Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen
Menu

Laserowe usuwanie plamek Fordyce'a Warszawa

Plamki Fordyce'a to przemieszczone gruczoły łojowe, które przyjmują postać białych lub żółtych plamek o średnicy 1-5mm. Najczęściej pojawiają się na wargach sromowych, trzonie prącia, mosznie, czy też błonie śluzowej policzków i warg. Co ciekawe, ten problem dotyczy bardzo wielu osób, a liczba plamek z wiekiem może się zwiększać. Co warto wiedzieć o plamkach Fordyce'a? Jak można się ich pozbyć? 

Plamki Fordyce'a Warszawa

Warto wiedzieć, że przemieszczone gruczoły łojowe nie wpływają na żadne dolegliwości bólowe. Nie są też chorobą i nie ma możliwości zarażenia się nimi. Jednakże niektóre osoby wskazują, że stanowią one problem estetyczny. W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem jest usuwanie plamek Frodyce'a z pomocą nowoczesnych technologii. Skąd biorą się plamki tego typu? Są to ektopowe gruczoły łojowe bez mieszków włosowych, które mogą dotyczyć genetyki. Istnieją już od chwili narodzin, a ich zwiększenie wiąże się często ze zmianami hormonalnymi i okresem dojrzewania. 

Bardzo ważna jest odpowiednia diagnostyka plamek Fordyce'a. Powinniśmy to skonsultować ze specjalistą, zwłaszcza gdy ich wygląd jest niepokojący i nieestetyczny. W tej sytuacji dermatolog może odróżnić plamki od chorobowych zmian, zwłaszcza przenoszonych drogą płciową. Następnie zlecane jest badanie dermatoskopowe, które pozwala dokładniej postawić diagnozę. Okazuje się, że plamki Fordyce'a mają fizjologiczny charakter i nie trzeba ich leczyć. Jednak widoczne grudki mogą wpływać na nasz dyskomfort, dlatego  coraz chętniej wybierane jest usuwanie plamek Fordyce'a. Specjaliści sięgają po usunięcie grudek za pomocą lasera CO2 lub elektrokoagulacji, dzięki czemu nie musimy martwić się bliznami na skórze. 

Laserowe usuwanie plamek Fordyce'a

Jak przebiega laserowe usuwanie plamek Fordyce'a? W tej sytuacji stosuje się laser ablacyjny CO2, który jest bezpieczny i skuteczny dla każdego pacjenta. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja dermatologiczna, która pozwala uzyskać więcej informacji na ten temat. Do usuwania zmian tego typu wykorzystywany jest sprzęt najwyższej jakości, zapewniający precyzję i dokładność. Nie ma mowy o naruszaniu zdrowych tkanek z najdelikatniejszych partii ciała. W efekcie terapia daje pożądane rezultaty, a czas rekonwalescencji nie jest długi. Spore znaczenie ma to, że po zabiegu laserowym nie pozostają żadne blizny. Poza tym zabieg nie ma wpływu na naszą aktywność seksualną, co jest kolejnym atutem. 

Najważniejsze zalety usuwania plamek Fordyce'a laserem

Jakie zalety ma zastosowanie lasera podczas usuwania plamek Fordyce'a? Korzyści jest bardzo dużo, a wszelkie wątpliwości omówimy ze specjalistą. Wystarczy 5 minut, aby pozbyć się problematycznej zmiany na skórze. Inne zalety to z pewnością:

  • Szybkie i pożądane efekty, zgodne z naszymi oczekiwaniami
  • Precyzja i delikatność, co skraca czas rekonwalescencji
  • Zastosowanie znieczulenia miejscowego - dzięki czemu można jeść i pić przed zabiegiem, a po nim od razu wrócić do codziennych obowiązków
  • Brak skutków ubocznych w postaci bólu lub blizn - nie trzeba stosować przeciwbólowych tabletek

Po każdym zabiegu pacjent jest obserwowany przez specjalistę, tak aby czuł się komfortowo i dobrze. Obserwacja jest dobrana indywidualnie, zgodnie z harmonogramem stanu zdrowia danej osoby. Jak widać, usuwanie plamek Fordyce'a nie jest skomplikowanym zabiegiem. To propozycja doskonała dla każdego, kto chce się pozbyć nieestetycznych zmian, jakie powstawać mogą w okolicach narządów płciowych. Poza tym w profesjonalnej klinice skorzystamy także z usuwania kurzajek, grudek perlistych prącia, prosaków, kłykcin, mięczaków zakaźnych itp. Tak szeroka oferta sprawia, że każdy może liczyć na niezawodną pomoc. 

Wskazania i efekty do laserowego usuwania plamek Fordyce'a

Jakie są wskazania do wykonania laserowego zabiegu usuwania plamek Fordyce'a? Przede wszystkim z takiego zabiegu korzystają osoby, które chcą sprawnie pozbyć się problemu. Dyskomfort psychiczny dotyczący wyglądu prącia może znacznie obniżać jakość życia i pewność siebie. Najczęściej laserowe zabiegi są wybierane przez osoby, które pragną zadbać o estetykę swojego ciała. Najważniejsze jest to, że laserowy zabieg daje szybkie i niezawodne efekty. Możemy liczyć na szybkie usunięcie plamek Fordyce'a oraz wzrost komfortu psychicznego. Od tej pory czujemy się dobrze w swoim ciele i cieszymy się z życia. 

Poszukując usług najwyższej jakości, warto mieć na uwadze doświadczenie i wiedzę specjalistów. W klinice medycyny estetycznej i dermatologii uzyskamy wsparcie na wysokim poziomie, oparte na nowoczesnych sprzętach i umiejętnościach specjalistów. Na początku umawiamy się na konsultację do dermatologa, a następnie przedstawiamy swoje oczekiwania. Potem ekspert wskazuje, jakie efekty i zalety ma usuwanie plamek Fordyce'a i jaki jest koszt zabiegu. Ostateczna decyzja jest zawsze kwestią indywidualną i zależy od danej osoby. Po przeprowadzeniu zabiegu także korzystamy ze wsparcia, co daje ogromny komfort i pozwala spać spokojnie. Faktem jest, że zabiegi tego typu są coraz chętniej wybierane przez kobiety i mężczyzn. Medycyna estetyczna w tym zakresie daje sporo możliwości. 

Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Przemysław Janik - ZnanyLekarz.pl
Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram