Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen
Menu

Zabiegi na dłonie Warszawa

Problemy skóry dłoni

Wraz z upływem lat na skórze dłoni powstają ciemne plamy barwnikowe – plamy starcze. Dodatkowo dochodzi do zmniejszenia ilości tkanki podskórnej. Efektem tego zjawiska jest uwidocznienie na grzbietowych częściach dłoni żył oraz ścięgien. Dodatkowym problemem jest nadmierna potliwość wewnętrznych części dłoni

Leczenie plam starczych i wypełnienie tkanki podskórnej

Plamy starcze można skutecznie zlikwidować za pomocą laseroterapii. Zabieg wykonywany jest szybko i bezboleśnie. Efekt to gładka, napięta i jasna skóra grzbietowych części dłoni. Po zabiegu pacjent może od razu wrócić do codziennych czynności.

W celu wypełnienia tkanki podskórnej oraz przywrócenia młodego wyglądu dłoni stosuje się zabieg z podaniem kwasu hialuronowego. Wypełniacz podawany jest w sposób bezbolesny za pomocą cienkiej kaniuli w grzbietową część dłoni. Efektem zabiegu jest odtworzenie tkanki podskórnej, zniknięcie widocznych wcześniej żył oraz ścięgien. Dłonie odzyskują młody i zdrowy wygląd. Skóra pozostaje napięta, gładka i miła w dotyku.

Leczenie nadpotliwości dłoni

W celu zahamowania wydzielania potu na skórze dłoni stosuje się toksynę botulinową. Preparat podaje się podskórnie bezboleśnie w znieczuleniu miejscowym maścią z tetrakainą lub w znieczuleniu nasiękowym. Cały zabieg trwa około 30 minut. Po zabiegu pacjent może wrócić do swoich codziennych czynności. Efekty – brak pocenia się dłoni widoczny jest po około 14 dniach i utrzymuje się do 6 miesięcy.

Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Przemysław Janik - ZnanyLekarz.pl
Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram