Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen
Menu

Mezoterapia igłowa skóry głowy Warszawa

Mezoterapia igłowa głowy to obecnie jeden z najskuteczniejszych znanych zabiegów wykorzystywanych do walki z łysieniem, nadmiernym wypadaniem włosów, ich słabością, kruchością czy powolnym wzrostem. Efekt da się zauważyć szybko, ponieważ duże ilości substancji aktywnych przenikają bezpośrednio do miejsca, w którym leży problem – do komórek włosa. Celowane działanie sprawia, że komórka otrzymuje wszystkie substancje aktywne, których potrzebuje, na skutek czego wytwarza lepszej jakości włosy. Rosną one szybciej i wypadają w mniejszej ilości. Mieszki włosowe zostają wystymulowane do produkcji jak największej ilości zdrowych włosów.

Jak przebiega zabieg mezoterapii igłowej głowy?

Mezoterapia igłowa skóry głowy poprzedzona jest dogłębnym wywiadem medycznym, podczas którego wykluczone zostają przeciwwskazania do zabiegu. Mezoterapia skóry głowy polega ona na wykonaniu serii płytkich wstrzyknięć koktajlu ze składnikami aktywnymi do skóry głowy z wykorzystaniem bardzo cienkiej igły. Należy pamiętać o tym, że ampułka musi być sterylna i posiadać niezbędne certyfikaty poświadczające jej wysoką jakość. W zależności od konkretnego problemu, podany może zostać inny preparat. Na ogół ampułki zawierają witaminy A, C, E i B, kwas hialuronowy, peptydy, kofeinę, koenzymy i mikroelementy. Kwas pantotenowy (witamina B5) odpowiada za odżywienie korzeni włosów i skóry, wiąże wilgoć, a także stanowi zabezpieczenie przed stresem oksydacyjnym i szkodliwym wpływem promieniowania UV. Stosowany jest przede wszystkim w przypadku problemów z łysieniem. Kofeina z kolei pobudza mikrokrążenie i zapewnia gładkość oraz miękkość powierzchni naskórka. Mezoterapia włosów nie uchodzi za zabieg bolesny, jednak podczas jego trwania można odczuwać dyskomfort, którego nasilenie będzie różne w zależności od progu odczuwania bodźców. Jeśli ktoś ma duże obawy, może skorzystać ze znieczulenia miejscowego, lecz jest to rozwiązanie rzadko stosowane. Zabieg nie jest długi i trwa mniej więcej 10-20 minut.

Działanie mezoterapii igłowej skóry głowy

Największy narząd w organizmie, czyli skóra, stanowi barierę ochronną przed przedostawaniem się substancji niepożądanych do jego wnętrza. Niestety, ma to również wady. Aplikowane na skórę substancje aktywne także nie będą mogły dostać się do środka. Właśnie dlatego stosowanie kremów ze składnikami aktywnymi może nie przynosić zadowalających efektów. Inaczej jest w przypadku zabiegu mezoterapii igłowej. Nieprzenikalna warstwa skóry zostaje ominięta, a substancje aktywne docierają do komórki włosa szybko i w dużej ilości. Jeśli mowa o utracie włosów, niezbędne jest szybkie podjęcie działania. Dzięki temu można zapobiec zanikowi mieszków włosowych i dużej apoptozie keratynocytów. Mezoterapia igłowa ma na celu wydłużyć fazę anagenu. Zmieszane ze sobą substancje podczas wstrzykiwania stymulują i regenerują korzenie włosa. Umożliwia to zatrzymanie procesu utraty włosów w znacznej ilości przypadków.

Kiedy można spodziewać się efektów mezoterapii igłowej skóry głowy?

Pierwsze pożądane efekty widoczne są na ogół po mniej więcej 2 tygodniach od przeprowadzenia pierwszego zabiegu. Muszą one jednak być wykonywane w seriach 4-8 zabiegów z odstępem 2-4 tygodni między nimi. Dopiero wtedy możliwe jest zauważenie pełnego efektu kuracji. Zabiegi przypominające pozwolą na utrzymanie zdrowych i silnych włosów. Nowe włosy widoczne są po upływie 2-3 miesięcy.

Wskazania do mezoterapii igłowej skóry głowy

Z zabiegu może skorzystać każda osoba, u której nie stwierdzono przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Mezoterapia igłowa na włosy polega na dobraniu właściwego koktajlu i ostrzyknięcia nim problematycznych miejsc. Najważniejsze wskazania do zabiegu to:

  • łysienie androgenowe,
  • łysienie telogenowe,
  • łysienie plackowate
  • słabe, kruche i wolno rosnące włosy.
  • Przygotowanie do przeszczepu włosów

Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej skóry głowy

Tak jak w przypadku każdego zabiegu, również mezoterapii igłowej nie można przeprowadzić w każdej sytuacji. Przeciwwskazania muszą zostać wykluczone w trakcie wstępnej kwalifikacji. Można je podzielić na bezwzględne i względne. Pierwsze z nich to:

  • ciąża,
  • nietolerancja lub uczulenie na którąś z substancji aktywnych zawartych w preparacie,
  • predyspozycje do blizn przerostowych lub zaburzeń pigmentacyjnych,
  • ostre stany zapalne bądź zakaźne,
  • nowotwory,
  • aktywne procesy autoimmunologiczne,
  • ostre zakażenia wirusowe oraz bakteryjne,

Przeciwwskazania względne to natomiast:

  • karmienie piersiom,
  • nieodpowiedni wiek (mniej niż 16 lat),
  • lęk przed iniekcjami,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,

Mezoterapii igłowej skóry głowy - skutki uboczne

Każdy zabieg niesie ze sobą ryzyko wystąpienia skutków niepożądanych. W przypadku mezoterapii igłowej skóry głowy mogą to być np. niewielkie strupki i zaczerwienienia, które znikają samoistnie. Podczas iniekcji można odczuwać ból, niekiedy pojawiają się siniaki lub powierzchowne zadrapania.

Rodzaje mezoterapii igłowej

Każdy rodzaj mezoterapii ma ten sam cel, jakim jest szybkie spowodowanie przeniknięcia dużej ilości substancji aktywnych do cebulek włosa. Niewiele różnią się od siebie też przebieg i efekty zabiegu, natomiast inna jest wykorzystywana technologia. Mezoterapia mikroigłowa skóry głowy wiąże się z użyciem dermarollera czy dermapenu zamiast igły. Urządzenia te posiadają kilkanaście lub kilkadziesiąt mikroskopijnych igiełek nakłuwających skórę w tym samym czasie, aplikując koktajl bogato-składnikowy. Warto mieć na uwadze, że jest to zabieg z kategorii inwazyjnych – w trakcie jego wykonywania przerywana jest ciągłość naskórka. Inaczej jest w przypadku mezoterapii mikroigłowej nieinwazyjnej. Stosowane technologie mają za zadanie tworzyć mikroskopijne dziurki, przez które mogą wniknąć składniki aktywne. Wykorzystuje się np. zjawisko elektroporacji wywołanej przez impuls elektryczny, który wpływa na zwiększenie przepuszczalności skóry. Dzięki temu substancje mają szansę przeniknąć głębiej.

Jakie preparaty są wykorzystywane do przeprowadzenia zabiegu mezoterapii igłowej głowy?

Osoby decydujące się na zabieg mezoterapii igłowej skóry głowy mogą wybrać jeden spośród dwóch dostępnych preparatów. Dr Cyj Hair Filler to preparat w ampułko-strzykawce stosowany przy zabiegach peptydowej terapii włosów. Takie zabiegi są nowoczesną metodą walki z wypadaniem włosów i wpływają na ich zagęszczenie. Drugi dostępny preparat to Nucleofill Medium Plus. Wykazuje on wysoką skuteczność w leczeniu łysienia androgenowego i we wszystkich sytuacjach, w których włosy są osłabione. Poprawia triofizm mieszka włosowego poprzez głęboki, ciągły efekt biorestrukturyzacji. Produkty te mogą być aplikowane jedynie przez profesjonalistów, dlatego w celu skorzystania z nich należy zgłosić się do kliniki.

Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Przemysław Janik - ZnanyLekarz.pl
Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram