Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen
Menu

Laserowe leczenie grzybicy paznokci Warszawa

Grzybica paznokci to nieprzyjemne schorzenie, którego chcesz się jak najszybciej pozbyć. Powstaje z różnorodnych przyczyn i może odbierać Tobie radość życia. Warto wiedzieć, że z pomocą przychodzi laserowe usuwanie grzybicy paznokci. To niezwodne rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością na rynku. Sprawdź już teraz, dlaczego warto postawić na naszą ofertę. Zapewniamy nie tylko atrakcyjne ceny zabiegów, lecz także kompleksowe podejście do Twoich potrzeb. 

Grzybica paznokci Warszawa

Czym jest grzybica paznokci? Musisz wiedzieć, że jest to zmiana chorobowa, która obejmuje płytkę paznokcia. Jak sama nazwa wskazuje, jest wywoływana przez grzyby. Najczęściej pojawiają się one w wilgotnym i ciepłym środowisku. Faktem jest, że zazwyczaj problem ten dotyczy paznokci u stóp. Jeśli zauważysz u siebie jakiekolwiek zmiany w tym zakresie, warto działać jak najszybciej. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest leczenie grzybicy paznokci laserem - to zabieg skuteczny i szybki, które spełnia potrzeby każdego pacjenta. W przypadku leczenie tradycyjnymi metodami, bywa ono długotrwałe i skomplikowane. Nic więc dziwnego, że bardzo chętnie wybierane są zabiegi z użyciem lasera. Nie musisz martwić się skutkami ubocznymi, gdyż są one ograniczone do minimum. Poza tym, najważniejsza jest tutaj skuteczność leczenia. 

Przyczyny grzybicy paznokci Warszawa

Jak powstaje to schorzenie? Istotne jest to, że przyczyny wiążą się z grzybami chorobotwórczymi, takimi jak grzyby pleśniowe, dermatofity i grzyby drożdżopodobne. Jak już wiesz, te mikroorganizmy najlepiej rozwijają się w środowisku ciemnym, ciepłym i wilgotnym. Grzybica paznokci to dosyć powszechny problem, który dotyka osoby w każdym wieku. Infekcje grzybicze częściej dotykają mężczyzn, w tym także osoby starsze oraz borykające się z cukrzycą. Poza tym, częstsze występowanie może wiązać się z paleniem tytoniu. Nie należy lekceważyć tego problemu, gdyż nieleczona grzybica paznokci prowadzić może do wielu powikłań. Infekcja może rozprzestrzeniać się na inne obszary ciała, skutkować utratą paznokcia lub rozwojem bakteryjnej infekcji skóry. Pamiętaj o tym, że powikłania są bardzo groźne dla chorych na cukrzycę, dlatego trzeba jak najszybciej udać się do specjalisty. Laserowe leczenie grzybicy paznokci to jedno z najskuteczniejszych i najciekawszych rozwiązań. Wszelkie wątpliwości w tym temacie skonsultować warto ze specjalistą, który omówi z pacjentem najistotniejsze kwestie.

Leczenie grzybicy paznokci Warszawa

Jak przebiega leczenie grzybicy paznokci? Laserowe zabiegi opracowane zostały przez specjalistów z doświadczeniem i wiedzą. To wskazuje, że zabiegi dają lepsze efekty niż tradycyjne formy leczenia. W ciągu 10 minut możesz skorzystać z wykonania zabiegu na wszystkich 10 paznokciach u stóp, ciesząc się niezawodnością. Zabieg tego typu polega na podgrzaniu zmienionego chorobowo miejsca, wału paznokciowego i naskórka dookoła niego za pomocą światła podczerwonego. Poza tym wysyłane są impulsy, które mają za zadanie osłabiać strukturę komórkową grzyba. 

Laserowe leczenie grzybicy paznokci jest najskuteczniejsze wtedy, gdy seria impulsów powtórzona jest 5 razy, a błyski światła częściowo na siebie nachodzą. Każdy paznokieć to 5 przejść, natomiast specjalny licznik daje możliwość kontrolowania tego procesu. Nie zapominaj o tym, że zabieg jest bezbolesny. System chłodzenia został dokładnie przetestowany, tak aby mieć pewność niezawodności i bezpieczeństwa. W efekcie paznokieć może zostać podgrzany do danej temperatury, bez wywoływania dyskomfortu u pacjenta. 

Przeciwwskazania do zabiegu leczenie grzybicy paznokci

Jakie są przeciwwskazania do laserowego usuwania grzybicy paznokci? Specjaliści wskazują, że zabieg nie może być wykonany w przypadku:

  • Chorób nowotworowych
  • Ciąży i karmienia piersią
  • Chorób autoimmunologicznych w obszarze poddawanym zabiegowi
  • Padaczki
  • Zaawansowanej cukrzycy
  • Nadwrażliwości na światło

Wszelkie te kwestie omówić trzeba z lekarzem, tak aby dowiedzieć się, czy jest możliwość skorzystania z zabiegu laserowego. 

Zalety laserowego leczenia grzybicy paznokci Warszawa

Warto wiedzieć, że laserowe usuwanie grzybicy paznokci ma wiele zalet. Najważniejsze z nich to z pewnością bezbolesność, szybkość działania i wysoka skuteczność, z ograniczeniem skutków ubocznych. Laser nie uszkadza paznokcia i przyległych tkanek miękkich, co jest kolejnym atutem. Wiązka laserowa ma na celu zabijać grzyby leżąco pod płytką. Skuteczność takiego rozwiązania potwierdzona została badaniami klinicznymi, dlatego każdy pacjent uzyskuje bezpieczeństwo i najwyższą jakość zabiegu. Jest on wykonywany przez specjalistów, którzy doskonale znają się na swojej pracy. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja, na które dowiesz się wszystkiego o takim rozwiązaniu. Z zabiegu leczenia grzybicy paznokci korzysta coraz więcej osób.

Podsumowując, zauważyć trzeba, że leczenie grzybicy paznokci z użyciem lasera to rozwiązanie popularne i skuteczne. Jest ono dokładnie przetestowane oraz przebadane, dlatego masz pewność zachowania bezpieczeństwa i komfortu. W efekcie na nowo możesz cieszyć się estetycznymi i zdrowymi paznokciami u stóp.

Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Przemysław Janik - ZnanyLekarz.pl
Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram