Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen
Menu

Uniesienie brwi – powiek Warszawa

Każda kobieta chce cieszyć się pięknym spojrzeniem, który dodaje klasy i pewności siebie. W wielu przypadkach wybierany jest zabieg z zakresu medycyny estetycznej, polegający na uniesieniu brwi. Jest to rozwiązanie, które pozwala lekko wymodelować nasze brwi i usunąć problemy dotyczące opadania tkanek. Nici liftingujące świetnie sprawdzają się wtedy, gdy chcemy poprawić wygląd okolic oczu i powiek. Czym cechuje się zabieg uniesienia brwi? Na czym polega i jakie daje efekty?

Zabieg uniesienia brwi / powiek

Podniesienie brwi jest szansą dla pacjentów na poprawę komfortu życia. Można go zrealizować w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej, w którym pracują specjaliści. W tym wypadku stosuje się nici liftingujące - jest to mało inwazyjna czynność, prowadząca do zrewitalizowania struktur skóry dookoła oczu. Stanowi zatem alternatywę dla chirurgicznych zabiegów, które wzbudzają niepokój w pacjentach i wiążą się z długą  rekonwalescencją. 

Specjaliści sięgają po specjalne nici na podniesienie brwi, wpływające na odmładzanie obszarów twarzy i ich konturowanie. Jeśli chodzi o łuk brwiowy, bardzo dobre efekty uzyskuje się w razie zwiotczenia tkanek. Poza tym nici stosuje się w okolicach żuchwy, kości jarzmowej, bruzd nosowo-wargowych, czy też ust, szyi i piersi. Ogromnym atutem jest skuteczność i niezawodność zabiegu uniesienia brwi!

Uniesienie brwi / powiek - wskazania i przeciwwskazania

Uniesienie brwi wiąże się z pewnym wskazaniami i przeciwwskazaniami, które powinniśmy poznać jeszcze przed zabiegiem. To propozycja bardzo dobra dla pacjentów w dojrzałym i średnim wieku, pragnących odmłodzić wygląd i poprawić kondycję skóry w okolicach luku brwiowego. Taka metoda sprawia, że nie musimy przeprowadzać inwazyjnego zabiegu chirurgicznego. Poza tym zabieg uniesienia brwi jest polecany także młodszym osobom, które chcą zmienić naturalny kształt łuku brwiowego. Odpowiednio dobrany zakres jest omawiany ze specjalistami, zgodnie z potrzebami pacjenta. 

Jakie przeciwwskazania ma uniesienie powiek? Zabieg nie powinien być wybierany przez osoby z poważnymi chorobami układu sercowo-naczyniowego, nowotworami, zaburzeniami krzepnięcia, stanami infekcyjnymi skóry, czy też chorobami autoimmunologicznymi. 

Przebieg zabiegu uniesienia brwi / powiek

Jak przebiega uniesienie brwi przez nici? W tej sytuacji niezbędne jest wykorzystywanie specyficznych procesów, które zachodzą w tkankach skórnych. Co ciekawe, obszary z mocną mimiką są traktowane nieco inaczej, niż te z nadmiarem tkanki tłuszczowej lub delikatną skórą. Nici przyjmują formę szwu stałego lub rozpuszczalnego, dzięki czemu można doskonale dostosować przebieg zabiegu i uzyskać naturalne efekty estetyczne. 

Zabieg z użyciem nici liftingujących jest poprzedzany rozmową kwalifikacyjną. Specjalista wyklucza wszelkie przeciwwskazania i mówi nam o tym, jakie metody są najskuteczniejsze. Plusem jest to, że zabieg uniesienia brwi jest całkowicie bezpieczny i komfortowy, dlatego nie należy się go obawiać. Drobne niedogodności odczuwać można jedynie podczas nakłucia, gdyż konieczne jest przebicie skóry za pomocą igły. Przed przystąpieniem do działania zaznaczyć trzeba miejsca wprowadzenia nici w okolicach łuku brwiowego. Potem znieczulany jest dany obszar zabiegowy i wprowadzane są nici liftingujące poprzez zintegrowaną igłę lub kaniulę. Ile trwa uniesienie brwi przez nici? Czas trwania jest zależny głównie od rozległości i zakresu zabiegu. Jeśli chodzi o pojedynczą strefę, zazwyczaj cała procedura trwa około 15-20 minut. 

Jakie efekty daje uniesienie brwi / powiek?

Nie zapominajmy o tym, że uniesienie brwi daje wiele zadowalających efektów. Zauważymy je praktycznie od razu poprzez podniesienie napięcia skóry. Z kolei całkowite rezultaty są widoczne po kilku tygodniach. Zastosowanie nici sprawia, że będziemy cieszyć się efektami przez kolejne kilka lat! Dotyczy to zarówno całościowego liftingu twarzy, jak i uniesienia jedynie łuku brwiowego. 

Efekty zabiegu utrzymują się przez 2-3 lata w przypadku wchłanialnych nici, a 3-5 lat w zastosowaniu nici stałych. Jest to związane głównie ze zdolnością do rewitalizacji tkanek. Po momencie wprowadzenia w skórę, nici mają za zadanie grupować tkanki i naprowadzać je na odpowiednie położenie. Po pewnym czasie dookoła nich powstaje włóknista tkanka, tworząca podskórny stelaż. Uzyskane rusztowanie sprawia, że tkanki są wzmocnione i utrzymywane w odpowiedniej pozycji. Stosowane nici tworzone są ze specjalnych materiałów, tak aby dodatkowo stymulowały produkcję kolagenu i elastyny! Nic więc dziwnego, że uniesienie brwi przez nici wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród wielu pacjentów. W klinice medycyny estetycznej skorzystamy także z innych zabiegów, które dopasujemy do swoich potrzeb. 

W dzisiejszym świecie medycyna estetyczna daje nam mnóstwo możliwości. Niezwykle ciekawym rozwiązaniem jest podniesienie brwi za pomocą nici liftingujących. Gdzie skorzystamy z takiej usługi? Konieczny jest wybór renomowanego gabinetu, w którym pracują specjaliści z doświadczeniem i wiedzą z zakresu medycyny estetycznej. 

Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Przemysław Janik - ZnanyLekarz.pl
Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram