Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen
Menu

Depilacja laserowa nóg Warszawa

Gładkie nogi można z powodzeniem uzyskać za pomocą depilacji laserowej. Jest to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród kobiet. W efekcie możemy zapomnieć o problematycznym goleniu nóg za pomocą maszynki, które często prowadzi do podrażnień skórnych. W gabinecie medycyny estetycznej każdy klient może liczyć na usługi wysokiej jakości, bazujące na nowoczesnych technologiach i doświadczeniu specjalistów! Jak przebiega laserowe usuwanie włosów z nóg? Na czym polega ten proces i jakie daje rezultaty?

Laserowa depilacja nóg Warszawa

Nie bez znaczenia jest to, że depilacja nóg laserem daje możliwość usunięcia owłosienia nawet w 96 procentach. Jest to jedna z najlepszych metod, które z powodzeniem zastępują tradycyjne golenie włosków. Używanie depilatora lub wosku wywołuje ból, a maszynka z kolei zabiera dużo czasu. Alternatywą jest depilacja laserowa nóg, odznaczająca się komfortem i bezpieczeństwem! Jak przebiega ten zabieg?

Laserowa depilacja nóg wyróżnia się nie tylko efektywnością, lecz także wysoką skutecznością. Aby uzyskać jak najlepsze efekty, warto skorzystać z serii kilku zabiegów, zgodnie z poleceniem specjalisty. zazwyczaj jest to 6-8 zabiegów laserowych, a liczba ta jest zależna głównie od:

  • Gęstości włosków
  • Koloru
  • Fazy wzrostu
  • Struktury i grubości owłosienia
  • Skóry itp. 

To wskazuje, że dokładna ilość jest zawsze kwestią indywidualną. Początkowo specjalista nakłada na naszą skórę specjalny żel. To sprawia, że głowica lasera może gładko przesuwać się po skórze. Plusem jest też zastosowanie właściwości chłodzących substancji, dlatego nie ma mowy o przykrych dolegliwościach. Potem fragmenty ciała są naświetlane z użyciem lasera. Jakie odczucia będą nam towarzyszyć? Laserowa depilacja nóg bywa porównywana do lekkich ukłuć igiełkami, a każdy może mieć inne uczucia w trakcie zabiegu. Zazwyczaj jednak ból nie jest odczuwalny, co docenią nawet osoby z wrażliwą skórą. 

Zabieg depilacji laserowej nóg w Warszawie

Okazuje się, że laserowe usuwanie włosów z nóg trwa około 40 minut. Ogromne znaczenie mają tutaj uderzenia lasera w mieszki włosowe. Ma on na celu wyciągać z nich melaninę (jest to pigment, który nadaje włosom kolor). Eksperci zalecają depilację co 4-6 tygodni, tak aby sprawnie pozbyć się problematycznych włosków. Poszukując usług najwyższej jakości, warto stawiać na renomowane gabinety z nowoczesnymi sprzętami. 

Często stosowane są diodowe lasery, które poradzą sobie także z ciemnymi włoskami. Posiadają one chłodzącą końcówkę, wpływającą na zmniejszenie ryzyka wystąpienia dolegliwości bólowych. 

Przygotowanie do zabiegu depilacji nóg Warszawa

Jak się przygotować do laserowej depilacji nóg? Istotne jest to, aby przed zabiegiem skrócić owłosienie. Na 4 tygodnie przed powinniśmy zrezygnować z wosku i kremów do depilacji, dzięki czemu laser może dokładnie oddziaływać na mieszki włosowe, bez ryzyka powstawania podrażnień na skórze. Dobrym rozwiązaniem jest usuwanie włosków z nóg w okresie jesienno-zimowym, gdyż przed depilacją laserową nie należy się opalać. Naskórek powinien znajdować się w naturalnym stanie, dlatego stosowanie peelingów złuszczających na nogi także nie jest wskazane przed wizytą w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej.  

Warto zauważyć, że depilacja laserowa nóg może powodować lekkie zaczerwienienie naskórka. Jest to naturalna reakcja organizmu, która powinna zniknąć w tym samym dniu. Po usunięciu włosów na nogach nie możemy się opalać przez kilka tygodni, ani też odwiedzać sauny i basenu. Ogromnie pomocne jest odpowiednie nawilżenie skóry - stosujmy dobre jakościowo balsamy i kremy z apteki, mające sprawdzone skład. Mile widziane są produkty wykazujące działanie kojące i przeciwzapalne. Co ciekawe, przez jakiś czas powinniśmy także zrezygnować z zakładania obcisłych spodni, gdyż to może wzmagać podrażnienia skóry na nogach. 

Liczne zalety depilacji laserowej nóg w Warszawie

Nie od dziś wiadomo, że depilacja nóg laserem daje wiele korzyści. Sprawia, że zapominamy o żmudnym goleniu maszynką przez wiele tygodni, a nasza skóra pięknie się prezentuje. To świetna propozycja zwłaszcza w letnie dni, kiedy praktycznie wciąż pokazujemy nogi. Efektem jest zachowanie gładkości i nawilżenia skóry, dlatego z dumą pokazujemy nasze nogi w upalnym okresie! Poza tym gładka skóra na nogach jest gwarancją codziennej wygody. Możemy cieszyć się pewnością siebie i dobrym samopoczuciem, dzięki czemu nawet niespodziewane wyjścia nie będą wywoływać w nas niepokoju. Warto zatem zadbać nie tylko o aktualne trendy, lecz także higienę i własne zadowolenie. 

Laserowe usuwanie włosów z nóg musi zostać przeprowadzone przez specjalistę, który korzysta z nowoczesnego sprzętu. Postawmy na sprawdzony gabinet medycyny estetycznej, wychodzący naprzeciw oczekiwaniom klientów. Z pewnością mile widziane są także atrakcyjne ceny zabiegów, które nie nadwyrężą domowego budżetu. Panie chętnie wybierają laserową depilację nóg, która ma wiele zalet! To gwarancja pięknej i gładkiej skóry przez długi czas, bez konieczności samodzielnego golenia nóg w domu. 

Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Przemysław Janik - ZnanyLekarz.pl
Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram