Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen

Zabiegi na piersi - Warszawa

Problemy skóry i tkanki podskórnej okolicy piersi

Piękna, gładka i napięta skóra dekoltu oraz kształtne i powabne piersi od zawsze były jednym z najważniejszych atutów atrakcyjnych kobiet. Prawidłowe dbanie o tę okolicę ciała gwarantuje elegancki i przyciągający wzrok dekolt. Skóra piersi jest znacznie delikatniejsza i cieńsza niż skóra twarzy, przez co jej ekspozycja na promienie słoneczne jest bardziej niszcząca. Dodatkowo wraz z upływem czasu następuje powolne przemieszczanie się tkanki tłuszczowej piersi ku dołowi oraz powstawanie linijnych zmarszczek na dekolcie.

Dodatkowym problemem zgłaszanym przez nasze pacjentki jest brak akceptacji lub chęć zmiany wyglądu i rozmiaru biustu.

Leczenie zmarszczek na dekolcie

Zmarszczki na dekolcie mogą być usuwane poprzez wypełnianie ich kwasem hialuronowym, hydroksyapatytem wapnia lub przez wszczepienie specjalnych nici liftingujących pod skórę. Wypełniacze podaje się podskórnie przez cieniutką igłę lub przez kaniule. Obie metody są skuteczne i dają poprawę wyglądu skóry, jej wygładzenie i napięcie. Zabiegi są bezbolesne, wykonuje się je w znieczuleniu miejscowym maścią z tetrakainą lub w znieczuleniu nasiękowym. Cała procedura trwa około 30 minut. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych czynności. Efekty zabiegu widoczne są po około 14 dniach i utrzymują się od 6 miesięcy do 3 lat w zależności od zastosowanego materiału.

Zmiana wyglądu i rozmiaru piersi

W celu małoinwazyjnej korekcji rozmiaru piersi można zastosować Macrolane. Technika jego podawania jest szybka, bezbolesna i bezpieczna. Macrolane wykazuje działanie podobne do standardowych wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Jest plastyczny, przez co można go formować w obrębie tkanek. Preparat podawany jest w pośladek w sposób absolutnie bezbolesny za pomocą kaniuli, a następnie formowany i rozprowadzany w celu uzyskania jak najlepszego i oczekiwanego przez pacjentkę efektu. Po podaniu wiąże znaczne ilości wody, przez co powiększa objętość a zarazem rozmiar piersi. Po zabiegu zaleca się kilka dni urlopu. Efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu i utrzymują się do kilku lat. Alternatywą dla powiększania piersi Macrolanem jest wszczepienie standardowych protez silikonowych.

Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram