Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen
Menu

Zabiegi na oczy Warszawa

Problemy okolicy oczu

Oczy są zwierciadłem duszy i najpiękniejszą częścią kobiecej twarzy. Wygląd oczu określa charakter i nastrój kobiety. Idealnie wyglądające oczy powinny naturalnie eksponować głębię koloru tęczówki, a skóra wokół oczu powinna być gładka, jasna i napięta. Młoda i nawilżona skóra idealnie podkreśla wygląd oczu. Jednakże wraz z upływem lat, nadmierną mimiką twarzy oraz ekspozycję na słońce skóra okolicy oczu starzeje się i pojawiają się zmarszczki zwane kurzymi łapkami. Bezpośrednio pod powieką dolną tworzą się cienie, przepukliny tłuszczowe, a skóra wokół oczu jest wiotka, cienka i sucha. Leczenie problemów okolicy jest zawsze nakierunkowane na problem zgłaszany przez pacjentkę. Wśród najczęstszych problemów kobiety wymieniają:

- obecność kurzych łapek

- opadanie powieki górnej

- cienie pod oczami

- zmarszczki pod oczami

- wiotką skórę okolicy oczu,

- zmarszczki pod powieką dolną.

Leczenie kurzych łapek

Leczenie kurzych łapek polega na podaniu toksyny botulinowej w boczną okolicę skóry otaczającej oko. Zabieg jest szybki, bezbolesny, zmarszczki wygładzają się po około 7 dniach od podania toksyny botulinowej, a efekt utrzymuje się do 4-5 miesięcy.

Leczenie opadającej powieki dolnej

Opadanie powieki dolnej można skutecznie odwrócić zmniejszając napięcie odpowiednich mięśnia okrężnego oka poprzez podanie toksyny botulinowej. Zabieg jest bardzo podobny do leczenia kurzych łapek.

Usuwanie cieni pod oczami

Usuwanie cieni pod oczami wykonuje się poprzez podskórne podanie kwasu hialuronowego. Preparat podawany jest kaniulą, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Efekty zabiegu widoczne są natychmiast, depozyt kwasu hialuronowego układa się w okolicy doliny łez przez około 14 dni. W tym czasie pacjentki mogą obserwować lekki obrzęk okolicy podoczodołowej, jednakże objaw ten jest krótkotrwały i przejściowy.

Wiotka skóra okolicy oczu jest idealnym celem dla mezoterapii. Podając sole kwasu hialuronowego i polinukleotydy można w krótkim czasie skutecznie nawilżyć, napiąć i rozjaśnić skórę otaczającą oczy.

Zdjęcia z przed i po zabiegu

Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Przemysław Janik - ZnanyLekarz.pl
Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram