Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen
Menu

Depilacja laserowa bikini Warszawa

Depilacja z pomocą maszynki lub wosku może podrażniać wrażliwą skórę w okolicach bikini. To sprawia, że panie coraz chętniej wybierają laserową depilację, która jest przeprowadzana w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej. Specjaliści korzystają z nowoczesnych urządzeń laserowych, dzięki czemu efekty są zauważalne bardzo szybko, a zabieg jest bezpieczny dla organizmu. Jak przebiega depilacja miejsc intymnych? Co warto wiedzieć o tym zabiegu? Jakie efekty można uzyskać?

Laserowa depilacja bikini Warszawa

Laserowa depilacja bikini jest nowoczesnym rozwiązaniem, które polega na trwałym usunięcie włosów z miejsc intymnych za pomocą lasera. Urządzenie ma na celu wytwarzać wiązkę światła, która z kolei oddziałuje na melaninę. Dochodzi do uszkodzenia mieszków włosowych, tak aby nie odrastały ponownie. Nie ma mowy natomiast o uszkodzeniu tkanek, dlatego depilacja laserowa miejsc intymnych uznawana jest za zabieg skuteczny i bezpieczny. 

Co ciekawe, wyróżnić można różne sposoby wykonywania depilacji bikini. Co wybrać? Musimy się zastanowić nad tym, jakie efekty chcemy uzyskać. Istnieją następujące rodzaje depilacji miejsc intymnych:

  • Depilacja kalifornijska - jest to depilacja bikini laserem do linii bielizny typu stringi.
  • Depilacja klasyczna - jest wykonywana do linii klasycznej bielizny.
  • Depilacja hollywoodzka - pozwala pozbyć się wszystkich włosków z miejsc intymnych.
  • Depilacja francuska - obejmuje także górną część okolic bikini. 
  • Depilacja brazylijska - to całkowita depilacja laserowa miejsc intymnym poza paskiem na wzgórku łonowym. 

Najczęściej wybierana jest depilacja miejsc intymnych brazylijska i hollywoodzka. Nie zapominajmy o tym, że mężczyźni także mogą skorzystać z takiego zabiegu. Do dyspozycji mamy między innymi usunięcie owłosienia z okoloc intymnych bez worka mosznowego lub całkowite usunięcie owłosienia. 

Przygotowanie do depilacji laserowej bikini w Warszawie

Wiemy już, jak wygląda depilacja laserowa bikini. A jak należy się przygotować do tego zabiegu? Na pół roku przed depilacją laserem powinniśmy zakończyć terapię doustną retinoidami. Z kolei na miesiąc przed nie należy wyrywać włosków depilatorem lub woskiem. Możemy korzystać jedynie z maszynki do golenia. Trzy tygodnie wcześniej musimy odstawić maści z pochodnymi retinoidów i złuszczające środki. Dwa tygodnie powinny upłynąć od zmiany leków na choroby neurologiczne i psychiczne. Istotne jest to, aby wszystkie wątpliwości omówić ze specjalistą.

Profesjonalny zabieg depilacji bikini Warszawa

Depilacja laserowa bikini brazylijskie musi zostać przeprowadzona pod okiem doświadczonego specjalisty. Początkowo przeprowadza się wywiad z klientem, podczas którego omawiamy ważne kwestie dotyczące kwalifikacji do zabiegu. Nie bez znaczenia jest też ocena kondycji zdrowotnej, stanu włosów i skóry. Ponadto konieczne jest ustalenie typu i zakresu wykonywanego zabiegu. Bikini płytkie podczas depilacji może zostać znieczulone za pomocą specjalnego kremu z lidokaidą i prylokainą. Jest on nakładany na skórę około 60 minut przed laserową depilację. 

Jeśli możemy skorzystać z lasera, przed zabiegiem ściągamy ubranie od pasa w dół i zakładamy jednorazową bieliznę. Trzeba także założyć jednorazowe okulary ochronne, które zabezpieczą nasz wzrok przed laserem. Specjalista ma za zadanie ustawić odpowiednie natężenie lasera, a potem kieruje głowicę w dane miejsce. Wiązka laserowa wpuszczana jest za pomocą serii, które przypominają strzały. Okazuje się, że depilacja laserowa bikini głębokiego może trwać od 5 do 25 minut. 

Jak uzyskać pożądane efekty przy depilacji bikini?

Pamiętajmy o tym, że depilacja laserowa bikini wymaga kilku serii zabiegów, dzięki czemu uzyskamy doskonałe efekty. Ile zabiegów trzeba wykonać? Użycie lasera jest metodą na pozbycie się problematycznych włosków, a jej skuteczność to nawet 95%! To wskazuje, że ponownie pojawi się ok. 5% pierwotnych włosów w okolicach bikini. Będą one jednaj znacznie delikatniejsze i jaśniejsze, dlatego staną się praktycznie niewidoczne. Już po pierwszym zabiegu zauważymy odpowiednią redukcję ilości owłosienia. Nie należy poprzestawać na jednej sesji, gdyż gwarancja trwałości wiąże się z kilkoma zabiegami. Zazwyczaj zalecane jest ok. 5 depilacji bikini co 4-6 tygodni. Ostateczna ilość w tej sytuacji zależy od indywidualnych kwestii, przykładowo dotyczących rodzaju włosa, typu karnacji lub cyklu wzrostu włosków. Po roku lub dwóch warto postawić także na zabieg przypominający, które da nam pewność pozbycia się ewentualnych odrastających włosków w miejscach intymnych. 

Podsumowując, warto zauważyć, że depilacja laserowa bikini wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet i mężczyzn. Pozwala raz na zawsze zapomnieć o czasochłonnym i wymagającym goleniu się maszynką, które może powodować podrażnienia. Wybawieniem jest laserowe urządzenie, które emituje odpowiednie wiązki światła, oddziałujące na mieszki włosowe. Każdy, kto chce skorzystać z laserowej depilacji, powinien postawić na usługi najwyższej jakości. W renomowanej klinice medycyny estetycznej z pewnością uzyskamy odpowiednie wsparcie!

Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Przemysław Janik - ZnanyLekarz.pl
Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram