Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen
Menu

Nici liftingujące Warszawa

Na polskim rynku medycyny estetycznej pojawiła się absolutna nowość – wchłanialne nici First Lift (Multi Picture Filaments), przynoszące spektakularne efekty. Aplikacja nici liftingujących jest praktycznie bezinwazyjna i bezbolesna, trwa około pół godziny, nie pozostawia żadnych blizn ani nacięć, a drobne zaczerwienienia znikają w ciągu kilku dni. Dodatkowo można je aplikować niemal  na całym ciele – tak delikatnych i wszechstronnych  nici jeszcze nie było!

Nici PDO Warszawa

System nici PDO powstał 5 lat temu w Korei Południowej, gdzie zauważono, że obecność nici PDO w tkance, połączona z akupunkturą, wzmacnia mięśnie i ścięgna organizmu. Początkowo stosowano PDO głównie w szwach skórnych i podskórnych w chirurgii plastycznej, gastroenterologii, urologii, ginekologii i okulistyce. Po 3 latach metoda została zastosowana także w medycynie estetycznej. Obecnie metoda PDO wykorzystywana jest m.in. w Japonii, USA, Brazylii, Rosji i w krajach Europy Zachodniej. Produkt posiada certyfikat bezpieczeństwa CE i może być stosowany na ternie całej Unii Europejskiej. I wreszcie najważniejsze: od niedawna nici PDO First Lift są dostępne również w Polsce.

Nić PDO – umieszczona jest na sterylnej, bardzo cienkiej igle, przy pomocy której wprowadzamy ją w określone okolice skóry twarzy, szyi, dekoltu, biustu, pośladków, brzucha i nóg

First Lift to zabieg dedykowany przede wszystkim dla pacjentów w wieku 30-60 lat.

Efekty zabiegu nićmi PDO to przede wszystkim:

•    Odmłodzenie skóry
•    Wygładzenie zmarszczek
•    Zwężenie porów
•    Rozjaśnienie skóry
•    Wzrost lub zmniejszenie objętości
•    Lifting skóry

PDO (polidioksanon) jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się   z jednego (monofilament) lub dwóch skręconych stałych włókien  (polifilament), które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance.

Polidioksanon jest materiałem znanym i stosowanym w medycynie od wielu lat. Dotychczas był on głównie wykorzystywanych w szwach skórnych i podskórnych w chirurgii plastycznej, gastroenterologii, urologii, ginekologii, okulistyce.

Materiał ten spełnia wszystkie wymagania określone przez Farmakopea USA (USP) względem szwów chirurgicznych. Na podstawie obserwacji klinicznych stwierdzono, że polidioksanon pobudza w tkankach proces neokolagenezy – czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego (endogennego) kwasu hialuronowego.

Dzięki takiemu mechanizmowi działania skóra, w którą wprowadzimy nici PDO staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona.  Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. Dzięki niciom PDO możemy również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podania toksyny botulinowej – relaksacja mięśni i wygładzenie rysów twarzy. Efekt estetyczny jest bardziej naturalny, niż po podaniu toksyny botulinowej, ponieważ nie unieruchamiamy mięśni mimicznych, a wpływamy jedynie na osłabienie ich działania.

Wprowadzając nić PDO w skórę uzyskujemy natychmiastową poprawę jej wyglądu. Po około 10-14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagen i elastyna). Proces tan trwa przez cały okres utrzymywania się nici liftingujących w organizmie (do 7-8 miesięcy ). Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj do 2 lat.

Stosując nici liftingujące, wpływamy wzmacniająco na obwisłe tkanki. Ze względu na szybkie tempo wchłaniania nici, nie ma ryzyka zagęszczenia i bliznowacenia, jak w przypadku włókien
o dużej średnicy i nici o długim okresie biodegradacji (ponad rok).

Wszechstronne zastosowanie nici PDO na całym ciele

Jedną z najważniejszych zalet nici PDO First Lift jest możliwość ich stosowania praktycznie na całym ciele: nie tylko na twarzy, ale choćby do poprawy struktury skóry łokci, kolan, brzucha, pośladów, dekoltu czy piersi. Główne wskazania do zastosowania metody nici First Lift to m.in.:

Zastosowanie nici liftingujących na twarzy:

•    Pionowe i poziome zmarszczki na czole
•    Lifting czoła, obniżone zewnętrzne krawędzie brwi, wiotka, miękka tkanka, opadające brwi
•    Dolna powieka – worki
•    Policzki
•    Wyraźny fałd nosowo-wargowy
•    Rowek policzkowo-jarzmowy
•    Fałd podbródkowy
•    Fałd marionetkowy
•    V-lifting
•    Opadające policzki i obszar pod dolną szczęką
•    Fałdy skóry na policzku
•    Pomarszczone policzki

Zastosowanie nici liftingujących na ciele:

•    Fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie
•    Ujędrnianie i kształtowanie piersi,
•    Zwiotczenie tkanek i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach i nogach
•    Niewrażliwa skóra i tkanka podskórna (szczególnie po liposukcji)
•    Otyłość - ramiona, brzuch, żebra
•    Łysienie

Zabieg trwa zazwyczaj 30 – 60 minut i jest praktycznie bezbolesny. Rozpoczyna się od nałożenia znieczulenia miejscowego (krem znieczulający). Następnie lekarz zaznacza punkty wprowadzenia igieł i linie wprowadzania nici liftingujących pod skórą. Po oznaczeniu zakresu zabiegu następuje wprowadzanie igieł w tkankę podskórną. Igły umieszczamy w określonych punktach na twarzy w celu uzyskania efektu najskuteczniejszego napięcia skóry

Zaraz po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, mogą również pojawić się niewielkie krwiaki lub siniaki. Ustępują one zazwyczaj w ciągu kilku dni. Efekty zabiegu widoczne są natychmiast, niemniej jednak należy pamiętać, że właściwy proces neokolagenezy (tworzenie nowego kolagenu) rozpoczyna się po 10-14 dniach i tak naprawdę dopiero wówczas zaczynają być widoczne właściwe efekty zabiegu.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Nici liftingujące Warszawa aptos

APTOS są to pionierskie rozwiązania w technologii nici liftingujących w zabiegach antiptosis, której rozwiązania zostały nagrodzone m. in. Perłą Dermatologii Estetycznej, od ponad 17 lat zdobywają uznanie specjalistów na całym świecie.

Lifting nićmi APTOS - jest to najbardziej skuteczny i poszukiwany przez pacjentów zabieg medycyny estetycznej ostatnich lat! Bez efektu sztuczności i deformacji naturalnych kształtów twarzy. W bezinwazyjny sposób przywraca pierwotne położenie tkanek, nadając naturalny i młody wygląd. Jedyne tak skuteczne rozwiązanie przy problemach takich jak zwisający podbródek, opadające policzki czy piersi. Gwarancja trwałości osiągniętych efektów wynosi od 2 do 10 lat i uzależniona jest od wybranej metodyki zabiegowej. Techniki Aptos to już prawie 20 lat doświadczeń na całym świecie oraz ponad 1 000 000 zadowolonych Pacjentów. Zabiegi nićmi APTOS dostępne są jedynie w renomowanych gabinetach medycyny estetycznej.

Nici liftingujące aptos Warszawa

RÓŻNORODNE RODZAJE NICI LIFTINGUJĄCYCH APTOS

APTOS Excellence - jest to rewolucyjna metoda armirowania twarzy i ciała za pomocą bioabsorbowalnych nici caprolac. Nici liftingujące Carpolac ulegają całkowitemu wchłonięciu w ciągu 360 dni. Jednym z ich składników jest kwas polimlekowy, który dodatkowo wywołuje także efekt odmładzający, aktywując naturalną rewitalizację skóry i spowalniając tym samym procesy jej starzenia.

Odpowiednie modyfikacje grubości mikrowypustek umieszczonych na całej długości nici sprawiają, iż są one bardziej wytrzymałe, a ich aplikacja stała się łatwa i komfortowa zarówno dla pacjenta jak i dla lekarza wykonującego zabieg. Są to jedynie nici, które wprowadzane po linii prostej pozwalają uzyskać tak wysoką efektywność zabiegową w zakresie liftingu.

Efekty widoczne są zaraz po zabiegu. Skóra staje się bardziej elastyczna i gładka. Z biegiem czasu efekt zabiegu się wzmaga, a docelowo utrzymuje się do 2 lat. Minimalna ingerencja (korekcja całej twarzy może być przeprowadzona przez jeden punkt wkłucia) sprawia, że rekonwalescencja pozabiegowa jest ograniczona do minimum. Osiągnięte efekty wizualne mogą być porównywane do tradycyjnych metod chirurgicznych, technika zabiegowa jest jednak dużo prostsza i mniej ingerencyjna.

Metody APTOS przeznaczone są zarówno dla kobiet jak i mężczyzn przyzwyczajonych do aktywnego trybu życia, którym nie na rękę jest długi czas rekonwalescencji pozabiegowej.

Excellence Elegance - bioabsorbowalne nici liftingujące z mikrowypustkami do armirowania tkanek miękkich.

Elegance to niechirurgiczny zabieg twarzy lub ciała typu Light Lift, wykonywany w celu korekty zmian, będących skutkiem efektów starzenia. Technika ta jako pierwsza spośród wszystkich metod Aptos pozwala na armirowanie tkanki miękkiej. Bioabsorbowalna nić z mikrowypustkami jest implantowana podskórnie w tkance miękkiej poprzez minimalną ilość punktów wkłucia przez specjalną igłę prowadnicę, a następnie wyprowadzana we właściwym punkcie. Ilość implantowanych nici i schemat implantacji jest dobierany indywidualnie przez lekarza, w zależności od wskazań skóry pacjenta w obszarze poddawanym zabiegowi.

Obszary zabiegowe nićmi PDO:

 • twarz
 • szyja
 • brzuch
 • wewnętrzna strona ud
 • wewnętrzna strona ramion
Nici liftingujące aptos

Excellence Visage/Visage Soft - bioabsorbowalne nici liftingujące z mikrowypustkami przeznaczone do odmładzania. Wyposażone w specjalne, nowe typy wypustów, które mocowane są naprzeciw siebie, tworząc swego rodzaju spiralę wokół nici. Każdy pojedynczy wypust skierowany jest w odwrotnym kierunku do poprzedniego, dzięki czemu pozwala to na mocniejsze osadzenie nici.

Obszary zabiegowe nićmi PDO:

 • brwi
 • obszar kości policzkowych
 • żuchwa
 • szyja

APTOS Nano to unikalna metoda korekcji najbardziej wymagających, delikatnych obszarów twarzy i ciała. Stosowane do każdej, nawet najcieńszej skóry. Jest to jedna z najbardziej delikatnych spośród małoinwazyjnych technik Aptos. Jest jednocześnie bardzo łatwa i daje natychmiastowe rezultaty estetyczne. Aptos Nano jest pierwszą i jedyną techniką wzmacniającą i rewitalizującą tkanki miękkie z pomocą bio-włókien. Włókna Aptos Nano stworzone są na bazie kaprolaktamu - wchłanialnego materiału, który usuwany jest z organizmu po roku od implantacji. Kwas polimlekowy, który jest jego składnikiem, uwalnia się stopniowo, odnawiając tkanki na poziomie komórek. Jednym słowem po zastosowaniu techniki Aptos nano osiągamy podwójny efekt odmładzający - liftingu oraz biorewitalizacji, dzięki uruchomieniu procesu samoczynnej mezoterapii.

Aptos NANO SPRING to system, który składa się z bardzo cienkiej igły prowadzącej oraz ultracienkiego "bio-włókna". Delikatna cienka igła, wykonana jest z wysokiej jakości stali. Wprowadzana jest podskórnie, bez wkłuwania, poprzez mikrosjopijny otwór, przenikając przez tkanki, bez ich uszkadzania. Po zakończeniu całej procedury zabiegowej ślady ingerencji są praktycznie niewidoczne, a punkty wkłucia zabliźniają się bardzo szybko.

Podskórne włókna Nano tworzą wspierający skórę szkielet, mocując tkanki we właściwym położeniu, a oczekiwany rezultat pojawia się tuż po zakończeniu zabiegu. W ciągu kilkudziesięciu minut skóra, jak za sprawą magii, odzyskuje młodość i świeżość. Docelowy rezultat osiągany jest po kilku tygodniach od przeprowadzonego zabiegu.

Stosowanie technik Nano nie wymaga podawania dodatkowego znieczulenia, a więc eliminuje ryzyko powstawania obrzęków i siniaków. Prawdopodobieństwo pojawienia się reakcji alergicznej jest niezwykle niskie.

Aptos Nici liftingujące Warszawa

Nano Spring 4cm/7cm - nici liftingujące zaprojektowane do korekcji zmarszczek mimicznych tak, aby wygładzać zmarszczki, podążając za ruchem mięśni mimicznych twarzy, a nie przemieszczając tkanki do stref bocznych. Innymi słowy, zmarszczki znikają, ale mimika nie zostaje zaburzona.

Obszary zabiegowe nićmi PDO:

 • linie marionetki
 • bruzdy nosowo - wargowe
 • fałdy między brwiami
 • lwia zmarszczka
 • kurze łapki
 • zmarszczki palacza nad górną wargą
 • zmarszczki gładzizny
 • usta (powiększanie)
 • dekolt
 • dłonie
Nici liftingujące aptos nano

APTOS LIGHT LIFT - nici liftingujące stworzone na bazie bioabsorbowalnego materiału, który wchłania się całkowicie w ciągu 360 dni. Ze względu na swoją strukturę wyposażoną w mikrowypustki, nić jest niezawodnie zakotwiczona w tkankach miękkich, tworząc silnie podtrzymujący szkielet, naprowadza tkanki na ich pierwotne położenie (liftinguje), co wraz z zaawansowaną techniką implantacji, polegającą na okalaniu tkanek i grupowaniu, zabezpiecza je przed ponownym przemieszczeniem. Dodatkowy efekt odmładzający wywołuje kwas polimlekowy, który aktywuje rewitalizację i spowalnia procesy starzenia od wewnątrz. Możliwe jest osiągnięcie widocznego efektu liftingu wszelkich obszarów twarzy, jak również szyi.

Zastosowanie metod Light Lift pozwala osiągnąć doskonały rezultat estetyczny bez stosowania tradycyjnych operacji chirurgicznych. Poprawia stanu skóry widoczna jest od razu, zaraz po zabiegu. Optymalny efekt jest w pełni widoczny po około 2/3 tygodniach. Rekonwalescencja trwa od 1 do 2 tygodni, w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta i obszaru poddanego zabiegowi, ale już po kilku dniach pacjent może wrócić do codziennego rytmu życia. Rezultaty zabiegu utrzymują się około 2 lata i uzależniona są od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Nici liftingujące wprowadzane się poprzez punkt wkłucia, za pomocą wysoce wyspecjalizowanej, dostosowanej do danego obszaru zabiegowego i techniki implantacji, igły prowadzącej. bezpieczeństwo stosowania produktów z linii Light Lift osiągane jest poprzez zastosowanie wchłanialnego materiału, o właściwościach nie tylko liftingujących, ale także biorewitalizujących.

Zaawansowana technologia nici z kwasu polimlekowego, zespolonych z wysoce wyspecjalizowanymi dla poszczególnych obszarów zabiegowych igieł prowadzących, czyni technikę implantacji łatwą, a dla klienta mało inwazyjną. Ponadto wszechstronność możliwości zabiegowych produktów z linii Light Lift czyni je najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem dopasowanym do potrzeb pacjenta.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Opracowanie całej twarzy trwa zazwyczaj około 30/40 minut, a pojedynczej strefy zabiegowej zaledwie 10/15 minut.

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są ostre infekcje, zmiany nowotworowe, zaburzenia krzepnięcia krwi oraz aktywne stany zapalne.

W ciągu 2/3 tygodni po zabiegu zaleca się pacjentowi:
- powstrzymywanie się od intensywnych skurczów mięśni mimicznych twarzy oraz masaży, nie korzystanie z klubów fitness i unikanie intensywnego rozgrzewania (np. sauny).

Light Lift Spring/Spring Soft - implantowane są podskórnie w obszarze twarzy, rozwiązując problem zmarszczek mimicznych, opadających kącików ust i usuwając tak zwane "linie marionetki". Nici liftingujące umożliwiają podniesienie wspomnianych obszarów tkanek miękkich jednocześnie nie ograniczając skurczów mięśni mimicznych i nie zniekształcając ekspresji twarzy.

Obszar zabiegowy nićmi PDO:

 • linie marionetki
aptos Nici liftingujące
Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Przemysław Janik - ZnanyLekarz.pl
Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram