Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen
Menu

Wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym Warszawa

Czym jest dolina łez?

Dolina łez to zagłębienie powstające pomiędzy policzkiem a wewnętrznym kącikiem oka. Jest to mało estetyczny atrybut przez który twarz wygląda na zmęczoną i zszarzałą. W takim przypadku bardzo ciężko jest osiągnąć zdrowy i wypoczęty wygląd. Dolina łez powstaje na skutek utraty jędrności skóry i zaniku tkanki tłuszczowej pod skórą. Proces ten zazwyczaj pojawia się z wiekiem, jednak osoby młode również mogą być dotknięte tym problemem. Na pojawienie się doliny łez wpływ mają takie czynniki jak: starzenie się skóry, wiotczenie mięśni w okolicy oka, tryb życia, zaburzenia metaboliczne, czynniki genetyczne oraz spowolniona produkcja kolagenu. 

Wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym

Jak pozbyć się doliny łez? Popularnym i bardzo skutecznym sposobem usunięcia jest wypełnienie doliny łez przy użyciu preparatów opartych na kwasie hialuronowym. Twarz zaraz po zabiegu zyskuje świeży, młodszy oraz zdrowszy wygląd. Preparaty oparte są na kwasie hialuronowym, czyli polisacharydzie naturalnie występującym w ciele ludzkim między innymi w skórze, stawach oraz łzach. Kwas hialuronowy wiąże wodę przez co skóra jest jędrna i elastyczna. Wraz z upływem czasu ilość kwasu hialuronowego zmniejsza się i skóra staje się cienka i wiotka. 

Korekta doliny łez wymaga użycia specjalistycznych preparatów o najwyższej jakości. Dobór odpowiedniego preparatu uzależniony jest od decyzji lekarza przeprowadzającego zabieg na dolinę łez. Decyzja ta podyktowana jest dobrem pacjenta i możliwością osiągniecia możliwie najbardziej satysfakcjonujących efektów. Nasza klinika pracuje na preparatach takich jak:

 • Teosyal Redensity II,
 • Teosyal RHA 2,
 • Restylane Refyne,
 • Restylane Eyelight,
 • Restylane Eyelight. 

Wskazania do zabiegu wypełnienie doliny łez

Wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym wskazane jest każdemu, kto czuje potrzebę poprawienia wyglądu swojej twarzy. W tej sytuacji nie ma znaczenia wiek ani płeć pacjenta. Jeżeli dolina łez na twarzy powoduje, że pacjent wygląda na osobę zmęczoną i niezdrowo wyglądająco, jego cera jest zszarzała a dołki pod oczami są bardzo zauważalne to warto zdecydować się na ten zabieg. Poprawi on nie tylko wygląd zewnętrzny, ale również poczucie własnej wartości i pozwoli zyskać więcej pewności siebie. 

Przeciwskazania do zabiegu wypełnianie doliny łez

Wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym jest zabiegiem uważanym za bezpieczny i małoinwazyjny. Istnieją jednak pewne czynniki, które mogą stanowić przeciwskazanie do wykonania tego zabiegu. Zaliczyć do nich możemy:

 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • choroby onkologiczne,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • stany zapalne oka i okolicy oka,
 • aktywne zmiany skórne np. opryszczka,
 • alergia na którykolwiek ze składników preparatu,

Przebieg zabiegu wypełnienie doliny łez

Przed rozpoczęciem zabiegu lekarz przeprowadza wywiad lekarski z pacjentem oraz omawia cały przebieg procedury. Jeżeli nie wystąpią żadne przeciwskazania to lekarz przystępuje do pracy. Usuwanie doliny łez rozpoczyna się od oczyszczenia skóry i dezynfekcji okolicy poddawanej zabiegowi. Kolejnym etapem jest ostrzykiwanie doliny łez preparatem z kwasem hialuronowym. Aplikowanie preparatu rozpoczyna się od kącika oka i wykorzystywana do tego jest cieniutka igła, która nie powoduje większych podrażnień w miejscu iniekcji. Pacjent może delikatnie odczuwać ból związany z wprowadzeniem igły pod skórę, jednak jego natężenie jest na tyle małe, że zabieg nie wymaga podawania środków znieczulających. Zabieg kończy się poradami i wskazaniami udzielonymi przez lekarza jak odpowiednio dbać o okolicę poddaną zabiegowi. .

Jak dbać o skórę po zabiegu wypełnianie doliny łez?

Po zakończeniu zabiegu zalecane jest schładzanie skóry. Zmniejszy to ryzyko powstawania siniaków i wystąpienia opuchlizny. Należy stosować delikatne kremy, najlepiej o działaniu regeneracyjnym. Nie powinno się wystawiać skóry na promienie słoneczne, jeżeli jest to niemożliwe to należy pamiętać o zastosowaniu filtrów przeciwsłonecznych o wysokim wskaźniku spf. Przez kilka dni po zabiegu nie powinniśmy korzystać z sauny, solarium oraz basenu. Należy pamiętać o spożywaniu odpowiedniej ilości wody, gdyż kwas hialuronowy będzie w tym czasie sieciował cząsteczki wody. Pozwoli to uzyskać lepsze efekty zabiegu. Przez tydzień od zabiegu należy unikać nakładania makijażu na strefę poddaną zabiegowi. 

Kiedy będzie widać efekt zabiegu wypełnianie doliny łez?

Efekt po zabiegu jest zauważalny niemal natychmiast. Należy jednak pamiętać, że skóra może być zasiniona i delikatnie opuchnięta przez nakłucia. Kwas hialuronowy również potrzebuje czasu, aby usieciować odpowiednią ilość wody, dlatego o pełnym efekcie zabiegu możemy mówić po upływie około 3 tygodni. Wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym powinno spowodować nie tylko wypełnienie dołków, ale również ujędrnienie, poprawę kolorytu oraz nawilżenia skóry w okolicy oka. Dzięki temu pacjent zyskuje zdrowy, promienny wygląd i mocny efekt odmłodzenia.

Jak długo utrzyma się efekt zabiegu wypełnienie doliny łez?

O tym jak długo będziemy cieszyć się efektami zabiegu decyduje wiele czynników. Na jedne mamy wpływ i należy do nich odpowiednia pielęgnacja skóry, dieta, zdrowy tryb życia, spożywanie używek. Na drugie niestety nie mamy wpływu i zaliczyć do nich możemy uwarunkowania genetyczne, warunki środowiskowe, przewlekły stres. Niemniej jednak uznaje się, że kwas hialuronowy utrzymuje się w skórze przez okres 12-18 miesięcy. W tym czasie nie tylko wypełnia dolinę łez, ale również stymuluje tkanki do produkcji kolagenu.

Dlaczego warto zdecydować się na wypełnienie doliny łez?

Stosowanie kwasu hialuronowego na dolinę łez jest zabiegiem bezpiecznym i bardzo skutecznym. Przeprowadzony przez doświadczonego lekarza pozwoli uzyskać spektakularne efekty. Twarz wyglądająca na zmęczoną, chorą i dotkniętą procesem starzenia zamieniamy na twarz pełną wigoru, blasku oraz jędrności. Zabieg pozwala uzyskać długotrwałe efekty. Cała procedura trwa około 30-60 minut, a może odmienić nie tylko wygląd a również stan psychiczny i poprawę własnej wartości. 

Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Przemysław Janik - ZnanyLekarz.pl
Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram