Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen
Menu

Zabiegi na dekolt Warszawa

Skóra dekoltu

Dekolt jest często eksponowaną przez kobiety częścią ciała. Dzięki zadbanej, sprężystej i gładkiej skórze dekolt dodaje kobiecie piękna, klasy i ponętności, a jednoczesnie podkreśla jej świeży i młody wygląd. Niestety delikatna i cienka skóra okolicy dekoltu starzeje się znacznie szybciej, niż skóra twarzy. Przyczyną szybszego procesu starzenia się jest mniejsza ilość kolagenu w skórze tej okolicy ciała. Również ilość tłuszczowej tkanki podskórnej oraz elastyny, odpowiedzialnej za sprężystość skóry, jest znacznie mniejsza w okolicy dekoltu. Z uwagi na swoją delikatną strukturę skóra dekoltu jest również szczególnie narażona na działanie promieni słonecznych. Wraz z upływem lat, zmniejszaniem sprężystości i scieńczaniem skóry, jak również narażeniem dekoltu na zewnętrzne czynniki fizyczne, skóra traci swoją gładkość i jasną barwę. Dodatkowo pojawiają się na niej pionowe zmarszczki i bruzdy powstające na skutek pracy mięśni piersiowych.

Problemy skóry dekoltu:

  • przebarwienia i zmiany barwnikowe
  • zmarszczki
  • bruzdy
  • scieńczenie skóry

Leczenie zmian skórnych okolicy dekoltu

Leczenie zmian barwnikowych skóry okolicy dekoltu polega na zastosowaniu rozjaśniających peelingów lekarskich. Działanie peelingów nakładanych na skórę dekoltu w celu rozjaśnienia zmian barwnikowych jest intensywne, dlatego zabiegi te powinny być wykonywane tylko przez lekarzy. Zmarszczki statyczne skóry dekoltu można wypełniać przez podskórne podawanie kwasu hialuronowego, a drobne zmarszczki mimiczne mozna skutecznie wygładzić dzięki zastosowaniu toksyny botulinowej. Napięcie oraz młodą sprężystość skóry dekoltu przywraca się poprzez wykonywanie mezoterapii i przeprowadzaniem zabiegów Restylane Skinlift. Zabieg ten jest szczególnie polecany u kobiet po 40 roku życia, ponieważ dzięki swoim bardzo wysokim właściwościom nawilżającym skórę i odbudowującym naturalny kolagen, skinlift znacznie poprawia wygląd skóry okolicy dekoltu.

Efekt wypełnienia bruzd dekoltu poprzez wykonanie zabiegu Restylane Skinlift

Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Przemysław Janik - ZnanyLekarz.pl
Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram