Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen
Menu

Laserowe usuwanie przebarwień Warszawa

Przebarwienia to problem, który może dotyczyć osób w każdym wieku. Walczą z nimi zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Są widoczne zazwyczaj na twarzy i odbierają nam pewność siebie. Nieestetyczne plamy starcze usunąć można za pomocą lasera. Jest to rozwiązanie, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem na rynku. Dowiedz się już dziś, jakie zalety ma laserowe usuwanie przebarwień! W naszej ofercie znajdziesz zabiegi najwyższej jakości, które opierają się na niezawodnych i nowoczesnych technologiach. 

Czym są przebarwienia?

Niestety przebarwienia dotykają wiele osób. Musisz wiedzieć, że są to uogólnione lub organiczne zmiany barwy skóry. Zaburzenia tego typu są wywołane przez barwnik skóry, czyli melaninę i mogą dotyczyć problemów z jego rozmieszczeniem lub syntezą. Hiperpigmenatycyjne zmiany podzielić można ze względu na lokalizację i głębokość usytuowania barwnika. Podział jest następujący:

  • Zmiany skórne - w tym wypadku melanina znajduje się w brodawkowatej warstwie. 
  • Zmiany naskórkowe - dotyczą gromadzenia melaniny w naskórku.
  • Zmiany mieszane - posiadają cechy przebarwień naskórkowych i skórnych. 

Co wpływa na pojawiania się przebarwień? Zazwyczaj są one związane z zaburzeniami hormonalnymi, promieniowaniem UV, zmianami zapalnymi, urazami mechanicznymi, chorobami układowymi, czy tez kontaktem z niektórymi metalami. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest laser na przebarwienia, który działa skutecznie i sprawnie. 

Pamiętaj o tym, że terapia depigmentacyjna ma ogromne znaczenie. Konieczne jest odpowiednie rozpoznanie problemu i dobranie niezawodnych metod usuwania przebarwień. Specjaliści polecają laserowe usuwanie przebarwień na twarzy, które pozwala na nowo cieszyć się piękną cerą, wolną od wszelkich zmian. 

Usuwanie przebarwień Warszawa laserem

Czym cechuje się laserowe usuwanie przebarwień? W tym wypadku stosowane są nowoczesne urządzenia, które opierają swoje działanie na termalizie selektywnej. Zabieg polega na wysyłaniu rozbłysków światła w kierunku skóry, a światło to absorbowane jest przez melaniną. Jest to jedna z naturalnych substancji chemicznych, która znajduje się w ciele człowieka. Melanina zamienia energię świetlną w ciepło, a kolejnym etapem jest wykorzystanie ciepła do niszczenia części komórek, w których przechowywana jest melanina. 

Istotne jest to, że usuwanie przebarwień odbywa się pod kontrolą specjalisty. Światło wytwarzane przez system jest cały czas monitorowane, co pozwala idealnie dopasować długość pulsu i ilość energii. Trzeba wiedzieć, że po zabiegu zmiany na twarzy ciemnieją, a potem w trakcie 2 tygodni znikają. Zazwyczaj konieczne jest wykonanie ok. 2-4 zabiegów z zachowaniem ostępu 3-4 tygodniowego. Ponadto, przez cały czas trwania terapii trzeba pamiętać o stosowaniu wysokiego filtra przeciwsłonecznego. Usuwanie przebarwień na twarzy to zabieg, który trwa kilka minut i jest mniej bolesny w porównaniu do innych rozwiązań. Atutem jest to, że możesz liczyć na najwyższy profil bezpieczeństwa. 

Efekty zabiegu usuwanie przebarwień Warszawa

Jakie efekty daje usuwanie przebarwień laserem? Najważniejsze z nich to z pewnością:

  • Redukcja rumienia
  • Zamykanie tzw. pajączków na twarzy
  • Zamykanie naczynek
  • Redukcja zmian barwnikowych i przebarwień
  • Pobudzenie produkcji elastyny oraz kolagenu
  • Ujędrnienie i zagęszczenie skóry twarzy
  • Redukcja trądziku różowatego itp. 

Jak widać, rezultaty mogą zaskoczyć nawet najbardziej wymagających pacjentów. Nic dziwnego, że usuwanie przebarwień po trądziku jest tak częstym wyborem wielu osób, bez względu na wiek i płeć. Zmiany na twarzy od razu rzucają się w oczy i sprawiają, że czujesz się niekomfortowo. Nie musisz dłużej się tym przejmować, gdyż ratunkiem jest laserowy zabieg, dostępny w naszej ofercie.

Przeciwwskazania do laserowego zabiegu usuwania plam starczych

Usuwanie plam starczych ma także pewne przeciwwskazania, które musi znać każdy pacjent. Jeśli mamy z nimi do czynienia, trzeba zrezygnować z takiej opcji. W tym wypadku przeciwwskazania to choroby skórne, ciąża i okres karmienia piersią, niektóre choroby (nowotwory), zaburzenia krzepnięcia krwi, implanty w obszarze zabiegowym, padaczka, czy też infekcje bakteryjne i wirusowe. Wszystkie te kwestie trzeba dokładnie omówić ze specjalistą, który oszacujemy, czy możesz skorzystać z laserowego zabiegu usuwania plam starczych. Dzięki temu zachowasz bezpieczeństwo i komfort.

Podsumowując, podkreślić trzeba, że redukcja przebarwień jest szansą dla wielu osób na odzyskanie zadowolenia ze swojego wyglądu i pewności siebie. Nieestetyczne zmiany na twarzy nie są pożądane, przy czym niekiedy nie da się ich uniknąć. Mogą wynikać z różnorodnych przyczyn i nie zawsze są zależne od człowieka. Z pomocą przychodzi laserowe usuwanie przebarwień na twarzy, które cieszy się sporym uznaniem. Korzystają z niego głównie kobiety, które częściej borykają się z takimi problemami skórnymi. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby z laserowego zabiegu skorzystał także mężczyzna. Eksperci dbają o to, aby każdy pacjent był zadowolony z ostatecznych rezultatów usuwania przebarwień na twarzy. 

Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Przemysław Janik - ZnanyLekarz.pl
Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram