Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen
Menu

Zabiegi na policzki Warszawa

Starzenie się skóry okolic skóry policzków

Skóra policzków pokrywa tkankę tłuszczową leżącą ponad mięśniami mimicznymi twarzy. U młodych kobiet tkanka tłuszczowa utrzymuje się wysoko policzków w okolicy kości jażmowej, przez co skóra policzków jest gładka i napięta. Zarys kości jarzmowych jest wyraźny, a skóra policzków schodzi stromo ku dołowi przyczepiając się do żuchwy. Jednakże wraz z upływem czasu, nasiloną praca mięśni mimicznych twarz i przesuwaniu się podskórnej tkanki tłuszczowej w kierunku żuchwy policzki tracą swoją sprężystość, opadają nadając twarzy wyraz starczy i smutny. Zmarszczki mimiczne stają się wyraźniejsze tworząc bruzdy. Proces starzenia się skóry okolicy policzków można skutecznie zahamować i odwrócić, przywracając tym samym piękny i młodzieńczy wyraz twarzy u każdej kobiety.

Leczenie okolicy policzków

W celu zahamowania się starzenia okolic policzków oraz odbudowania naturalnego wyglądu skóry tej części ciała przeprowadza się zabiegi polegające na podawaniu kwasu hialuronowego, Radiesse, toksyny botulinowej i mezoterapii. Kwas hialuronowy podawany pod tkankę podskórną doskonale wypełnia bruzdy i modeluje policzki. Radiesse wprowadzany odpowiednią techniką tworzy szkielet zapobiegający opadaniu policzków i pociągający je ku górze. Toksyna botulinowa czasowo odnerwia mięśnie odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek podskórnych. Dopełnieniem leczenia starzejącej się skóry policzków jest wykonanie kilku zabiegów mezoterapii. Dzięki wykonaniu tych zabiegów policzki pacjentek są naturalnie odżywione i nawilżone, a ich wygląd staje się młodszy o kilkanaście lat.

Zdjęcia z przed i po zabiegu

Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Przemysław Janik - ZnanyLekarz.pl
Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram