Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen
Menu

Laserowe usuwanie rozstępów Warszawa

Większość kobiet wie doskonale, czym są rozstępy. Ten problem dotyka kobiety w każdym wieku i może pojawić się po ciąży, w okresie dojrzewania lub przez zmiany hormonalne. Dawniej uważano, że rozstępów nie da się usunąć. Z biegiem czasu jednak usuwanie rozstępów stało się coraz bardziej powszechne. W naszej klinice medycyny estetycznej znajdziesz różnorodne zabiegi na rozstępy, które pozwolą na nowo cieszyć się piękną skórą. Dowiedz się już teraz, jak przebiega laserowe usuwanie rozstępów i jakie korzyści daje ta usługa. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. 

Nieestetyczne rozstępy

Faktem jest, że powstawanie rozstępów to proces nieodczuwalny, który może zaskoczyć kobietę. Przyczynami mogą być predyspozycje genetyczne, związane z tendencją do mniejszej zawartości włókien sprężystych. Powstają też podczas produkcji kortyzolu - hormon ten produkowany jest w trakcie tycia, ciąży i dojrzewania. Nadmiar hormonu prowadzi do upośledzenie komórek wytwarzających elastynę i kolagen. W efekcie białka pękają i tworzą rozstępy na ciele. Nie bez znaczenia jest to, że zazwyczaj obserwujemy jena biodrach, udach, brzuchu i piersiach. Mężczyźni także mogą borykać się z tym problemem. Na szczęście z pomocą przychodzi laserowe usuwanie rozstępów. 

Warto wiedzieć, że powstawanie rozstępów dzielimy na dwie fazy:

  • Faza zapalna - powstaje obrzęk w skórze właściwej i miejscowy stan zapalny.
  • Faza zanikowa - naskórek staje się cienki, a zmiana przypomina bliznę. 

Zabiegi na rozstępy występować mogą w różnych wersjach. W naszej klinice bardzo często korzystamy z lasera frakcyjnego. 

Skuteczne usuwanie rozstępów w Warszawie laserem

Usuwanie rozstępów powierzyć warto specjalistom, którzy pracują w klinice medycyny estetycznej. Początkowo, gdy zauważysz takie  zmiany na ciele, z pewnością sięgasz po środki dostępne w aptekach. Niestety są one nieskuteczne wtedy, gdy rozstępy istnieją już od dłuższego czasu. Pamiętaj o tym, że dojrzałe rozstępy usuniesz jedynie z pomocą naszych zabiegów. Płytkie i drobne zmiany niekiedy niwelowane są za pomocą mezoterapii igłowej. Ma ona na celu uelastyczniać skórę i ją wygładzać. Dobrym pomysłem jest też stosowanie peelingów chemicznych, które pozwalają wzmacniać efekty. Jeśli chodzi o zanikowe rozstępy, tutaj koniecznyjest laser na rozstępy. 

Spore znaczenie ma to, że skuteczność proponowanych zabiegów wiąże się z tym, jakie technologie zostały użyte. Poza tym, znaczenie ma także głębokość i rozległość zmian na skórze. Łatwiej jest usunąć świeże zmiany, a najskuteczniejszą propozycją jest laser frakcyjny na rozstępy. Działanie takiego urządzenie jest skuteczniejsze niż inne sprzęty, dlatego cieszy się dużą popularnością na rynku. Co ciekawe, laser ten oddziałuje tylko na wybrane warstwy i fragmenty skóry pacjenta. Atutem jest to, że urządzenie jest całkowicie bezpieczne. 

Na czym polega laserowe usuwanie rozstępów?

Z pewnością przed skorzystaniem z  zabiegu medycyny estetycznej zastanawiasz się, na czym polega usuwanie rozstępów laserem. Najprościej mówiąc, działanie sprzętu polega na emitowaniu mikro-strumieni o wysokiej energii. Wnikają one w skórę na głębokość 2 mm lub więcej, co pozwala dotrzeć do głębszych warstw skórnych. Tkanka ulega odparowaniu, a w miejscu działania urządzenia powstają otworki niewielkich rozmiarów. Są one otoczone komórkami zdrowymi, dlatego szybko dochodzi do regeneracji. Najczęściej nasi specjaliści oferują intensywną terapię, która wiąże się z okresem rekonwalescencji trwającym ok. 10 dni. Bez względu na to, z jakimi zmianami się borykasz, efekty laserowego usuwania rozstępów zauważysz po 4-6 tygodniach. 

Zabiegi na rozstępy tego typu zastosować można na całym ciele pacjenta. Laserowe usuwanie zmian skórnych jest uznawane za bezpieczną metodę, którą dokładnie omówisz z naszymi specjalistami. A jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu laserowego?

Wskazania i przeciwwskazania do usuwania rozstepów

Istotne jest to, że likwidacja rozstępów jest szansą na szybkie odzyskanie gładkiej i ładnej skóry. Wśród wskazań do przeprowadzenia zabiegu, wyróżnić można:

  • Rozstępy na udach, łydkach
  • Rozstępy na biodrach, plecach
  • Rozstępy na piersiach
  • Rozstępy na rękach, ramionach

W przypadku, gdy takie zmiany odbierają Tobie radość życia i pewność siebie, skorzystaj z pomocy naszej kliniki. Przeciwwskazaniami do zabiegu są z kolei: choroby tkanki łącznej, choroby związane z hipopigmentacją skóry, aktywne zmiany zapalne (trądzik, opryszczka), aktywne choroby nowotworowe, padaczka, ciąża.

Nieestetyczne rozstępy dotyczą bardzo wielu kobiet, przy czym mogą występować także u mężczyzn. Szacuje się, że ten problem dotyka nawet 90% pań w każdym wieku. Jeśli zauważysz takie zmiany na swoim ciele, warto działać jak najszybciej. W naszej klinice pomożemy Tobie wybrać najlepsze rozwiązanie, które zadziała skutecznie i niezawodnie. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom wszystkich pacjentów, zapewniając zabiegi różnego rodzaju. W swojej pracy zwracamy uwagę na bezpieczeństwo, dokładność i komfort pacjenta. Przekonaj się, że zabiegi na rozstępy spełnią Twoje oczekiwania. 

Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Przemysław Janik - ZnanyLekarz.pl
Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram