Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen
Menu

Depilacja laserowa pleców Warszawa

Nadmiernie owłosione plecy bardzo często są kompleksem wielu mężczyzn. Raczej nie ma możliwości na samodzielnie usunięcie owłosienia z pleców, dlatego warto postawić na laserową depilację. W dzisiejszych czasach takie zabiegi są dedykowane także panom, którzy otwarcie wyrażają swoje potrzeby! W gabinecie medycyny estetycznej uzyskamy profesjonalne wsparcie, dzięki czemu cały proces usuwania włosów z pleców stanie się szybki i bezbolesny. Przyjrzyjmy się zatem temu, co warto wiedzieć o depilacji pleców laserem. Czym cechuje się taki zabieg? Dlaczego staje się coraz bardziej popularny wśród facetów w każdym wieku?

Laserowa depilacja pleców Warszawa

Już dawno minęły czasy, w których uważano, że mężczyzna musi mieć bujne owłosienie. W przypadku włosów na plecach chętnie stosuje się depilację laserem, która daje zamierzone efekty. Istotne jest to, że włosy w tym miejscu bywają problematyczne, zwłaszcza gdy często bywamy na plaży, na basenie lub siłowni. Zbyt duża ilość włosów odbiera nam pewność siebie i sprawia, że czujemy dyskomfort. Jak temu zaradzić? 

Z pomocą przychodzi depilacja laserowa pleców, która daje wiele możliwości. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się owłosienia na plecach. Nie należy obawiać się samego zabiegu, gdyż jest on praktycznie bezbolesny i nie kosztuje majątku. Nic więc dziwnego, że depilacja pleców wzbudza tak duże zainteresowanie wśród panów w każdym wieku!

Na czym polega zabieg depilacji pleców w Warszawie?

Czym cechuje się depilacja włosów na plecach? Okazuje się, że takie rozwiązanie pozwala trwale zniszczyć cebulki włosków. Specjalista korzysta ze specjalnej wiązki laserowej, która dociera do melaniny, czyli barwnika znajdującego się we włosach. W efekcie mieszek jest podgrzewany i usuwany, a nowoczesne technologie są bezpieczne dla zdrowia pacjenta. Nie bez znaczenia są tutaj odpowiednie metody chłodzenia, dzięki czemu nie odczuwamy dolegliwości bólowych. 

Usuwanie owłosienie z pleców u mężczyzn odbywa się różnorodnymi urządzeniami, przy czym bardzo ważny jest wybór odpowiedniego rozwiązania. Godne uwagi są lasery diodowe, które zapewniają najwyższą skuteczność. Na przestrzeni lat zauważyliśmy, że jedynie depilacja laserami diodowymi daje gwarancję braku ryzyko ponownego odrastania włosów. Ile kosztuje depilacja laserowa pleców? Co ciekawe, zabieg ten to koszt rzędu kilkuset złotych, a pożądane rezultaty dają wiele korzyści. Nie jest to duży wydatek, a zabiegi powtarzać powinniśmy co około 2 miesiące w seriach. Aby na długi czas pozbyć się włosów na plecach, konieczne jest 8-10 zabiegów. Jeśli chodzi o efekty, mogą one zależeć od karnacji, koloru włosów, czy też problemów hormonalnych. W każdej sytuacji laserowa depilacja pleców daje spektakularne rezultaty, które są doceniane przez mężczyzn!

Niezawodna depilacja placów laserem Warszawa

Pamiętajmy o tym, że jedna depilacja laserowa pleców nie jest wystarczająca. Dlaczego trzeba stawiać na kilka serii? Musimy mieć na uwadze fazy cyklu włosków. W trakcie depilacji usuwamy włosy w fazie wzrostu, jednakże nie rosną one równomiernie i każdy z nich może znajdować się w innej fazie. To sprawia, że musimy powtarzać depilację laserem co 8-12 tygodni, tak aby wiązka laserowa odpowiednio oddziaływała na wszystkie fazy wzrostu. Depilacja pleców  tradycyjnymi metodami jest niezwykle trudna i często wymaga pomocy drugiej osoby. Na szczęście możemy o tym zapomnieć, wybierając depilację laserową w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej. 

Samodzielne depilowanie pleców sprawia, że włosy bardzo szybko odrastają. To czynność zabierająca mnóstwo czasu i energii, dlatego coraz częściej szukamy alternatywy. Jeżeli owłosione plecy stają się kompleksem, powinniśmy udać się na laserową depilację. Nie musimy wstydzić się nadmiernego owłosienia, gdyż specjaliści doskonale znają się na takich problemach. Po roku regularnych wizyt w gabinecie kosmetycznym problem z owłosieniem na plecach całkowicie zniknie!

Wskazania i przeciwwskazania do depilacji pleców

Depilacja pleców mężczyzn daje liczne korzyści, które warto poznać już teraz. Przede wszystkim uzyskujemy mniejszą ilość owłosienia już po pierwszej wizycie w gabinecie specjalisty. Ponadto, możemy cieszyć się gładką skórą na plecach przez długie lata. Zapominamy o problemach z podrażnioną skórą po goleniu tradycyjnym i wrastaniu włosków. Jakie są wskazania do przeprowadzenia depilacji laserowej? Najważniejsze z nich to:

  • Problematyczne owłosienie na ciele
  • Tendencja do wrastania włosków
  • Skłonność do powstawania podrażnień po goleniu maszynką lub woskiem
  • Mała ilość czasu na wykonywanie domowych zabiegów golenia pleców

Istotne jest to, że depilacja laserowa pleców ma także kilka przeciwwskazań, które trzeba omówić z ekspertem. Chodzi tutaj głównie o świeżą opaleniznę, przyjmowanie niektórych leków i antybiotyków, spożywanie alkoholu na 24 h przed zbiegiem, łuszczycę, przewlekłe choroby skórne, nadwrażliwość na światło, tendencje do bliznowców, chorobowy nowotworowe lub zaburzenia krzepnięcia krwi. Zabieg z użyciem lasera opiera się na nowoczesnych technologiach, które szybko dają określone efekty. 

Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Przemysław Janik - ZnanyLekarz.pl
Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram