Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen
Menu

Botox Warszawa

Zabieg wygładzania zmarszczek mimicznych poleca się osobom ze zmarszczkami mimicznymi, zwłaszcza górnej części twarzy: okolica czoła -zmarszczki "wojownika" (między brwiami) i podłużne "myśliciela", oraz oczu tzw. kurze łapki. Doskonały w przypadku "marsowego", groźnego spojrzenia, także u mężczyzn. Zabieg nie jest bolesny. Zabiegi takie wykonuje się od kilkunastu lat. Są one bezpieczne dla zdrowia. Nie zmieniają wyglądu twarzy, a jedynie w bardzo naturalny sposób odmładzają.

Botox (toksyna botulinowa) - przebieg zabiegu:

Toksyna botulinowa (botoks) jest wstrzykiwana przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę pod skórę lub śródskórnie. Małą ilość preparatu precyzyjnie wstrzykuje się w kilka miejsc na twarzy. Zabieg trwa krótko, w zależności od ilości punktów iniekcji, ok. 15-20 min. Ból związany ze wstrzykiwaniem jest minimalny (porównywalny do ugryzienia przez komara). Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego. Ze względu na komfort pacjenta czasami stosuje się znieczulenie kremem miejscowo znieczulającym (Emla, Painblock).

Botox (toksyna botulinowa) - po zabiegu:

Zmarszczki całkowicie lub częściowo likwidują się, wyraz twarzy staje się łagodniejszy, wygląda naturalnie, ogólna mimika zostaje zachowana. Dawka stosowana w celach kosmetycznych jest wielokrotnie niższa od dawki leczniczej i całkowicie bezpieczna. Jest dobierana indywidualnie w zależności od potrzeb.
Toksyna botulinowa (botoks) zaczyna działać już po 2 -3 dniach od momentu wstrzyknięcia. Natomiast pełny efekt terapeutyczny jest widoczny dopiero po 7-10 dniach. Efekt po zabiegu utrzymuje się średnio 3-6 miesięcy. Zależy to od indywidualnych cech organizmu. Po tym okresie mimika twarzy stopniowo powraca. Po całkowitym wygaśnięciu działania toksyny botulinowej (botoksu), zabieg można powtórzyć. Jeżeli z różnych powodów pacjentka nie może poddać się kolejnym zabiegom to i tak jej skóra na tym skorzysta. Twarz już po jednokrotnym zabiegu - czyli około półrocznym okresie działania toksyny botulinowej, wygląda młodziej, jest bardziej wypoczęta. Niejednokrotnie zmarszczki ulegają spłyceniu. Jest to wynik dodatkowego działania botoxu, polegający na tym, że gdy przez pół roku nie wykonujemy ruchów marszczących czoło czy ruchów odpowiedzialnych za "kurze łapki" skóra odpoczywa, więc po ustaniu działania botoksu i tak wygląda młodziej. Inwestujemy w ten sposób w przyszłość dając skórze pół roku odpoczynku.

Terapia toksyną botulinową - botoksem

Terapia toksyną botulinową (botoksem) jest wykonywana w warunkach ambulatoryjnych, nie wymaga żadnych szczegółowych badań diagnostycznych i bezpośrednio po jej zakończeniu pacjent może powrócić do swoich codziennych aktywności.

Botox (toksyna botulinowa) - przeciwwskazania:

1. bezwzględne:

zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona, miopatie, zwyrodnienie sznurów bocznych)padaczka, stwardnienie rozsiane nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie)stosowanie następujących leków lub okres do 1 tygodnia od ich odstawienia: aminoglikozydy (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamycyna itp.), aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina), D-penicylamina (Cuprenil), cyklosporyna, tubokuraryna, pankuronium, galamina, sukcynylocholina, linkomycyna, tetracyklina, polimyksynamiejscowe infekcje skóry, ciąża, okres laktacji

2. względne:

zaburzenia krzepnięcia stosowanie leków "rozrzedzających krew" (np. aspiryna, acenocumarol) - odstawić ok. 7 dni wcześniej po konsultacji z lekarzem.

Botox (toksyna botulinowa, botoks) - działania niepożądane:

ból w momencie iniekcji małe krwiaki, które mogą powstać w miejscu wstrzyknięcia jeżeli igła natrafi na niewielkie naczynie zbytnie obniżenie brwi lub zbyt duże uniesienie w przypadku leczenia zmarszczek czołowych mały, przejściowy obrzęk z pojawieniem się delikatnego mrowienia w miejscu iniekcji nadmierne zwiotczenie mięśni (opadanie powieki, opadanie kącika ust)ból głowy, ustępujący po zastosowaniu preparatu przeciwbólowego.

Uwaga: Reakcje te mają charakter przemijający, większość z nich ustępuje na ogół po kilku dniach. Efekt nadmiernego zwiotczenia mięśni może utrzymywać się 2-6 tygodni. Nie istnieje ryzyko żadnych blizn bądź uszkodzeń, a miejsce wstrzyknięcia jest niewidoczne.

Botox (toksyna botulinowa, botoks) - postępowanie po zabiegu:

w ciągu 0,5-1 godz. ćwiczyć mięśnie mimiczne w miejscach wkłucia unikać masażu w miejscach wstrzyknięć w ciągu 4 godz. po zabiegu nie pochylać głowy do dołu (np przy zawiązywaniu butów czy też podczas snu) , nie kłaść się,w ciągu 24 godz nie spożywać alkoholu, nie palić 3 godz przed i ok.3 godz po, nie latać samolotem, nie stosować solarium, łaźni parowej, sauny, ćwiczeń fizycznych i innych czynności powodujących przekrwienie twarzy.

Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Przemysław Janik - ZnanyLekarz.pl
Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram