Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen
Menu

Terapia kolagenowa na twarz Warszawa

Terapia kolagenowa jest to zabieg, który podbija serca kobiet oraz mężczyzn. Działa bardzo regenerująco na cerę, dając efekt odmładzający oraz upiększający. Skóra jest mocno dotleniona oraz nawilżona.

Na czym polega zabieg?

Zabieg kosmetyczny polega na podaniu roztworu podskórnie, w formie mezoterapii. Preparat jest aplikowany za pomocą cieniutkiej igły. Lekarz podaje produkt w odstępach od 1 do 3 cm na obszarze, który jest poddawany zabiegowi. Po terapii kolagenowej na twarz, w miejscu, które jest regenerowane przeprowadzany jest masaż, dzięki temu następuje maksymalne dotlenienie oraz nawilżenie skóry.

Podczas zabiegu pacjent otrzymuje odpowiednią dawkę atelokolagenu typu I, oraz wywoływane są bodźce wpływające na regenerację tkanki i pobudzenie produkcji naturalnego kolagenu wpływającego na utrzymywanie jędrności skóry. Dodatkowo terapia kolagenem na twarz wpływa na wzmocnienie fibroblasty, a to z kolei ma znaczenie w wypełnieniu starzejących się tkanek. Specjalista przeprowadzająca zabieg stosuje znieczulenie miejscowe w miejscu, które jest poddawane zabiegowi. Może to być twarz, dekolt, szyja, dłonie.

Zalet zabiegu jest bardzo wiele, dlatego niezwykle często korzystają z niego kobiety oraz mężczyźni.

Na co wpływa terapia kolagenowa na twarz?

Terapia kolagenowa na twarz ma wiele zalet, między innymi usuwa na trwałe zmarszczki, wygładza koloryt skóry maksymalnie ją nawilżając. Ponadto stosowana na ciało redukuje cellulit oraz rozstępy. Warto wspomnieć o dobroczynnym działaniu terapii kolagenowej na blizny oraz łagodzenie objaw trądziku, ponieważ emitowane światło wpływa na przyspieszony proces gojenia ran. Dodatkowo uelastycznia oraz ujędrnia skórę. Jak widać zalet zabiegu z wykorzystaniem preparatu kolagenu jest naprawdę dużo. Poza tym klienci ukochali ten zabieg dlatego, że hamuje procesy starzenia się skóry wspomagając jej nawilżenie, natlenienie oraz detoksykację.

Jeden zabieg działa jak maseczka upiększająca przy czym od razu widać trwałe poprawienie jakości skóry. Warto wspomnieć, że przy systematycznym stosowaniu kolagenowej terapii światłem dochodzi do poprawienia zdolności samoregeneracji skóry oraz skutecznego odmłodzenia. Cera otrzymuje dużą dawkę blasku, świeżości oraz promiennego wyglądu.Cykl zabiegowy trwa około 8 tygodni, po którym znacząco poprawia się jakość cery, zminimalizowane zostają delikatne zmarszczki, kurze łapki, przebarwienia, a jednocześnie skóra jest mocno dotleniona, nawilżona i łatwiej przyswaja dostarczane jej składniki odżywcze zawarte w codziennie stosowanych produktach.

Jak działa terapia kolagenowa na twarz?

Zabieg terapii kolagenowej polega na iniekcji preparatu który zawiera kolagen nowej generacji. Penetruje głęboko warstwy skóry dzięki czemu skóra szybko staje się bardziej jędrna, poprawia się jej zarys, a także owal twarzy pod względem optycznym. Skóra jest zdecydowanie gładsza, wygląda także młodziej, dostaje maksymalną dawkę blasku. Warto wspomnieć, że w zależności od rodzaju skóry oraz jej stanu po zabiegu może utrzymywać się delikatne zaczerwienienie, które dość szybko ustępuje.

Terapia kolagenowa linerase opiera się na dostarczeniu skórze jej naturalnego białka występującego w tkance łącznej. Niestety jego niedobór zaczyna pojawiać się razem z przypływem lat i skutkuje pojawianiem się zmarszczek na twarzy, ciemniejszą cerą, przebarwieniami.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu:

 • skóra potrzebująca regeneracji
 • blizny
 • rozstępy
 • utrata jędrności i elastyczności skóry
 • odwodniona, starzejąca się skóra.

Przeciwwskazania do zabiegu kolagenowej terapii:

 • choroby autoimmunologiczne
 • ciąża
 • laktacja
 • bliznowce
 • cukrzyca
 • aktywne zakażenia pojawiające się w okolicy miejsca, które miałyby być poddane zabiegowi
 • choroby nowotworowe

Warto podkreślić, że zabieg ten daje bardzo naturalny efekt. Skóra nie wygląda sztucznie, a pojawiające się na niej ubytki kolagenu zostają wypełnione, dlatego w naturalny sposób zwiększa się jej jędrność, skutki starzenia się skóry po wykonanym zabiegu są minimalizowane lub w zupełności likwidowane na czas od 12 do 24 miesięcy.

Informacje o zabiegu kolagenowej terapii na twarz

Przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadzona jest wnikliwa konsultacja ze specjalistą, który dokładnie określi problem oraz uzgodni z pacjentem zakres leczenia. Warto pamiętać o przeciwwskazaniach do zabiegu. Ponadto w okresie około 14 dni nie powinno przeprowadzać się zabiegów peelingujących oraz dermabrazji.

Sam zabieg trwa około 30 minut, zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów od dwóch do czterech w odstępach około dwóch tygodni. Za sprawą terapii kolagenowej można cofnąć czas i z powodzeniem poprawić wygląd swojej skóry. Warto mieć na uwadze, że efekty terapii można podwyższyć dzięki stosowaniu odpowiednich kosmetyków, które bazują na kolagenie, elastynie oraz kwasie hialuronowym.

Duże znaczenie ma także dieta oraz suplementacja bazująca na witaminach A,E oraz C. Warto pamiętać, że niezwykle istotne dla skóry jest także odpowiednie nawodnienie. Koniecznie codziennie należy spożywać około 2 litrów czystej wody.

Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Przemysław Janik - ZnanyLekarz.pl
Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram