Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen
Menu

Lifting ust Warszawa

Lifting ust to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie. Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z wyglądu lub kształtu swoich ust, warto postawić na wsparcie specjalistów. Zabieg ten jest wykonywany z użyciem nowoczesnych urządzeń i narzędzi, przez wyspecjalizowanych ekspertów. Konieczny jest wybór sprawdzonego gabinetu medycyny estetycznej, co da nam pewność skuteczności i bezpieczeństwa! Czym dokładnie jest lifting ust? Jakie efekty można uzyskać? Kiedy warto postawić na niezawodny lifting dolnej i górnej wargi?

Z czym wiąże się lifting ust? Trzeba wiedzieć, że powiększanie ust za pomocą kwasu hialuronowego jest naturalnym rozwiązaniem. Można z niego skorzystać w wielu przypadkach, ciesząc się uzyskaniem pożądanych efektów. Nic więc dziwnego, że pacjentki niezadowolone z struktury, kształtu lub kolorytu ust bardzo chętnie wybierają profesjonalne usługi medycyny estetycznej!

Warto wiedzieć że struktura naszych ust często dotyczy genetyki - może wskazywać na asymetrie lub zbyt małą objętość ust. Ratunkiem dla kobiet z tym kompleksem jest naturalne powiększanie ust, który wykonują specjaliści. Poza tym trzeba mieć na uwadze proces fotostarzenia się skóry, związany głównie z niepożądanym działaniem czynników zewnętrznych. Na kondycję skóry ust oddziałują między innymi wahania temperatur, promienie słoneczne, ekspozycja na wiatr itp. Co ciekawe, po zastosowaniu kwasu hialuronowego nasze usta mają jednolity kolory i są bardziej jędrne. 

Niekiedy kobiety modelują usta z powodu spadku poziomu kwasu hialuronowego poprzez starzenie się. Zabieg lips up jest szansą na to, aby uzyskać pożądany kształt i strukturę ust. Utrata ich objętości i zwiotczenie to problem dotykający wiele osób, dlatego warto rozważyć lifting wargi dolnej lub górnej. 

Jak przebiega zabieg liftingu ust?

Lifting dolnej wargi ma za zadanie kompleksowo zregenerować nasze usta i je nawilżać. Stosowane są odpowiednie preparaty wzbogacone w kwas hialuronowy, co przekłada się na nadanie ustom objętości i pożądanego kształtu. Jak wygląda ten proces? Plusem jest to, że zabieg nie jest skomplikowany, jednak dla zachowania bezpieczeństwa trzeba przeprowadzić konsultację medyczną. Początkowo nakłada się preparat ze znieczuleniem na usta, zazwyczaj w formie kremu. Jeśli jesteśmy bardzo wrażliwi na ból, lekarze mogą wykorzystywać silniejsze środki znieczuleniowe. 

Na czym polega lifting wargi górnej i dolnej? Specjalista w tym wypadku wstrzykuje kwas hialuronowy w głąb naskórka. Preparat jest niezwykle plastyczny i ma krystaliczną postać, dzięki czemu idealnie uzupełnia miejsca na ustach, którym brakuje objętości. Kwas jest podawany specjalną mikrokaniulą, tak aby zmniejszyć ryzyko pojawianie się opuchlizny po zabiegu. Odpowiednia igła ślizga się w tkance, zapewniając ograniczenie ryzyka uszkodzenia naczyń krwionośnych. Jeżeli preparat zostanie niewłaściwie podany, usta mogą być opuchnięte. 

Kwas hialuronowy na lifting ust

Wiemy już, że lifting górnej wargi wiąże się z podaniem kwasu hialuronowego. Czym jest taki kwas? Najłatwiej mówiąc, jest to naturalna substancja występująca w organizmie człowieka. Z upływem lat niestety coraz mniej kwasu znajduje się w naszym ciele, w tym także w okolicach ust. Aby uzupełnić jego niedoboru, stosuje się zabiegi wypełniania, powiększania i modelowania ust kwasem hialuronowym!

Istotne jest to, że w medycynie estetycznej stosuje się kwas usieciowany lub nieusieciowany. Ten pierwszy jest typowym wypełniaczem, a ten drugi pozwala błyskawicznie nawilżyć przesuszone usta. Najczęściej kwas hialuronowy jest podawany w obszary na twarzy pacjentów - usta, nos, policzki. 

Jakie efekty daje lifting ust?

Lifting ust daje wiele pożądanych rezultatów które są doceniane przez pacjentki. Przede wszystkim można liczyć na likwidację niedoboru kwasu hialuronowego. Dochodzi do poprawy wiązania wody w komórkach, przez co kondycja ust jest znacznie lepsza. Wypełnianie ust prowadzi do nawilżenia i uzyskania pożądanego kształtu linii wargowej. Wykorzystywanie wersji usieciowanej jest jednoznaczne z modelowaniem ust, a nieusieciowanej z nawilżeniem skóry ust. 

W przypadku zastosowania kwasu hialuronowego nieusieciowanego efektem jest przede wszystkim nawilżenie skóry ust, natomiast w przypadku kwasu hialuronowego usieciowany uzyskujemy efekt modelowania ust. Lifting ust warto zastosować zawsze wtedy, gdy nie jesteśmy zadowoleni ze stanu skóry na ustach, ich kształtu lub struktury. 

Przeciwwskazania do zabiegu liftingu ust

Jakie przeciwwskazania ma lifting ust? Mimo tego, że zabieg jest uznawany za bezpieczny, trzeba mieć na uwadze pewne przeszkody do przeprowadzenia liftingu ust. Chodzi tutaj o:

  • Ciążę i karmienie piersią
  • Stany zapalne skóry
  • Choroby autoimmunologiczne
  • Skłonność do powstawania blizn przerostowych
  • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy itp. 

Te i inne czynniki trzeba dokładnie omówić ze specjalistą, tak aby zakwalifikować się do zabiegu. Profesjonalny lifting ust może znacznie poprawić pewność siebie i radość życia. 

Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Przemysław Janik - ZnanyLekarz.pl
Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram