Klinika medycyny estetycznej Warszawa Ochota – Skingen
Menu

Epilacja laserowa Warszawa

W naszej klinice medycyny estetycznej znajdziesz usługi z zakresu laserowej epilacji, które z pewnością spełnią Twoje potrzeby. Usuwanie niechcianego owłosienia na ciele bywa problematyczne, dlatego coraz częściej wybierane są nowoczesne rozwiązania. Zamiast męczyć się z maszynką do golenia lub woskiem, postaw na epilację laserową w Skingen! Jest to zabieg bezbolesny, sprawny i skuteczny, który pozwala przez długi czas cieszyć się gładkością skóry. Sprawdź już teraz, dlaczego warto skorzystać z epilacji laserowej i jakie efekty daje ten zabieg. Co trzeba wiedzieć w tym temacie? Czym cechuje się profesjonalna epilacja laserowa?

Epilacja laserowa w Warszawie

Czym jest laserowa epilacja? Najprościej mówiąc, jest to trwała metoda usuwania owłosienia z użyciem lasera. W porównaniu do depilacji uzyskujemy znacznie większą trwałość - wymagane jest jedynie wykonanie zabiegu przypominającego. Zazwyczaj pacjenci korzystają z serii zabiegów co kilka tygodni, przy czym nie ma możliwości przyspieszenia tego procesu. Światło lasera przenika przez Twoją skórę, a następnie wykrywa pigment i niszczy cebulki włosowe. Jeśli posiadasz ciemne owłosienie i jasną skórę, z pewnością uzyskasz doskonałe efekty epilacji laserowej! Nie zapominaj o tym, że zawsze przez zabiegiem trzeba wykonać próbę laserową podczas konsultacji, gdyż nie każdy laser radzi sobie z jasnymi i siwymi włoskami. 

Skuteczna epilacja laserowa Warszawa Ochota

Dlaczego trzeba przeprowadzić kilka serii zabiegu epilacji laserowej? Faktem jest, że skuteczność jest zależna od fazy wzrostu włosa. Wyróżnia się fazę aktywnego wzrostu, przejściową i spoczynku, co oznacza, że pierwsze rezultaty zauważysz ok. 2 tygodnie po zabiegu. Oczywiście epilacja laserowa jest najbardziej skuteczna wtedy, gdy działanie jest podejmowane w pierwszej fazie wzrostu włosów. Z tego wynikają dosyć długie przerwy pomiędzy kolejnymi seriami (8-12 tygodni). 

Specjaliści korzystają z różnorodnych urządzeń wysokiej jakości, które działają sprawnie i niezawodnie. Jeśli chodzi o dolegliwości bólowe, są one praktycznie nieodczuwalne. Niekiedy istnieje możliwość zastosowania nakładki chłodzącej lub zmrożonego żelu. 

Epilacja laserowa - przeciwwskazania

Jakie są przeciwwskazania do skorzystania z epilacji laserowej? Najważniejsze z nich to:

  • Zażywanie leków i ziół światłouczulających (dziurawiec, skrzyp polny, ruta, arcydzięgiel, nagietek) - konieczne jest odstawienia takich środków na miesiąc przed zabiegiem. 
  • Karmienie piersią lub ciąża - laserowa epilacja nie jest zalecana dla kobiet karmiących piersią i ciężarnych. Zabieg laserowy może bowiem prowadzić do powstania zmian na skórze. 
  • Opalenizna - na miesiąc przed epilacją laserową powinieneś zrezygnować z opalania miejsc depilowanych. W przeciwnym razie zabieg może nie być skuteczny. Poza tym pamiętaj o odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej, czyli stosowaniu kremów z wysokim filtrem!
  • Choroby nowotworowe - skóra osób chorych często jest wrażliwa i delikatna, dlatego trzeba zrezygnować z laserowych zabiegów. Dotyczy to także osób z obniżoną odpornością. 
  • Choroby skórne - przewlekłe choroby skórne sprawiają, że nie powinieneś stawiać na epilację laserową. Zazwyczaj pacjenci borykają się z egzemą, łuszczycą, rumieniem, bielactwem, AZS, liszajem itp. 
  • Cukrzyca - to choroba autoimmunologiczna, która stanowi przeciwskazanie do zabiegu laserowego. 
  • Choroby wirusowe, bakteryjne i przeziębienie - nawet sezonowe choroby wymagają rezygnacji z epilacji laserowej. 

Ponadto, trzeba zachować ostrożność w przypadku włosów siwych i jasnych. Zawartość melaniny jest tutaj dosyć niska, dlatego efekty mogą Cię nie zachwycić. Wszelkie wątpliwości omówisz na wizycie u specjalisty w naszej klinice medycyny estetycznej!

Podsumowując, warto zauważyć, że epilacja laserowa to niezwykle popularny i ceniony zabieg, chętnie stosowany przez kobiety i mężczyzn. Pozwala pozbyć się niechcianych włosków z różnych partii ciała - pachy, okolice bikini, nogi, plecy, klatka piersiowa. Stosowane są urządzenia nowoczesne i wydajne, dzięki którym zabieg jest skuteczny oraz bezbolesny. 

Katarzyna Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl
Przemysław Janik - ZnanyLekarz.pl
Umów wizytę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram