Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen
Menu

Nieinwazyjna korekta kształtu nosa Warszawa

Nos jest jedną z najbardziej widocznych części naszej twarzy. Jego wygląd uwarunkowany jest genetycznie, a wiele osób nie jest z niego zadowolonych. Jest on za mały, zbyt szpiczasty czy też ma grzbiet. To właśnie nos nadaje twarzy określonego charakteru, a nawet najmniejsza zmiana jego kształtu może znacząco wpłynąć na jej wygląd. Nieoperacyjna korekta kształtu nosa to doskonałe rozwiązanie dla każdego pacjenta, który boi się komplikacji po zabiegach operacyjnych.

Wskazania do zabiegu

Indywidualne uwarunkowania genetyczne to najczęstsza przyczyna chęci korekty nosa. Czasami problemem są też zmiany, jakie zaszły na skutek urazu czy w wyniku starzenia się. Wraz z upływającym czasem, nos optycznie się powiększa, a jego koniuszek opada. Taki stan rzeczy bardzo często jest przyczyną niezadowolenia i wywołuje chęć pozbycia się oznak starości. 

Korekta kształtu nosa kwasem hialuronowym to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto nie jest zadowolony z wyglądu tej części ciała. Wśród najważniejszych wskazań mówimy o:

 • niedużych dysproporcjach,
 • drobnych defektach,
 • grzbiecie,
 • obniżonym kącie czołowo-nosowym,
 • ostrym kącie nosowo-wargowym,
 • cofniętej kolumience nosa.

Tego typu zabieg zalecany jest również wtedy, gdy efekt wcześniejszych operacji plastycznych nosa, którym poddał się pacjent, nie jest zadowalający. 

Jakie są zalecenia przed zabiegiem?

Przed zabiegiem lekarz medyny estetycznej przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem oraz informuje go o całej procedurze. Omawiany jest tutaj przebieg zabiegu oraz ustalany jest cel podania kwasu hialuronowego. Lekarz dokładnie ogląda okolicę, w której ma być przeprowadzony zabieg oraz wyjaśnia, jakich efektów można się spodziewać. Pierwsza wizyta jest też doskonałym momentem, aby pacjent mógł zadać nurtujące go pytania. 

Jak wygląda zabieg?

Zmiana kształtu nosa bez operacji to zabieg małoinwazyjny i nieskomplikowany. Obejmuje on następujące etapy:

 1. Oczyszczenie okolicy poddawanej zabiegowi. Jest to bardzo ważny etap każdego zabiegu. Dzięki odpowiedniemu oczyszczeniu i dezynfekcji pacjent nie jest narażony na ewentualne powikłania związane z zakażeniem.
 2. Aplikacja preparatu znieczulającego. Preparat znieczulający podawany jest najczęściej w postaci kremu. 
 3. Zabieg właściwy. W tym momencie lekarz medycyny estetycznej wstrzykuje preparat z kwasem hialuronowym, modelując okolicę. Ugniata on wówczas substancję do pożądanego kształtu. Rozprowadza go za pomocą igły bądź też mikrokaniuli, czyli tępo zakończonej igły. Preparaty z kwasem hialuronowym mogą być wstrzykiwane na wiele różnych sposobów - w zależności od wybranej metody. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a pacjent może odczuwać jedynie delikatny dyskomfort związany z wprowadzeniem kaniuli.

Całość trwa nie dłużej niż 30 minut.

Jakie preparaty wykorzystujemy?

Wszystkie podawane preparaty wykorzystywane w naszej klinice zapewniają długotrwałą korektę. Odznaczają się one doskonałą tolerancją przez pacjentów, która potwierdzona została badaniami klinicznymi. Produkty na bazie kwasu hialuronowego przeznaczone są do ostrzykiwania skóry w celu poprawy wyglądu nosa. Są to żele, które do minimum ograniczają powstawanie obrzęków.

Cena uzależniona jest od ilości podawanego preparatu. 

Co po zabiegu?

Ze względu na to, że zabieg korekty nosa kwasem hialuronowym jest praktycznie nieinwazyjny, bardzo rzadko pojawiają się tu jakiekolwiek dolegliwości po zakończeniu zabiegu. Pacjent może wrócić do swoich aktywności codziennych od razu po opuszczeniu kliniki. Niektóre osoby mogą borykać się z delikatnym obrzękiem w miejscu nakłuć, które znikają po 2-3 dniach. Po upływie 2-3 tygodni od zabiegu pacjent pojawia się w klinice na konsultację. To właśnie wtedy całość zostaje wygojona, a lekarz może dokonać oceny wyników zabiegu. Również wtedy ustalany jest termin ewentualnej korekty lub przeprowadzana jest ona od razu - zgodnie z ustaleniami, które zapadły na konsultacji.

Przez dwa tygodnie od zabiegu pacjent powinien:

 • unikać sauny,
 • unikać nadmiernego nasłonecznienia,
 • pić dużo wody.

Przez 72 godziny po zabiegu nie zaleca się spożywania alkoholu. 

Efekty po zabiegu

Efektem zastosowania kwasu hialuronowego do korekcji nosa jest m.in. wypełnienie fragmentów, które utraciły objętość i jędrność. Ważne jest tu też nawilżenie skóry. Wypełnienie kąta czołowo-nosowego pozwala na zmniejszenie wklęsłości grzbietu, a nos optycznie zmniejsza się. Możliwa jest też zmiana wysokości kolumienki nosa oraz skorygowanie jej niedoskonałości. Kwas umożliwia również skorygowanie obniżonego kąta czołowo-nosowego oraz zniwelowanie grzbietu. 

Należy wziąć pod uwagę, że nie każdy pacjent będzie zadowolony z małoinwazyjnej korekty nosa. Zmiana kształtu nosa kwasem hialuronowym jest skuteczna tylko wtedy, kiedy defekty nie są zbyt duże.

Efekty utrzymują się zazwyczaj od 6 do 12 miesięcy. Widoczne są natychmiast po zakończeniu zabiegu.

Przeciwwskazania do zabiegu nieinwazyjnej korekty nosa

Wyróżniamy kilka podstawowych sytuacji, w których wykonanie zabiegu korekty nosa kwasem hialuronowym nie jest wskazane. Są to:

 • Aktywne infekcje,
 • Zmaganie się z chorobami autoimmunologicznymi oraz nowotworowymi,
 • Zaburzenia krzepliwości krwi,
 • Opryszczka i inne miejscowe infekcje na skórze, które są widoczne w dniu wykonywania zabiegu,
 • Niewyrównana cukrzyca,
 • Uczulenie na którykolwiek składnik z preparatu,
 • Ciąża i karmienie piersią.

Nieinwazyjna korekta kształtu nosa - dlaczego warto?

Preparaty z kwasem hialuronowym odznaczają się niezwykle plastyczną i elastyczną postacią żelową. Dzięki temu są one łatwe do rozprowadzenia i modelowania. Co ważne, kwas hialuronowy występuje w organizmie naturalnie. Jego produkcja z wiekiem jednak maleje. Zastąpienie go kwasem hialuronowym zewnętrznym, nie wpływa negatywnie na organizm. Preparaty są całkowicie neutralne dla naszego zdrowia. Nie wpływają one na narząd węchu czy wzroku.  

Nieinwazyjna korekta nosa wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Jest to zatem praktycznie bezbolesny proces. Tego typu zabieg stanowi doskonałą alternatywę dla operacji plastycznych nosa. Jest on krótki i bezbolesny, a okres rekonwalescencji nie daje się praktycznie odczuć. W przeciwieństwie do zabiegów chirurgicznych, nie mamy tu styczności z rozcinaniem skóry i szyciem jej. Ryzyko powstawania jakichkolwiek blizn jest zatem zminimalizowane do zera.

Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Przemysław Janik - ZnanyLekarz.pl
Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram