Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen
Menu

Usuwanie lwiej zmarszczki Warszawa

Lwia zmarszczka powstaje między brwiami u nasady nosa, nadaje twarzy groźny wygląd, jest to zmarszczka mimiczna, która jest efektem dużej aktywności określonych mięśni twarzy. Początkowo zmarszczka znika po rozluźnieniu mięśni twarzy, ale z wiekiem ulega utrwaleniu i pogłębieniu. Dobrym rozwiązaniem na zahamowanie nadaktywności mięśni mimicznych i usunięcie lwiej zmarszczki jest zastosowanie toksyny botulinowej/Azzalure. Dzięki takiemu zabiegowi możesz przywrócić skórze zdrowy i młody wygląd.

Przyczyny powstawania lwiej zmarszczki

Za powstawanie lwiej zmarszczki są odpowiedzialne trzy rodzaje mięśni, są to dwa symetryczne mięśnie marszczące brwi oraz mięsień prosty nosa. W dużym stopniu na skłonność do powstania lwiej zmarszczki ma siła mięśni twarzy oraz dziedziczne skłonności do określonej mimiki twarzy. Pojawienie się takiej zmarszczki jest również charakterystyczne dla osób, które często w taki sposób wyrażają negatywne emocje. Na początku, kiedy powstaje dynamiczna zmarszczka, po rozluźnieniu czoła dochodzi do jej rozprostowania. Z czasem, pojawiające się silne skurcze sprawiają, że lwia bruzda zostaje utrwalona i zmarszczka staje się statyczna, to znaczy, że nie znika nawet po rozluźnieniu mięśni. Do zmian dochodzi w skórze właściwej, w której mieszczą się włókna kolagenowe i elastynowe odpowiadające za jędrność skóry. Z czasem dochodzi również do zmniejszenia się ilości naturalnego wypełniacza skóry, kwasu hialuronowego. Lwie zmarszczki występują częściej u osób palących papierosy, z zaburzeniami hormonalnymi, a także u osób nadmiernie eksponujących skórę na promieniowanie UV. Mimo że zmarszczki między brwiami są czymś naturalnym, to wizualnie są nieatrakcyjne, nadają złowrogiego wyglądu, co często może być przyczyną mylnego pierwszego wrażenia.

Wskazania i przeciwwskazania do wypełnienia lwiej zmarszczki botoksem

Do likwidacji lwiej bruzdy kwalifikują się wszystkie osoby, którym przeszkadzają takie zmarszczki. Zmarszczka między brwiami powstaje z reguły po 40 roku życia, ale w zależności od kondycji skóry, może się pojawić wcześniej, nawet po 30 roku życia. Zabieg z użyciem toksyny botulinowej jest tak samo skuteczny u kobiet i u mężczyzn. Najlepszy efekt można osiągnąć, kiedy lwia zmarszczka nie jest jeszcze tak głęboka.

Wypełnienie lwiej zmarszczki botoksem/Azzalure nie jest wskazane, w przypadku uczulenia na którykolwiek składnik preparatu. Zabieg nie jest również wskazany u osób ze stwardnieniem zanikowym bocznym, zespołem Eatona Lamberta, miastenią, a także zakażeniami w miejscach przeznaczonych do wstrzyknięcia preparatu. Przeciwwskazaniami są również choroby układu nerwowego, ciąża i laktacja.

Przebieg zabiegu wypełniania lwiej zmarszczki toksyna botulinową

Wypełnienie lwiej zmarszczki jest poprzedzone wywiadem lekarskim, w którym lekarz zbiera informacje, analizuje rysy i mimikę twarzy. Zabieg zazwyczaj nie wymaga dodatkowego znieczulenia, jest bezbolesny. W miejsca, w których pojawiły się zmarszczki między brwiami, wstrzykiwany jest preparat Azzalure, który wygładza zmarszczki, za pomocą bardzo cienkich igieł. Jest to bardzo dobry środek na bazie toksyny botulinowej, który umożliwia skuteczne wypełnienie lwiej zmarszczki. W niektórych przypadkach możliwe jest zastosowanie uprzednio znieczulenia miejsca okolicy zabiegowej kremem znieczulającym. Efekt działania toksyny botulinowej jest stopniowy, całkowita poprawa jest dostrzegalna po 6 - 7 dniach. Wizyta z wykonaniem zabiegu trwa około pół godziny, wypełnienie lwiej zmarszczki nie trwa długo, a efekty utrzymują się od 4 do 6 miesięcy. Terapię można powtarzać, ale nie częściej niż co 3 miesiące.

Przygotowanie do zabiegu usuwania lwiej zmarszczki za pomocą botoksu/ Azzalure

Zabiegi z wykorzystaniem Azzalure są stosowane u osób, które nie ukończyły 65 lat. Na 10 dni przed zabiegiem pacjenci powinni zaprzestać przyjmowania leków przeciwzapalnych, witaminy E oraz niektórych ziół, jak np. ziele dziurawca. W dniu zabiegu trzeba również zrezygnować z alkoholu i ćwiczeń fizycznych, botoks na lwią zmarszczkę jest stosowany na odkażoną skórę, dlatego lepiej w tym dniu nie wykonywać makijażu. Przed zabiegiem skóra musi być zawsze odpowiednio przygotowana, trzeba ją oczyścić, a następnie zdezynfekować.

Według specjalistów preparat Azzalure jest najlepszym generatorem toksyny botulinowej. Zastanawiając się, jak pozbyć się lwiej zmarszczki, warto wiedzieć, że Azzalure to środek, który jest chętnie stosowany przez specjalistów i usuwanie lwiej zmarszczki jest wyjątkowo skuteczne.

Wskazania po zabiegu

  • W ciągu 4 godzin po zabiegu nie należy pochylać głowy, np. w czasie wiązania butów.
  • Bezpośrednio po zabiegu skórę należy utrzymać w czystości, nie dotykać miejsc, w których dokonano iniekcji, skóra może być lekko zaczerwieniona, może pojawić się niewielki obrzęk.
  • Nie jest wskazane narażanie się na duże różnice temperatur, niezalecane jest opalanie się i przebywanie w temperaturze poniżej O stopni Celsjusza.
  • Bezpośrednio po zabiegu nie należy masować miejsca, w którym wstrzyknięto preparat.
  • Przez 72 godziny nie należy także korzystać z solarium i sauny. Specjaliści zwracają uwagę, że Azzalure to dobre rozwiązanie dla osób, u których wyniki leczenia Botoksem trwają zbyt krótko.

Efekty wypełnienia lwiej bruzdy botoksem

Toksyna botulinowa blokuje połączenia nerwowe pomiędzy płytką nerwową a mięśniem brwi, mięśnie się rozluźniają, a lwia zmarszczka na czole ulega wygładzeniu. Preparat zaczyna działać około 3 dni po padaniu, ale na całkowity efekt trzeba zaczekać 7 dni. Warto również pamiętać, że efekt działania toksyny botulinowej jest całkowicie odwracalny. Pierwsze zastosowanie preparatu może nie działać zbyt długo, ponieważ mięśnie bardzo mocno pracują. Toksyna botulinowa stosowana w kolejnych podaniach sprawia, że efekt gładkiej skóry utrzymuje się o wiele dłużej. Aby usuwanie lwiej zmarszczki było skuteczne, zalecane jest przeprowadzanie zabiegu co jakiś czas, w różnych odstępach.

Warto także pamiętać, że zastosowanie botoksu nie blokuje mimiki twarzy. Botox na lwią zmarszczkę podawany jest precyzyjnie tylko do tych mięśni, które odpowiadają za jej powstanie.

W jaki sposób cieszyć się długo efektami podania botoksu?

Można bardzo długo cieszyć się efektami wypełnienia lwiej zmarszczki, ale trzeba pamiętać na przykład o tym, że trzeba odciążyć pracę mięśni odpowiadających za tworzenie się lwiej bruzdy. Należy wypracować nowe nawyki i starać się nie marszczyć czoła i brwi. Trzeba także ograniczać różne zabiegi i masaże stosowane na czoło, ponieważ stymulują one mięśnie do nadmiernej pracy, co może odwracać efekty zabiegu. 

Ile kosztuje botox na lwią zmarszczkę?

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje botox na lwią zmarszczkę? Skingen Clinic oferuje różne opcje zabiegowe, wypełnienie lwiej zmarszczki preparatem Azzalure to koszt 700 zł, proponowane są także komplementarne pakiety, w których zabiegi są wykonywane w dwóch strefach twarzy albo nawet w czterech. Można zadbać o wygładzenie toksyną botulinową czoła, kurzych łapek i zmarszczek palacza, w zależności od wybranej opcji, można liczyć na korzystne ceny.

Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Przemysław Janik - ZnanyLekarz.pl
Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram