Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen
Menu

Zabiegi na nos Warszawa

Nieprawidłowości kształtu nosa i skóry okolicy nosa

Nos jest centralną częścią twarzy kobiety. Idealny nos powinien być smukły, prosty, a jego obydwa profile powinny być identyczne. Jednakże u części kobiet budowa nosa nieznacznie odbiega od przedstawionego wzrorca. Nieznaczne nieprawidłowości związane z kształtem i wielkością nosa są zwykle niezauważalne. W przypadku zgłaszanego przez pacjentkę istotnego dla niej defektu estetycznego w budowie nosa (nieprawidłowy kształt, garbaty, krzywy, zbyt szeroki nos) pomocne mogą okazać się nieinwazyjne zabiegi medycny estetycznej. Podając toksynę botulinową można zmienić odchylenie nosa, a wypełniając ubytki na grzbiecie nosa poprzez wstrzyknięcie kwasu hialuronowego można skutecznie przywrócić prawidłowy profil nosa.

Korekta kształtu nosa

Efekt nieinwazyjnej korekcji kształtu nosa jest widoczny zwykle już bezpośrednio po zabiegu. W przypadku wyrównywania grzbiegu nosa z wykorzystaniem kwasu hialuronowego końcowy efekt utrzymuje się do półtora roku od zabiegu. Korekcja odchylenia nosa poprzez podawanie toksyny botuliowej daje efekty na około 6 miesięcy. Nieinwazyjna korekta kształtu nosa jest bez wątpienia atraktycją alternatywą dla chirurgicznej operacji nacinania chrząstek nosa. Dzięki podawaniu materiałów wykorzystywanych w medycynie estetycznej zabieg jest szybki, nieinwazyjny, nie pozostawia blizn, nie jest obarczony krwawieniem, a pacjnetki mogą zaraz po zabiegu wrócić do swoich codziennych czynności.

Bruzdy nosowo-wargowe

Kolejnym problemem natury estetycznej obserwowanym dość często u pacjentek są zagłębienia tworzące się w linii łączących skrzydełka nosa z kącikami ust. Zagłebienia te, nazywane bruzdamie nosowo-wargowymi, są efektem pracy mięśnia dźwigacza wargi górnej i skrzydełka nosa. Bruzdy nosowo-wargowe mogą również powstawać w miarę przesuwania się podskórnej tkanki tłuszczowej okolicy policzków ku dołowi w kierunku żuchwy. Usuwanie bruzd polega na podawaniu toksyny botulinowej w mięsień dźwigacz wargi górnej i skrzydełka nosa oraz na podskórnym wypełnianiu tego miejsca z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, lub hydroksyapatytu wapnia. Zabieg usuwania bruzd nosowo-wargowych jest szybki, wykonywany w miejscowym znieczulenia, a więc bezbolesny i co najważniejsze dający natychmiastowe efekty. Po zabiegu pacjentka może wrócić do swoich codziennych czynności.

Zdjęcia z przed i po zabiegu

Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Przemysław Janik - ZnanyLekarz.pl
Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram