Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen
Menu

Leczenie wypadania włosów Warszawa

Wypadanie włosów jest powszechnym problemem kobiet i mężczyzn, który może mieć różne przyczyny, takie jak genetyka, zaburzenia hormonalne, choroby skóry głowy, stres, niedobory żywieniowe lub nieodpowiednia pielęgnacja włosów. Aby zminimalizować wypadanie włosów, ważne jest, by jak najszybciej ustalić przyczynę problemu i skonsultować się z lekarzem, trychologiem lub skorzystać z nowoczesnych metod i zabiegów medycyny estetycznej. 

Przyczyny wypadania włosów 

Najczęstsze przyczyny wypadania włosów to:

  • Dziedziczność (androgenetyczne wypadanie włosów).
  • Hormonalne zaburzenia (np. związane z menopauzą lub ciążą).
  • Stres.
  • Niedobór witamin i minerałów.
  • Choroby skóry głowy (np. łuszczyca).
  • Zaburzenia tarczycy.
  • Nieodpowiednia pielęgnacja (np. częste farbowanie lub trwała ondulacja).
  • Leki (np. antydepresanty, leki przeciwpadaczkowe).
  • Zmiana porów roku (wypadanie włosów jest zwiększone zimą).
  • Choroby przewlekłe (np. cukrzyca, choroby nerek).

Dermatolog na łysienie - specjalista, który pomoże z problemem wypadania włosów

Osoby, które od dłuższego czasu mają problem z wypadaniem włosów, powinny skonsultować się z doświadczonym dermatologiem. Dermatolog jest lekarzem specjalizującym się w chorobach skóry, włosów i paznokci, dlatego na pewno będzie w stanie zbadać skórę głowy i włosy, aby określić przyczynę wypadania włosów i zalecić odpowiednie leczenie. Może to obejmować leki, terapie zewnętrzne, zmianę stylu życia lub różnego rodzaju zabiegi. 

Leczenie łysienia mezoterapią igłową

Mezoterapia igłowa jest metodą leczenia wypadania włosów, w której do skóry głowy wstrzykuje się mieszankę składników odżywczych, witamin i minerałów, w celu poprawy kondycji włosów i zwiększenia ich wzrostu. Ta metoda jest często stosowana w przypadku łysienia androgenowego, które jest najczęstszą przyczyną utraty włosów u mężczyzn. Mezoterapia igłowa jest bezpieczna, ale decydując się na zabieg, warto wybrać rzetelną, godną zaufania i cieszącą się pozytywnymi opiniami klinikę, taką jak Skingen Clinic.

W naszym salonie medycyny estetycznej wykonujemy zabiegi mezoterapii igłowej oparte na najwyższych standardach. Korzystamy wyłącznie z najnowocześniejszych i sprawdzonych urządzeń oraz najlepszych preparatów, a nasza kadra to wykwalifikowani, doświadczeni i zaangażowani w swoją pracę specjaliści. Wykonując zabiegi mezoterapii igłowej, która ma na celu poprawę słabej kondycji włosów i skóry włosów stosujemy cieniutkie igły (najczęściej 30G lub 32G) lub innowacyjny pistolet - za pomocą tych narzędzi wstrzykujemy starannie dobrane substancje odżywiające i nawilżające, takie jak kwas hialuronowy, witaminy, mikroelementy ,wyciągi z roślin leczniczych, jak np.: Ginko Biloba (Miłorząb japoński), Centella asiatica (Wąkrotka azjatycka), Fucus vesiculosus (Morszczyn) czy ekstrakt z karczocha. Efektem jest lepsze odżywienie skóry głowy i cebulek włosów, zwiększony metabolizm, a więc szybszy odrost włosów oraz znacząca poprawa wyglądu włosów (włosy stają się gęste, odzyskują blask).

Mezoterapia igłowa przeznaczona jest głównie dla osób, które borykają się z wypadaniem włosów, łysieniem plackowatnym lub adnrogenowym, a także takim, któe mają po prostu osłabione włosy po chorobie, menopauzie, ciąży czy narkozie.

Osocze bogatopłytkowe sposobem na wypadanie włosów

Inną skuteczną metodą w walce z łysieniem, są zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Osocze bogatopłytkowe (PRP) jest metodą leczenia wypadania włosów, która polega na zastosowaniu krwi pacjenta. Krew pobierana jest z żyły pacjenta, a następnie poddawana procesowi centrifugacji, w wyniku którego oddziela się osocze bogatopłytkowe. Osocze bogatopłytkowe zawiera duże ilości czynników wzrostu, które mogą pomóc w leczeniu wypadania włosów. Osocze jest wstrzykiwane bezpośrednio w skórę głowy, gdzie włosy wypadają. Metoda ta jest uważana za bezpieczną, nieinwazyjną i skuteczną, jednak konieczne jest wykonanie kilku zabiegów, aby osiągnąć pożądane efekty. Należy pamiętać, że jest to metoda uzupełniająca i nie zawsze daje pożądane efekty, a także że nie każdy pacjent jest kandydatem do zabiegu. Na starannie przeprowadzone zabiegi mezoterapii osoczem bogatopłytkowym serdecznie zapraszamy do naszej kliniki od wypadanie włosów:  Skingen Clinic. Zapewniamy kompleksową opiekę i leczenie pod okiem najlepszych certyfikowanych lekarzy medycyny estetycznej i dermatologów od wypadania włosów. 

Klinika od wypadania włosów i nie tylko: Skingen Clinic

W naszej klinice zapewniamy kompleksowe podejście nie tylko do problemu związanego z wypadaniem włosów, ale też do wielu innych. Pragnąc spełniać różnorodne oczekiwania pacjentów, oferujemy szeroką gamę zabiegów, które są skuteczne, bezpieczne, nieinwazyjne i pozwalają osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty. Wykorzystujemy wyłącznie sprawdzone marki preparatów i skuteczne urządzenia zabiegowe. Wszelkie procedury medyczne, jakich się podejmujemy oraz posiadane wyposażenia spełniają najwyższe certyfikaty CE i FDA. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług!

Zabiegi na wypadanie włosów

Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Przemysław Janik - ZnanyLekarz.pl
Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram