Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen
Menu

Usuwanie cellulitu Warszawa

Cellulit nie jest chorobą z medycznego punktu widzenia, jednak jego obecność może w znacznym stopniu zmniejszać atrakcyjność i estetykę poszczególnych części naszego ciała. Usuwanie cellulitu to zabieg skuteczny, który można wykonać na kilka sposobów. Cellulit jest stanem fizjologicznym tkanki podskórnej występującym przeważnie u kobiet. Nasila się i uwidacznia zwykle wraz z wiekiem, kiedy to ubywa włókien kolagenowych, a skóra straci swoją jędrność i sprężystość. Mimo, że cellulit uważany jest za przypadłość głównie kobiet po 35 roku życia, to co raz częściej jego występowanie można zauważyć również u 20-latek, osób wysportowanych i szczupłych. Likwidacja cellulitu u osób w każdym wieku będzie skuteczna.

Wyniki najnowszych badań wskazują jednoznacznie, że zwiększone występowanie cellulitu u kobiet jest wynikiem swoistego ułożenia włókien tkanki łącznej - tkanka ta jest znacznie luźniejsza u kobiet, niż u mężczyzn. Dodatkowo wiadomo, że powstawanie cellulitu jest niezależne od powszechnie wymienianych dotychczas czynników: zaburzeniami w mikrokrążeniu, odkładaniem się wolnych rodników i toksyczności niektórych pochodnych przyjmowanych wraz z pokarmem.

Dlatego należy wnioskować, że wszelkiego typu diety odchudzające, stymulacje oraz inne popularne kosmetyczne i paramedyczne metody usuwania cellulitu nie przyniosą pożądanych efektów, a tylko narażą pacjentów na niepotrzebne procedury. Warto wiedzieć jak wygląda w praktyce leczenie cellulitu.

Redukcja cellulitu Warszawa - zabiegi

Zabiegi medycyny estetycznej mające na celu redukcję cellulitu wykonuje się na kilka różnych sposobów. Najbardziej efektywną metodą jest wielokrotne stosowanie mezoterapii z substancji rozpuszczających cellulit. Jednym ze związków skutecznie zmniejszających objętość cellulitu jest Alidya.

Alidya to nowoczesny preparat przeznaczony do leczenia oraz do profilaktyki powstawania cellulitu. Alidya jest roztworem pochodnych aminokwasów oraz enzymów o działaniu zapobiegającym rozwojowi lipodystrofii gynoidalnej (cellulit). Preparat podawany jest w formie mezoterapii w obszary skóry bogatej w cellulit (okolice pośladów, ud, brzucha i ramion). Zabieg usuwania cellulitu jest wykonywany w sposób bezbolesny po wcześniejszym znieczuleniu miejscowym skóry. W celu całkowitej redukcji cellulitu zaleca się przeprowadzenie od 7 do 12 zabiegów w odstępach 7-10 dniowych.

Po pełnym cyklu zabiegowym leczenia cellulitu, możliwe jest wykonanie jednego lub kilku powtórzeń w odstępie 15-30 dni.

Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Przemysław Janik - ZnanyLekarz.pl
Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram