Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen
Menu

Laserowe usuwanie grudek perlistych Warszawa

Usuwanie grudek perlistych prącia odbywa się z pomocą nowoczesnych urządzeń laserowych. Warto wiedzieć, że grudki perliste są niewielkimi, jasnymi grudkami, powstającymi zazwyczaj w górnej części penisa. Bywają mylone z wirusowymi kłykcinami, dlatego diagnozę musi postawić specjalista. Jak można sprawnie i bezpiecznie pozbyć się tego problemu? Co warto wiedzieć o usuwaniu grudek perlistych?

Grudki perliste - usuwanie w Warszawie

Grudki perliste prącia to problem wielu mężczyzn w każdym wieku. Skutecznym rozwiązaniem jest użycie odpowiedniego lasera CO2, który odparowuje zmiany tego typu. Atutem jest to, że nie ma ryzyka powstawania blizn i innych uszkodzeń skóry. Zmiana usuwana jest na zawsze, a po zabiegu pozostaje mały obrzęk. Utrzymuje się zazwyczaj przez 1-2 tygodnie. W tym czasie trzeba unikać kontaktów seksualnych i wyjątkowo dbać o higienę miejsc intymnych. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, usunięcie grudek perlistych odbywa się sprawnie i bez żadnego problemu. 

Perliste grudki prącia

Czym są perliste grudki prącia? Zazwyczaj mają one postać małych i bezbarwnych grudek, które pojawiać się mogą w koronie prącia lub rowku zażołędnym. Co ciekawe, zmiany mogą być rozsiane po całej kolumnie żołędzia prącia lub występują pojedynczo. Zbudowane są z nabłonkowych komórek i nie wywołują żadnych skutków ubocznych. Podkreślić trzeba, że grudkami perlistymi nie można się zarazić. Poza tym nie doprowadzają one do powstawania chorób. Nie bez znaczenia jest też to, że grudki perliste prącia najczęściej dotyczą młodych mężczyzn. Osoby takie powinny zwracać ogromną uwagę na higienę osobistą, gdyż na żołędziu zbiera się mastka. Jest to bezbarwna wydzielina, która ma nieprzyjemny zapach. Nie od dziś wiadomo, że przypadłość odnosi się częściej do nieobrzezanych mężczyzn, którzy mogą borykać się z niską samooceną. Przez to znacznie trudniej nawiązują kontakty seksualne. 

Eksperci wskazują, że ok. 20-40% młodych mężczyzn posiada perliste grudki prącia, przy czym ich pochodzenie nie do końca jest znane. Rozpoznanie wymaga wizyty u specjalisty. Niekiedy stosowany jest dermatoskop, który pozwala precyzyjnie ocenić zmianę na prąciu. Przeciwwskazaniami do usuwania grudek perlistych mogą być zaburzenia krzepnięcia krwi. 

Laserowy zabieg usuwania grudek perlistych Warszawa

Jak przeprowadzane jest laserowe usuwanie grudek perlistych prącia? Oczywiście pierwszym krokiem jest tutaj konsultacja ze specjalistą, który ewentualnie zakwalifikuje nas do zabiegu. Laserowy zabieg przeprowadzany jest w miejscowym znieczuleniu i trwa ok. 20 minut. Końcówka lasera jest przykładana po kolei do każdej grudki, a pod wpływem jej działania dochodzi do odparowania zmian, bez uszkodzenia zdrowej błony śluzowej. W efekcie pozostają małe strupki, które odpadają po ok. 10 dniach. 

Istotne jest to, że usuwanie grudek perlistych laserem to zabieg powierzchowny i niezwykle precyzyjny. Nie ma tutaj ryzyka zaburzeń erekcji i uszkodzenia innych struktur penisa. Co ciekawe, pacjent od razu jest sprawny, jednak zalecane jest powstrzymanie się od zbliżeń seksualnych co najmniej dobę po zabiegu. Do czasu zagojenia się strupków stosować powinniśmy prezerwatywy. 

Czy konieczne jest usuwanie grudek perlistych prącia? Mimo tego, że te zmiany są niewielkie, mogą:

  • Zahaczać o bieliznę
  • Wywoływać dyskomfort
  • Negatywnie wpływać na estetykę narządów płciowych
  • Wywoływać kompleksy i brak zadowolenia z życia seksualnego

Każdy pacjent sam podejmuje decyzję o tym, czy zamierza się pozbyć grudek perlistych. Pamiętajmy o tym, że ich usunięcie znacznie ułatwia utrzymanie higieny i pozwala czerpać satysfakcję z życia seksualnego. Aby skorzystać z zabiegu, musimy udać się do profesjonalnej kliniki. 

Zabieg usuwania perlistych grudek prącia Warszawa

Zabiegi medycyny estetycznej zyskują coraz większe uznanie na całym świecie. Aktualnie każdy z nas chce się dobrze czuć w swoim ciele, dlatego warto rozważyć wsparcie specjalistów. W klinice pracują doświadczeni lekarze, którzy dobiorą odpowiednią metodę zabiegową, zgodną z naszymi oczekiwaniami. Usuwanie perlistych grudek prącia nie ma dla nich tajemnic. W tym celu wykorzystywane są nowoczesne urządzenia laserowe, które dają wiele możliwości. 

Profesjonalne usuwanie grudek perlistych wykonamy w klinice pod okiem doświadczonych lekarzy. Pierwszy etap to konsultacja ze specjalistą, na której omówimy swoje oczekiwania i przebieg zabiegu. Na szczęście stosowane metody są bezpieczne dla naszego zdrowia i szybko dają pożądane efekty. 

Jak znaleźć najlepszych specjalistów na rynku? W tym wypadku postawić trzeba nie tylko na doświadczenie, lecz także na wiedzę i zaangażowanie ekspertów. Renomowana klinika na pierwszym miejscu stawia dobro pacjentów, oferując atrakcyjne ceny i bardzo dobrą jakość zabiegów. W efekcie nawet najbardziej wymagający klienci są zadowoleni z proponowanych rozwiązań. Jedną z dostępnych opcji jest usunięcie grudek perlistych za pomocą urządzeń laserowych. To jedne z najskuteczniejszych sprzętów, które odznaczają się nowoczesnością i niezawodnością. Profesjonalne usługi tego typu mają szerokie grono zwolenników. 

Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Przemysław Janik - ZnanyLekarz.pl
Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram