Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen
Menu

Infuzja tlenowa Warszawa

Nie od dziś wiemy, że tlen odgrywa ważne funkcje w reakcjach chemicznych procesów fizjologicznych, które utrzymują homeostazę naszego organizmu. Pozwalają bowiem na oddychanie tkankowe i dostarczają skórze energii niezbędnej do przemian metabolicznych. Niestety deficyt tlenowy może doprowadzić do zmiany koloru skóry i przedwczesnego starzenia się cery, dlatego już teraz warto postawić na zabieg infuzji tlenowej! Można go wykonać w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej Skingen, który oferują atrakcyjne ceny i skuteczność zabiegów. Jak przebiega infuzja tlenowa? Co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Infuzja tlenowa w Warszawie

Na czym dokładnie polega zabieg infuzji tlenowej? W tym wypadku specjalista wtłacza substancje aktywne danego preparatu do głębokich warstw skórnych. Stosowany jest czysty i hiperbaryczny tlen po wysokim ciśnieniem. Skoncentrowana dawka w połączeniu z wysokim ciśnieniem sprawiają, że preparat dobiera do głębokich warstw skóry, co przekłada się na aktywację dotlenienia i metabolizm komórek. Co ciekawe, infuzja tlenowa odznacza się pożądaną aktywności biologiczną oraz dotlenieniem komórek. Efektem jest tutaj poprawa stanu energetycznego komórek skóry, przyspieszenie ich regeneracji i metabolizmu. 

Wynikiem zabiegu jest powstanie nowych, zdrowych komórek skóry, wyróżniających się wysokim potencjałem energetycznym. Można zatem liczyć na rozbudowę naczyń krwionośnych i efektywne podziały komórkowe. Te procesy są z pewnością bardzo ważne dla utrzymania jędrności i napięcia naszej skóry! Infuzja tlenowa dodatkowo wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, dlatego jest polecana w terapii antytrądzikowej. Nie zapominajmy o tym, że w zabiegu stosuje się także odpowiednie składniki aktywne, którym przyjrzymy się bliżej. 

Składniki aktywne infuzji tlenowej

Jakie składniki aktywne są zazwyczaj stosowane w infuzji tlenowej? Na uwagę zasługują między innymi:

  • Olej arganowy - jest bogaty w kwasy tłuszczowe i witaminę E, dlatego odznacza się właściwościami nawilżającymi i antyoksydacyjnymi. 
  • Liposomy kwasu hialuronowego - działają kojąco i nawilżająco, tak aby skóra uzyskała młodzieńczy wygląd. 
  • Mieszanka kwasu hialuronowego o dużej i małej masie cząsteczkowej - ma na celu zredukować zmarszczki i działać wzmacniająco na skórę. 
  • Śluz roślinny z nagietka - działa nie tylko łagodząco, lecz także odżywczo i przeciwzapalnie na skórę. 
  • Żeń szeń - wykazuje działanie przeciwstarzeniowe i łagodzące. 
  • Komórki macierzyste ekstraktu z winogron - pozwalają zachować witalność, odżywienie i funkcjonalność skóry 

Bardzo ważne jest to, że efekty zabiegu widzimy praktycznie od razu! Skóra staje się bardziej gładka, jędrna i elastyczna, a z czasem zmniejsza się także widoczność zmarszczek. Infuzja tlenowa jest strzałem w dziesiątkę w walce z trądzikiem, gdyż działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. 

Kiedy wybrać zabieg infuzji tlenowej?

Jakie są wskazania do zabiegu infuzji tlenowej? Eksperci polecają takie rozwiązanie każdemu, kto boryka się z szarą, suchą i szorstką skórą. Wskazaniami są także zmarszczki, skóra wrażliwa, atopowa, spadek jędrności i elastyczności, profilaktyka przeciwstarzeniowa, rozszerzone pory, łojotok, sińce, obrzęki, fotostarzenie, skóra uszkodzona i podrażniona itp. 

Rezultaty infuzji tlenowej są doceniane nawet przez najbardziej wymagające osoby. Nasza skóra może cieszyć się dotlenieniem, zdrowym kolorytem, odświeżeniem, stymulacją mikrokrążenia, poprawą napięcia i jędrności, lepszym nawilżeniem i odżywieniem, przyspieszeniem procesów gojenia i regeneracji, wizualnym spłyceniem zmarszczek, czy też poprawą kondycji w przypadku trądziku. Ponadto, spore znaczenie ma tutaj zwiększona absorpcja substancji aktywnych. Pamiętajmy o tym, że infuzja tlenowa powinna być wykonana pod czujnym okiem specjalisty, który stosuje nowoczesne metody i urządzenia, dające pożądane efekty. Przed zabiegiem musimy przedstawić specjaliści swoje oczekiwania i problemy skórne, a następnie postępować zgodnie z jego zaleceniami! Zabieg infuzji tlenowej jest dostępny dla wielu pacjentów. 

Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Przemysław Janik - ZnanyLekarz.pl
Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram