Laserowy peeling węglowy to jeden z oferowanych zabiegów gabinetu medycyny estetycznej Skingen, który doskonale spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających pacjentów. Inna nazwa tego zabiegu to Black Doll - polega on na emitowaniu światła za pomocą specjalnego lasera, korzystając jednocześnie ze specjalnej koloidalnej zawiesiny węgla. Opiera się na naświetlaniu promieniami laserowymi skóry twarzy lub dekoltu, tak aby uzyskać pożądane efekty. Sprawdź już teraz, dlaczego warto wybrać laserowy peeling węglowy! Co warto wiedzieć o tym zabiegu? Jakie rezultaty można uzyskać?
Czym cechuje się peeling węglowy laserem? Jest to profesjonalny zabieg, podczas którego drobinki węgla wnikają we wszelkie nierówności, pory i zagłębienia cery oraz absorbują energię światła laserowego. Okazuje się, że oczyszczenie i zwężenie porów skóry uzyskujemy poprzez połączenie efektów fotoablacji zewnętrznej warstwy naskórka z fototermolizą. Dzięki temu nasza cera staje się jednolita, pobudzona do odnowy, a wszelkie niedoskonałości zostają zmniejszone. Stymulacja produkcji kolagenu sprawia, że będziemy cieszyć się jędrną i zdrową cerą przez długi czas!
Kiedy postawić na peeling węglowy? Wskazania są w tym wypadku następujące:
Te problemy znikną z powodzeniem wtedy, gdy wybierzemy efektywny laserowy peeling węglowy!
Przed zabiegiem nie powinniśmy przyjmować suplementów diety z substancjami światłouczulującymi (np. rumianek, dziurawiec, skrzyp, pokrzywa, nagietek). Ponadto, zabiegu nie wykonujemy zaraz po antybiotykoterapii. Szczególną ostrożność należy zachować na świeżo opalonej skórze - zazwyczaj jest to przeciwwskazanie do laserowego peelingu węglowego. Wszelkie szczegóły odnośnie peelingu omówimy na pierwszej konsultacji u specjalisty.
Jak przebiega laserowy peeling węglowy? Na początku przeprowadzane jest dokładne oczyszczanie skóry i demakijaż. Potem dany obszar podlega aplikacji emulsji węglowej, która jest dokładnie wcierana w pory i nierówności. Maskę pozostawić należy na skórze przez 10-15 minut, tak aby dokładnie wniknęła w cerę.
Następnie peeling węglowy opiera się na procedurze laserowej, czyli działaniu światła lasera na całej powierzchni poddanej zabiegowi. Materiałem absorbcyjnym są tutaj specjalne drobinki węgla, a skóra ulega naświetleniu jednym przejściem lasera w trybie termicznym. Dzięki temu zwiększone jest wnikanie fotoabsorbera w pory i dochodzi do stymulacji regeneracji komórek skóry. Kolejnym etap bazuje na naświetlaniu impulsem o dużej energii, co z kolei powoduje mikroeksplozję drobin zawiesiny węglowej na skórze i efekty peelingu fotomechanicznego! Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty, zazwyczaj wykonuje się 3-5 zabiegów co 2-3 tygodnie.
Jakie efekty daje peeling węglowy laserem? Pacjenci bardzo szybko zauważają:
Istotne jest to, że uzyskane efekty są kwestią indywidualną. Mogą zależeć od osobistych uwarunkowań danej osoby, dlatego są różnorodne. Wiążą się zazwyczaj ze stanem zdrowia, wiekiem, trybem życia pacjenta, czy też stosowaniem zaleceń pozabiegowych. Powinniśmy przestrzegać wskazówek specjalisty, tak aby przez długi czas cieszyć się pożądanymi efektami peelingu węglowego.
Laserowy peeling węglowy cieszy się coraz większym uznaniem wśród osób w każdym wieku. Przekonaj się, że jest to sposób na odzyskanie młodości, jędrności i witalności cery na długi czas!