Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen
Menu

BLOG

Naczyniaki rubinowe

15 października, 2015

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dziś regularnie będziemy prezentować popularnie występujące problemy skórne oraz przybliżać Państwu możliwości diagnostyczne, lecznicze i zabiegowe naszej Kliniki. Często nie zdajemy sobie sprawy, że defekt estetyczny, który pojawił się na naszej skórze i spędza nam sen z powiek, można usunąć zaledwie w kilka sekund. Najnowsze technologie pozwalają leczyć zmiany skórne szybko i bezpiecznie.

Dziś przedstawiamy pierwszy z takich problemów, a mianowicie NACZYNIAKI RUBINOWE

Zastanawiają się Państwo co to za dziwne, czerwone punkty pojawiły się na Waszej skórze? Tak, to niestety one - naczyniaki rubinowe, nazywane potocznie naczyniakami starczymi. Mogą występować na skórze całego ciała, często w miejscach widocznych, na twarzy, szyi, dekolcie. Zmiany lub punkty rubinowe powstają w wyniku uszkodzenia naczyń. Pojawiają się z upływem czasu i procesem starzenia. Większość osób w wieku trzydziestu lub więcej lat ma co najmniej jedną zmianę rubinową. Naczyniaki rubinowe mają kształt owalny i są z reguły nieco wystające ponad powierzchnię skóry. Zabarwienie może być różne, najczęściej intensywnie czerwone, purpurowe, rzadziej różowe, fioletowe czy granatowe. Na początku są to zwykle małe, czerwone kropki, jednak z czasem mogą urosnąć nawet do kilku centymetrów. Często występują licznie i można je znaleźć na skórze każdej części ciała. Przyczyny powstawania to nadmierna ekspozycja na słońce, nadużywanie alkoholu, wysokie ciśnienie krwi, zmiany hormonalne, leki, uszkodzenia ciała, nagłe zmiany temperatury.
Jeśli występują w miejscach drażnionych np. elementami bielizny, wymagają usunięcia nie tylko ze względów estetycznych ale przede wszystkim zdrowotnych. Przewlekłe drażnienie może powodować zmiany zapalne, a nawet zezłośliwienie zmiany.

Na szczęście naczyniaki rubinowe można szybko i prawie bezboleśnie usunąć. Z pomocą przychodzi nam najnowocześniejsza technologia firmy EUFOTON w postaci lasera LASeMAR 500, potocznie nazywanego laserem zielonym, ze względu na emitowane światło .LASeMAR 500 to genialny laser medyczny wyjątkowo skutecznie usuwający wszelkie zmiany naczyniowe , w tym naczyniaki rubinowe. Wiązka laserowa jest absorbowana przez oksyhemoglobinę w naczyniu lub naczyniaku. W trakcie jednego zabiegu można usunąć nawet kilkadziesiąt zmian, które znikają na oczach pacjenta jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Ze względu na krótki czas trwania zabiegu(milisekundy) nie jest potrzebne znieczulenie. U osób szczególnie wrażliwych możliwe jest wcześniejsze znieczulenie kremem Pliaglis lub Emla. Efekty zabiegu są trwałe , co oznacza , że zmiana nigdy już nie powróci w tym samym miejscu.

Wkrótce przedstawimy Państwu więcej możliwości naszego nowoczesnego lasera. Serdecznie zapraszamy do przekonania się na własnej skórze 😉

Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Przemysław Janik - ZnanyLekarz.pl

Zobacz także:

Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram