i kształtne brwi podkreślają kobiecy charakter twarzy i akcentują piekno kobiecych oczu. Poprzez mimikę ułożenia brwi kobieta może zmieniać wygląd swojej twarzy oraz wyrażać emocje. Uważa się, że kobiece brwi mają kształt łuk o ostrym wierzchołku, a dystalny koniec brwi powienien być umiejscowiony wyżej, niż koniec proksymalny. Jednak na skutek mimiki mięśni okolicy brwi, starzenia się skóry i przesuwania się ku dołowi tkanki podskórnej twarzy brwi zmieniają swój kształt nadając twarzy wyraz zmęczenia i smutku. Dodatkowo wraz z upływem lat na skórze pomiędzy brwiami pojawiają się zmarszczki międzybrwiowe.

Leczenie skóry okolicy brwi

Głównymi zabiegami medycyny estetycznej wykonywanymi w okolicy brwi są: usuwanie zmarszczki międzybrwiowej, jak również podniesienie i modelowanie samych brwi. W celu wygładzenia okolicy międzybrwiowej stosuje się nastrzyknięcie mięśnia podłużnego toksyną botulinową. Jeśli zmarszczka jest głęboka i tworzy bruzdę dodatkowo wypełnia się to miesjce za pomocą kwasu hialuronowego. Również w celu modelowania łuku brwi i ich uniesienia podaje się toksynę botulinową. Zabieg jest szybki, bezbolesny a jego efekty utrzymują się do 5-6 miesięcy, Po zabiegach modelujących brwi zaleca się podkreślenie linii brwi poprzez wykonanie makijażu permanentnego na brwi. Dzięki temu można dokładnie i symetrycznie zarysować kontur brwi oraz dopasować barwę brwi do koloru skóry twarzy.

Zdjęcia z przed i po zabiegu

Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Przemysław Janik - ZnanyLekarz.pl
Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram