Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen
Menu

Leczenie uśmiechu dziąsłowego Warszawa

Leczenie uśmiechu dziąsłowego

Piękny uśmiech to nie tylko atut, ale i sposób na pewność siebie. Bajeczny uśmiech to szczery uśmiech, jednak kompleksy związane z tzw. uśmiechem dziąsłowym, potrafią sprawić, że pacjenci nie chcą się uśmiechać. Osoby z uśmiechem dziąsłowych, często zadają sobie pytanie ile powinien odsłaniać idealny uśmiech, bo oczywistym jest, że niezbyt wiele. Na pomoc przychodzi współczesna stomatologia i medycyna estetyczna, która oferuje skuteczne i bezpieczne zabiegi, które skutecznie zniweluje gummy smile.

Uśmiech dziąsłowy, czyli właściwie co?

Uśmiech dziąsłowy, znany jest również pod nazwą gummy smile, to rodzaj uśmiechu, który uwidacznia nieco więcej dziąsła, niż zazwyczaj, przez co widoczne zęby wydają się znacznie mniejsze. Tego rodzaju uśmiech uważany jest za mniej atrakcyjny. Dla wielu pacjentów,pochwalenie się idealnie pięknym uśmiechem nie jest praktycznie możliwe, bowiem za każdym razem uwidacznia się zbyt dużo różu dziąsła.
Kompleksy z powodu gummy smile nie pozwalają cieszyć się pełnią życia, ale warto wiedzieć, że istnieje skuteczne leczenie uśmiechu dziąsłowego.

Główne przyczyny uśmiechu dziąsłowego.

Przyczyny odsłonięcia zbyt dużej części dziąsłowej przy uśmiechu mogą być naprawdę różne. Wśród nich można wymienić między innymi:

  • predyspozycje genetyczne;
  • nadmierny wzrost kości szczęki;
  • wady ortodontyczne;
  • zbyt krótką górną wargę;
  • bruksizm;

opóźnione wyrzynanie zębów.

Do przyczyn dziąsłowego uśmiechu zalicza się również nadpobudliwość górnej wargi. Jest to choroba, która polega na zbyt mocnych mięśniach górnej wargi, co w konsekwencji prowadzi do podniesienia jest powyżej uznanej normy , odsłaniając jednocześnie zbyt dużą część dziąseł.
 
Skuteczne leczenie uśmiechu dziąsłowego.
Uśmiech dziąsłowy diagnozowany jest zazwyczaj wtedy, gdy widocznych jest co najmniej 3 milimetry dziąseł. Rynek medycyny estetycznej oraz stomatologii w praktyce oferuje kilka metod, które mają na celu zmniejszenie widoczności dziąseł.
Leczenie obejmuje redukcję nadmiaru dziąsła, aby lepiej wyeksponować zęby, co zapewnia najlepsze efekty. Kolejnym sposobem jest wydłużenie korom zęba, jednak niesie to za sobą ryzyko powikłań. U młodych pacjentów często wystarczający okazuje się aparat ortodontyczny. Jednak u dorosłych osób najczęściej konieczne jest zastosowanie toksyny botulinowej. Najbardziej inwazyjnym zabieg jest zabieg chirurgiczny.
Zabieg na uśmiech dziąsłowy za pomocą botoksu.
Jak już zostało wcześniej wspomniane u dorosłych pacjentów zazwyczaj konieczne okazuje się leczenie za pomocą botoksu. Wielu pacjentów na słowo botoks się wzdryga, jednak po zabiegu są naprawdę zadowoleni z uzyskanych efektów. Jednak ważne jest, aby w przypadku wstrzyknięcia toksyny botulinowej skorzystać z renomowanej kliniki medycyny estetycznej lub stomatologii, a nie gabinetów kosmetycznych. Zabieg z użyciem botoksu powinien być zawsze i w każdym przypadku wykonywany przez wykwalifikowanego lekarza.
Zabieg na uśmiech dziąsłowy przy użyciu botoksu polega na precyzyjnym podaniu odpowiednio dobranej dawki w konkretne partie mięśni odpowiedzialnych za mimikę. Działanie toksyny botulinowej powoduje rozluźnienie mięśni w obszarze zabiegowym.Toksyna botulinowa ma bezpośredni wpływ na funkcjonowanie nerwów, co przyczynia się do zmniejszenia napięcia mięśniowego w tym obszarze.
W skutek czego zahamowana jest nadmierna ekspozycja zębów oraz dziąseł w trakcie uśmiechu. Co ważne botoks działa jedynie w obrębie mięśni, w czasie gdy pozostałe mięśnie nie objęte zabiegiem funkcjonują jak dotychczas. Co ważne, lekarz w trakcie trwania zabiegu poprzez odpowiedni masaż miejsc, w których został wstrzyknięty botoks, wpływa na jego odpowiednie rozmieszczenie, co przynosi pożądany rezultat.
Głównym wskazaniem to tego rodzaju zabiegu jest przede wszystkim nadmierna ekspozycja dziąseł w trakcie uśmiechu.
Jak przed każdym zabiegiem, pacjent poddawany jest wnikliwemu wywiadowi, w czasie którego lekarz kwalifikuje pacjenta do zabiegu. Sam zabieg jest mało inwazyjny, jednak u pacjentów z dużą wrażliwością możliwe jest zastosowanie znieczulenia miejscowego.Zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania i nie jest konieczna rekonwalescencja pozabiegowa, dzięki czemu pacjent może wrócić do swojej codziennej rutyny praktycznie bezpośrednio po przeprowadzonym zabiegu.
Pierwsze efekty zabiegu widoczne są już 5-10 dniach od zabiegu, a uzyskane rezultaty utrzymują się średnio od 3 do 6 miesięcy. Dla uzyskania zadowalającego efektu wystarczający jest pojedynczy zabieg, który można powtarzać wielokrotnie, wydłużając czas trwania efektu.
Po zabiegu obszar poddany ostrzykiwaniu może być lekko zaczerwieniony lub opuchnięty. Dolegliwości ustępują zazwyczaj w przeciągu kilku godzin. Ślady po zabiegu są praktycznie niewidoczne, a samo ukłucie przypomina ugryzienie komara. Po zabiegu minimum przez trzy godziny nie należy dotykać skóry objętej zabiegiem, rozmasowywać miejsc, w które został podany preparat, aby nie doprowadzić do niekontrolowanego rozmieszczenia się toksyny botulinowej, schylać się oraz kłaść.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu.
Jak każda interwencja, zabieg z użyciem toksyny botulinowej ma swoje przeciwwskazania. Można tu wymienić:
Ciąża i okres karmienia piersią
Aktywna choroba nowotworowa
Alergia na składniki preparatu (między innymi albuminy ludzkie)
Aktywna infekcja w obrębie iniekcji (bakteryjna, grzybicza lub wirusowa, jak na przykład opryszczka)
Zaburzenia nerwowo-mięśniowe
Przyjmowanie następujących leków do tygodnia przed planowanym zabiegiem: aminoglikozydy i aminochinolony, D-penicylamina, cyklosporyna i tetracyklina, tubokuraryna, pankuronium, galamina, sukcynylocholina.
Preparat Azzalure - innowacja i większa skuteczność.
Preparat Azzalure jest nowoczesnym środkiem zawierającym toksyną botulinową. Dedykowany dla pacjentów o niższej wrażliwości na botoks. Wykazuje nieco silniejsze i skuteczniejsze działanie niż Botox, przez co efekty znacznie dłużej się utrzymują.
Zabieg z użyciem toksyny botulinowej jest praktycznie bezbolesny i trwa zazwyczaj zaledwie kilka minut. Dla pełnego komfortu pacjenta, zabieg wykonywany jest przy użyciu najcieńszej możliwej igły.
Cena leczenia uśmiechu dziąsłowego uzależniona jest od wybranej metody, na którą pacjent się decyduje. W przypadku zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej ceny zaczynają się od kilkuset złotych. Pełny cennik znajduje się na stronie internetowej.
 
Piękny uśmiech, który pozwali wyrazić siebie to cenny dar, który zawsze mona poprawić przy pomocy stomatologii estetycznej. Gummy smile to przykre wspomnienie. Wystarczy skontaktować się z kliniką w celu umówienia wizyty z lekarzem, który poprowadzi pacjenta przez wszystkie konieczne procedury. Wówczas wykonuje się test na tolerancję do botoksu, dobiera odpowiednią dawkę oraz przedstawia opis procesu zabiegu. Po zabiegu pacjent odzyskuje dawną pewność siebie, a uśmiech staje się jego wizytówką. Nie ma na co czekać, jeśli to właśnie Ciebie dotyczy uśmiech dziąsłowy, już dziś zarezerwuj dogodny dla siebie termin. Serdecznie zapraszamy.
 
 

Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Przemysław Janik - ZnanyLekarz.pl
Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram