Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen
Menu

Przeszczep tłuszczu na twarz Warszawa

Lipofilling lub też lipotransfer twarzy to innowacyjna metoda na modelowanie i wypełnianie okolic całego ciała za pomocą własnych komórek macierzystych. Jest doskonałą alternatywą dla osób, które mają obawy związane ze stosowaniem sztucznych wypełniaczy, a które chcą odmłodzić, wypełnić czy zmodyfikować kontur konkretnych partii swojego ciała. Dzięki wykorzystaniu autologicznego tłuszczu pacjenta możemy bezpiecznie modelować wygląd twarzy oraz całej sylwetki. 

Na czym polega przeszczep tłuszczu na twarz (lipofilling)?

Lipotransfer, bo tak brzmi inna nazwa omawianego zabiegu, opiera się na korzystaniu z tkanki macierzystej pacjenta. Tłuszcz pobrany z danej części ciała zostaje oczyszczony, stężony i wstrzyknięty w miejsce, którego wygląd chcemy poprawić. Resztę pracy wykonują komórki macierzyste, mające zdolność do nieskończonego podziału – to właśnie one wypełniają konkretne miejsca, niwelują zmarszczki, poprawiają ogólny wygląd oraz jędrność skóry. Metoda ta jest całkowicie bezpieczna dla alergików – własny tłuszcz uważany jest za najlepszy wypełniacz między innymi dlatego, że organizm nie odrzuci autologicznej tkanki.

Lipofilling twarzy to tylko jedna z wielu możliwości, jakie oferuje ta metoda. Ujędrnić możemy praktycznie każdą część naszego ciała – od policzków, przez usta, aż po wypełnienie pośladków. Dzięki zastosowaniu naturalnego materiału, efekty zabiegu nie wyglądają sztucznie oraz nie powodują dyskomfortu związanego z długim okresem gojenia. 

W zależności od efektu jaki chcemy osiągnąć oraz miejsca, które chcemy uzupełnić, efekty mogą  różnić się od siebie, zawsze jednak będą widoczne. Wypełnianie policzków tłuszczem zniweluje ich opadanie i nada skórze młodego, świeżego wyglądu. Zabieg powiększający usta zapewni ich naturalny wygląd oraz kształt korespondujący z ogólnym wyglądem twarzy. Jeśli lipotransfer wykonujemy w okolicach oczu, możemy śmiało oczekiwać zniknięcia bruzd, ubytków, zmarszczek "kurzych łapek" oraz ogólną rewitalizację i odmłodzenie  wyznaczonych miejsc oraz ich okolic.

Czy przeszczep tłuszczu na twarz jest bezpieczny?

Dzięki innowacyjnej technologii oraz użyciu naturalnego wypełniacza, który pochodzi z ciała pacjenta, przeszczep tłuszczu na twarz jest jedną z najbezpieczniejszych metod na ogólną poprawę jej wyglądu, wypełnienie ubytków czy usunięcie blizn. Lipofilling jest zabiegiem kierowanym przede wszystkim do alergików, u których istnieją przeciwwskazania do użycia syntetycznych wypełniaczy. Kolejną z zalet jest nieinwazyjność zabiegu – delikatnie podawane komórki stopniowo dostosowują się do naszego organizmu i ukrwią się. Dodatkowo nie musimy martwić się o powstawanie kolejnych blizn czy długi okres rekonwalescencji wykluczający z podstawowych aktywności życia codziennego. 

Zastosowanie autologicznej tkanki tłuszczowej znacząco ogranicza wszelkiego rodzaju powikłania. Mamy pewność, że efekt końcowy zawsze będzie naturalny i będzie utrzymywał się przez stosunkowo długi czas. Ponadto, przed każdym zabiegiem odbywa się konsultacja z lekarzem specjalistą medycyny estetycznej, który zadecyduje o możliwych przeciwskazaniach do zabiegu oraz – jeśli będzie taka potrzeba – zleci dodatkowe badania. 

Wskazania do wykonania przeszczepu tłuszczu na twarz

Warto wykonać przeszczep tkanki tłuszczowej na twarz, jeśli chcemy:

  • pozbyć się bruzd i zmarszczek,
  • wypełnić ubytki na twarzy powstałe w wyniku uszkodzeń, np. podczas wypadku, 
  • zmodyfikować kontury twarzy i nadać im okrąglejszy kształt,
  • pozbyć się blizn potrądzikowych i pooparzeniowych,
  • poprawić symetrię swojej twarzy, 
  • powiększyć usta lub wykonać korektę ich kształtu,
  • zredukować wiotkość swojej skóry,
  • poczuć się lepiej we własnym ciele. 

Przebieg przeszczepu tłuszczu na twarz

Po konsultacji lekarskiej, przeszczep tłuszczu w twarz zaczyna się od pobrania tkanki tłuszczowej z ciała pacjenta za pomocą odsysania. Ilość pobranego tłuszczu jest oczywiście mniejsza niż przy standardowej liposukcji. Najczęściej komórki pobierane są z okolicy ud oraz brzucha. Odessany tłuszcz  jest następnie czyszczony oraz wzbogacany o uprzednio pobrane osocze bogatopłytkowe. Końcowy wypełniacz jest delikatnie wstrzykiwany we wskazane miejsce. Za pomocą igły podaje się niewielką jego ilość – od 20 do 30 ml. Cały zabieg trwa około 1 – 3 godziny, nie pozostawiając blizn czy bolesnych obrzęków. Nie należy bać się reakcji alergicznej – organizm nie odrzuci własnych komórek macierzystych.

Przeszczep tłuszczu na twarz jest skutecznym zabiegiem medycyny estetycznej – nie trzeba powtarzać go często. W większości przypadków, efekty są zadowalające już po pierwszym zabiegu. Tłuszcz jest jednak materiałem naturalnym, dlatego pewna część zostanie zaabsorbowana do organizmu. Zależy to od osobistych predyspozycji pacjenta. Ostateczny efekt jest trwały i zostaje z nami na wiele lat. Okres rekonwalescencji po zabiegu jest krótki i trwa do około dwóch tygodni. W tym czasie może pojawić się niewielki obrzęk, który można z powodzeniem złagodzić zimnymi okładami. Po tym czasie można wrócić do codziennych aktywności.

Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Przemysław Janik - ZnanyLekarz.pl
Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram